Strona główna forum E-commerce SEO, Pozycjonowanie Kiedy pozycjonowanie to spam?

Kiedy pozycjonowanie to spam?

Metody, sposoby i czasy pozwalające sprawnie pozycjonować...

Post 30 kwi 2018, o 08:24

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Yyyy… nigdy? ;p jak dobrze pozycjonujesz, tzn etycznie to nie spamujesz, wogóle nie wiem jak ktoś mógł tak pomyślec

Re: Kiedy pozycjonowanie to spam?

PostTeraz jest 7 kwi 2020, o 00:36
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 30 kwi 2018, o 15:43

Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

spokojnie moge sobie wyobrazić spam w seo, np jak ktos upycha słowa kluczowe w tekscie którego nie da sie z tego powodu normalnie czytac albo jak ktoś nadaje mylący tytuł jakiejś pozycjonowanej zakładce, czlowiek klika i dostaje jakieś bzdury

Post 2 maja 2018, o 10:29

Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

To kwestia etyki i wyboru pomiędzy metodami “white hat seo” a “black hat seo”. Granica między pozycjonowaniem a spamowaniem może być cienka, jeśli zdecydujemy się na te drugie. Spamowaniem jest chociażby przesycenie tekstów słowami kluczowymi - stają się wówczas nieczytelne i nieinteresujące dla internautów, nastawione wyłącznie na punktowanie przez roboty. Słowa kluczowe bywają też zupełnie niezwiązane z tematyką strony, ale wybierane z puli tych najczęściej wyszukiwanych. Takich metod, którym bliżej do spamu niż do praktyk z zakresu pozycjonowania jest mnóstwo. Wielu zapomina jednak, że algorytmy Google coraz lepiej radzą sobie z oceną jakości strony, a w momencie wychwycenia “nielegalnych” praktyk karzą filtrem lub banem.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/ Obrazek

Post 8 maja 2018, o 00:57

Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Ale takie coś to już typowe clickbaity, nie wiem czy można to bezpośrednio pod SEO podpiąć.

Post 8 maja 2018, o 16:01

Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Jeszcze bym dodał ukrywanie key wordsów i linków, tj strona pozornie jest ok a na białym tle białą czcionką mnóstwo spamu. To tez jest szybko do wychwycenia wiec dziwie sie ze ludzie mimo wszystko dalej to robią. Natomiast nie wiem do końca jak są traktowane SWLe obecnie.. ktoś ma sprawdzone info w tym temacie?

Post 9 maja 2018, o 14:49

Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

Zamierzeniem Google jest to, aby najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania zajmowały strony, które są wartościowe, unikalne i rzeczywiście odpowiadają na zapytanie użytkownika. Chodzi o naturalny ruch na stronie, spowodowany jej atrakcyjnością i użytecznością, a nie sztucznym generowaniem jej wysokiej pozycji. System wymiany linków opiera się zwykle na odnośnikach niskiej jakości, które kupuje się za pieniądze. Jako, że nie wnoszą one żadnej merytorycznej wartości, Google karze za ich używanie.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/ Obrazek


Powrót do SEO, Pozycjonowaniecron