Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Koszt/sposób wysyłki dla jednego przedmiotu

Koszt/sposób wysyłki dla jednego przedmiotu

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witam.
Mamy następujący problem, chcielibyśmy dla indywidualnych produktów, w sklepie, ustawiać indywidualne koszty (sposoby) wysyłki. Tymczasem w opcjach Magento natrafiłem jedynie na opcję “Stała opłata” w Metodach Wysyłki, którą mamy skonfigurowaną dla wszystkich produktów w serwisie (przypisana do całości zamówienia, nie produktów osobno).
Przykładowo dla produktu o ID: 1111, Nazwa: Balonik, zamiast ustalonego ogólnego kosztu 20 zł na całe zamówienie, chciałbym ustalić inny w przypadku gdy klient kupi jedynie Balonik, nic więcej. Dodać do tego dopisek “Wysyłka Pocztą Polską”.
Nie chcę pól wyboru a jedynie nową opcję zastępującą w tym indywidualnym przypadku ustawienia ogólne.
Może udałoby się to prościej zrobić w drugą stronę...? Jedynie ten produkt “wyłączyć” spod zasięgu opcji “Stała opłata” w Metodach wysyłki i jedynie w opisie dodać adnotacje o nowym typie wysyłki w przypadku zakupienia jedynie baloników...
Oczywiście wszystko z uwzględnieniem podsumowania kwoty zamówienia (netto/brutto, z uwzględnieniem kosztów wysyłki).
Czy do osiągnięcia takiego efektu, konieczne jest napisanie modułu, czy też może jakieś opcje w ustawieniach Magento mi umykają, może sprawę załatwiłoby uaktualnienie (nasza wersja: 1.4.0.1.) ?
Będę zobowiązany za wyjaśnienie.

Koszt/sposób wysyłki dla jednego przedmiotu

PostTeraz jest 19 kwi 2024, o 02:13
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Konieczne jest napisanie modułu.
Niedawno napisałem taki (robi trochę więcej: umożliwia ustawienie dodatkowej wagi opakowania w zależności od ilości produktów, na podstawie sumy tych wag opakowania i produktów ustawia cenę przesyłki, dodaje opłatę stałą, darmową wysyłkę od kwoty i umożliwia podanie własnej ceny dostawy dla pojedynczego produktu) - jeśli jesteś zainteresowany kupnem to napisz do mnie: poczta [małpa] kamilborkowski.pl.
http://magento.kamilborkowski.pl/


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Bardzo dzięki za naświetlenie sytuacji. Na szczęście (dla mnie) sytuacja w sklepie nie jest na tyl edramatyczna żebym musią ten moduł już teraz implementować, ale zachowam Twój mail w razie czego :). Mam cichą nadzieję że sam zacznę pisać w najblizszej przyszlosci moduly.
Pozdr.


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witam

Chciałem ustawić dla wszystkich produktów dostawę za 0 zł
Jednak przy wyborze opcji dostawy wyskakuje komunikat"nie udało się ustalić opcji dostawy"
Koszt dostawy musi być większy niż 0
Czy zna ktoś sposób jak to zmienić ?

Pozdrawiam


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Może wyłącz Płaską stawkę i ustaw Darmową dostawę od 0zł
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Płaska stawka jest wyłączona, i dalej nie może być kwota 0 zł ;(


Powrót do Konfiguracja



cron