Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Brak polskich znaków w tytułach kategorii

Brak polskich znaków w tytułach kategorii

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 11
Gadu-Gadu: 1100365

Mam podobny problem... siedzie w styles.css kombinuje na lewo i prawo jednak nie przynosi to efektu... Jakbyś napisał w jaki sposób sobie z tym poradziles bylbym wdzieczny.

Brak polskich znaków w tytułach kategorii

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 12:53
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Pewnie zmienił czcionkę na taką, która zawiera w zestawie również polskie znaki.


Posty: 11
Gadu-Gadu: 1100365

Juz sobie poradzilem trzeba bylo w pliku jquery.js wywalic czcionke z cufonem...


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

w 99 % takich przypadków, winą jest cufon
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Witam, odświeżę nieco temat. Mam problem z polskimi znakami w menu kategorii: w Chromie, Operze i Safari wszystko jest wyświetlane poprawnie, a w Firefox i IE nie.
W IE po polskim znaku wyświetlana jest spacja, w Firefox pojawia się kwadracik z OO02 wewnątrz. Po przeklejeniu tekstu do Notepad++ i zmianie sposobu kodowania na UTF-8 tekst zmienia się na poprawny.
Strona głowna Magento ma wpis <meta http-equiv="Content-Typex" content="text/html; charset=utf-8" />, a w MySQL kodowanie ustawione na utf8_general_ci
Nie znalazłem nigdzie w templatce której używam podmieniania na cufon font więc to chyba nie ten problem.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Jak możesz podaj adres strony - będzie szybciej...



Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Znalazłem rozwiązanie "na szybko". W Notepad++ wpisałem polski tytuł kategorii i zmieniłem kodowanie na UTF-8 without BOM. Po wklejeniu takiego tekstu do Magento we wszystkich przeglądarkach wyświetla się poprawnie. Nie zmienia to faktu że nadal szukam rozwiązania tego problemu bez "dorabiania uszu" :)

Poprzednia strona

Powrót do Problemy z działaniem



cron