Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 12 lut 2009, o 17:41

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Wiem, że może to za dużo jak na początek tyle pytań, ale jestem dociekliwy, i widzę że zaczynam już pomału dochodzić do czegoś, więc mam jeszcze kilka pytań :) mam nadzieję że nie przesadzę :)

1. Sposoby wysyłki - zainstalowałem sobie ten moduł z polskimi wysyłkami, tylko np jak jest poczta polska sa tam dwie ceny jedną to pokazuje ze to jest przy przedpłacie a druga że za pobraniem, a ja chciałbym to zmienić na wysyłka ekonomiczna a drugie priorytet , tylko nie mogę znaleźć pliku z tekstem do tego modułu żeby zmienić te napisy. Bo później w opcjach płatności mam pobranie i przelew i bez sensu jest to dublowanie.

W ogóle jeśli ktoś jest w posiadaniu czegoś takiego jak:
a) moduł wysyłki:
- Poczta Polska - zwykła paczka (z możliwością ustawienia rożnej ceny w zależności od wagi)
- Poczta Polska - paczka priorytetowa (też z możliwością ustawienia ceny w zależności od wagi)
- kurier ten co mam jest oki,
- wysyłka za granicę (w oscommerce jest taki moduł raben i tam jest podział na kraje i tez cena w zależności od wagi)

2. Sposoby płatności to za pobraniem i przelew jest ok , zainstalowałem moduł dotpay i wygląda ze od strony klienta jest oki, tylko faktycznie w panelu admina jak dam na zamówienie gdzie jest płatność poprzez dotpay to się wywala, jeśli dałoby się to poprawić to uważam że moduł jest super.

3. Wygląd strony - ogólnie ten szablon domyślny podoba mi się, chciałbym tylko zmienić górę wstawić jakieś swoje logo, i tu jest problem bo nie mogę znaleźć pliku w którym to się zmienia, jak również w prawy bloku jest banerek z tablicą a w lewym boku banerek z psem i laptopem, i nie bardzo wiem gdzie to mogę zmienić,


Wiem, że jest tego sporo ale jeśli ktoś może mi pomóc choć w jednym punkcie to będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
Grzesiek

Prośba o pomoc

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 13:44
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 12 lut 2009, o 22:01

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

3. Wygląd strony - ogólnie ten szablon domyślny podoba mi się, chciałbym tylko zmienić górę wstawić jakieś swoje logo, i tu jest problem bo nie mogę znaleźć pliku w którym to się zmienia, jak również w prawy bloku jest banerek z tablicą a w lewym boku banerek z psem i laptopem, i nie bardzo wiem gdzie to mogę zmienić,


Logo możesz zmienić przez Panel Adminisracyjny->Konfiguracja->Wygląd i w polu "SRC dla obrazka logo" podajesz adres swojego logo. Standardowe logo jest trzymane w katalogu magento/skin/frontend/default/default/images/logo.png. Pogrubiony fragment ścieżki jest widoczny w polu "SRC dla obrazka logo".


Mam nadzieje że coś pomogłem ;) Trochę dziś mam problem ze składnią wypowiedzi...

Post 12 lut 2009, o 23:47

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

aagonia napisał(a):
2. Sposoby płatności to za pobraniem i przelew jest ok , zainstalowałem moduł dotpay i wygląda ze od strony klienta jest oki, tylko faktycznie w panelu admina jak dam na zamówienie gdzie jest płatność poprzez dotpay to się wywala, jeśli dałoby się to poprawić to uważam że moduł jest super.


do płatności elektronicznych polecam płatności PL i moduł stoprocent

http://www.magentocommerce.com/extensio ... i.pl-sto-/
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 12 lut 2009, o 23:52

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Logo możesz zmienić przez Panel Adminisracyjny->Konfiguracja->Wygląd i w polu "SRC dla obrazka logo" podajesz adres swojego logo. Standardowe logo jest trzymane w katalogu magento/skin/frontend/default/default/images/logo.png. Pogrubiony fragment ścieżki jest widoczny w polu "SRC dla obrazka logo".


Mam nadzieje że coś pomogłem ;) Trochę dziś mam problem ze składnią wypowiedzi...


Dzięki za chęci i pomoc, ale tak naprawdę to chodziło mi o fizyczne umiejscowienie plików w których zapisany jest kod strony, tj chciałbym ręcznie przerobić całą górę , nie tylko logo ale i tło pod nim też, chciałbym po prostu mieć dostęp do jakiegoś pliku htmla.

pozdrawiam

Post 13 lut 2009, o 10:12

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Powrót do Konfiguracja



cron