Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł allegro.pl dla Magento

[Dyskusja] Moduł allegro.pl dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Mam problem z modułem.
Wgrałem wszystkie pliki na serwer i niby moduł działa, ale podczas tworzenia szablonu nie wyświetla edytora. Niestety instrukcja instalacji ze strony http://magento.waw.pl/?p=190 nie działa i być może czegoś nie zrobiłem aby uaktywnić edytor :(

Proszę o pomoc...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

[Dyskusja] Moduł allegro.pl dla Magento

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 15:48
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 15
Gadu-Gadu: 8582622

sprawdzał ktos czy modul dziala na 1.6.0.0 ? bo wgrałem pliki ale wogole mi sie na belce nie pokazuje


Posty: 148
Lokalizacja: Białystok
Gadu-Gadu: 499683

Witam

ja mam pod opieką sklep w wersji 1.6.0.0 i działa na nim bez problemów moduł Allegro
SEPTSITE - http://septsite.pl/- Magento developer


Posty: 15
Gadu-Gadu: 8582622

czy na to ze moduł dziala może miec wpływ hosting ?

edit:

ok znalazłem przyczyne total commander zmienial nazyw plikow podczas wgrywania modułu ;)


Posty: 148
Lokalizacja: Białystok
Gadu-Gadu: 499683

Polecam FileZilla FTP
SEPTSITE - http://septsite.pl/- Magento developer


Posty: 3
Gadu-Gadu: 3331838

Odgrzewam kotleta trochę, bo ten problem już był, a nie znalazłem odpowiedzi. Magento w wersji 1.6.0.0, moduł z tej strony i mam problem z miniaturami (ten co już tutaj niektórzy mieli ;/)

* o Błąd: ERR_LIST_THUMB_AND_NO_PHOTO: Aby skorzystać z opcji "Pokaż miniaturkę", należy dodać zdjęcie.


Fakt faktem nie ładuje zdjęcia, także liczę na pomoc (radiobutony dobrze ustawione - spróbuję jeszcze raz dodać zdjęcia, bo to tak naprawdę moje pierwsze kroki z magento).

A druga sprawa to kwestia programu "Standard Allegro", aby aukcja spełniała wymagania potrzebne są jeszcze min dwa pola "wysyłka w ciągu: ??" i "Stan: " ale tutaj sam sobie może poradzę na twardo wysyłając 24h i nowe (jak znajdę kwerendę soapa ;))

Dobra czekam na pomoc w sprawie miniatur - jak uda się mi to rozwiązać dam znać.

Pozdrawiam


EDIT:
co do zdjęć zlokalizowałem problem, postaram się poprawić. imageObject zwraca link do obrazka, a to nie najlepszy pomysł, bo może to wymagać w pewnych sytuacjach allow_url_fopen, co nie jest bezpieczne raczej.
Niestety serwer w między czasie się na mnie obraził po wielu próbach i jak już sobie przygotowałem ślicznego stringa to go nie chce otworzyć (taki "foch").

Moduł napisany dość przejrzyście i mimo braków komentarzy można się połapać co gdzie i jak..

Ostatni EDIT bo nikogo to nie interesuje :D :
od linii 118 pliku app/code/local/Kkkonrad/Allegro/Model/Auction.php jest metoda getImage(&$product)
moje zmiany ograniczyły się do dopisania po lini... zresztą trochę nabałaganiłem to wkleję całą
ktoś posprząta jak będzie chciał (swoją drogą nie rozumiem pętli while, u mnie jest ona nieskończona dlatego uznałem że lepiej ją zakomentować - jeden obrazek mi starczy jako uploadowany (bo rozumiem, że chodziło żeby zaladować więcej równocześnie), $$ mam ograniczone na razie. Do rzeczy
    private function getImage(&$product)
    {
        $imageObject = Mage::helper('catalog/image')->init($product, 'image');
        $w = $imageObject->getOriginalWidth();
   //    try
   //     {
            $imageObject = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].end(explode($_SERVER['SERVER_NAME'],(string)$imageObject));

            $image = file_get_contents($imageObject);
           /* while( strlen( base64_encode($image) ) > 200000)
            {
                $w = ceil($w * 0.8);
                $imageObject = Mage::helper('catalog/image')->init($product, 'image')->resize($w);
                $imageObject = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].end(explode($_SERVER['SERVER_NAME'],(string)$imageObject));

                $image = file_get_contents((string)$imageObject);
            }
            */
            return $image;

     //   }
     //   catch (Exception $e) {}
     //   return false; ? po co to było przecież file_get_contents($) zwróci false jeśli nie będzie obrazka...
    }

starałem się nie wyrzucać oryginalnego kodu, ale jak widać olbrzymia część zakomentowana - jeszcze tylko muszę znaleźć jak ze stanem i terminem wysyłki


Posty: 3
Gadu-Gadu: 3331838

        $form[] = $this->setNew(340,self::T_INT, 24);
                $session = $this->wpc->getSession();

                $pola = $this->wpc->getFields();
                foreach($pola['sell-form-fields'] as $pole)
                    if($pole->{'sell-form-cat'}==$this->getCategoryId() && $pole->{'sell-form-title'}=="Stan")
                         $form[] = $this->setNew($pole->{'sell-form-id'},self::T_STRING, 1);


Moje aktualne ~100lini w powyższym pliku


$form[] = $this->setNew(340,self::T_INT, 24); <- wysyłka w ciągu - u mnie 24h - podaje się w godzinach

ale mam pytanie odnośnie drugiej części natury samego API... bo niestety w każdej kategorii jest inny id pola "Stan" (nie wiem co to ma na celu...), w efekcie pobieram pola (getFields()) idę po polach szukając "Stan" dla swojej kategorii i robię setNew z wartością 1 (wg odpowiedzi z api wartości dopuszczalne to 0|1|2 wybierz, nowy, używany) (self::T_INT również nie działa)
i wiem że znajduje kategorię jednak po dodaniu przedmiotu stan taki jakby tego fragmentu nie było ;(


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Powiem Ci że nie mam pojęcia, musisz sam kombinować, nie jestem ekspertem z WebAPI.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 28
Gadu-Gadu: 0

witam,

ja mam taki problem, otóż zainstalowałem dodatek, w PA w System->Konfiguracja jest zakładka Allegro, ale nigdzie nie widzę linka do edycji szablonów oraz do wystawiania tych aukcji. Nie mam koło System guzika "moduły od kkonranda"

co mogę z tym zrobić? Czyściłem cache


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

pewnie problem z uprawnieniami do plików, albo źle wgrałeś w sklep
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki