Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Zdjęcia wyświetlane z zewnętrznych serwerów - linków.

Zdjęcia wyświetlane z zewnętrznych serwerów - linków.

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Przede wszystkim witam wszystkich Forumowiczów, to mój pierwszy post.
Z Magento pracuję już jakiś czas i poruszam się w nim w miarę swobodnie, ale ostatnio napotkałem na duży brak - mianowicie nie można wyświetlać zdjęć z zewnętrznych URL.
Mam ok. 20 000 produktów, których dane są zawarte w csv, łącznie z url'em do zdjęcia. Udało mi się doprowadzić do tego, że zdjęcia z zewnętrznych URL wyświetlają się na karcie produktu, dodałem atrybuty pola tekstowe 'remote_image' , 'remote_small_image' i 'remote_thumbnail'. Pozwala mi to na dodane też zdjęć "tradycyjnie" przez PA, wówczas w galerii mam i te zdjęcia zewnętrzne i te załadowane do Magento na serwer lokalny.
Ale (i tu przekleństwo) nie mogę sobie poradzić z wyświetlaniem zdjęć z url na liście lub siatce w katalogu produktów. Poza tym dla utrudnienia część URL'i odnoszą się do witryn w asp i zawierają w adresie znak zapytania. Przykładowy URL :

http://jakiśtamserwer.com/ProductImage.aspx?img=KLFGSDP45645

Przeryłem już forum magentocommerce.com i google, żaden ze sposobów nie zadziałał, poza tym, nie chcę uploadować wszystkich zdjęć lokalnie.

Pozdrawiam i proszę o jakąkolwiek pomoc, choćby wskazówki gdzie szukać kodu odpowiedzialnego za tworzenie url'i obrazków itp.

Alex Joe

Zdjęcia wyświetlane z zewnętrznych serwerów - linków.

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 11:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Udało mi się w końcu.

Wykorzystałem sposób (trochę nieelegancki, ponieważ narusza plik core) :
http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/6947/P30/#t211403

i nieco zmodyfikowałem. W sposobie tym pliki są pobierane z zewnętrznego url i zapisywane w /media/import/ , stamtąd kopiowane do katalogów produktów. Problem polegał na tym, że nazwy plików określała funkcja obcinająca adres http://jakiśtamserwer.com/ProductImage.aspx?img=KLFGSDP45645 do ostatniego znaku "/" czyli w ty wypadku nazwa pliku była "ProductImage.aspx?img=KLFGSDP45645" , w związku z czym kolejna funkcja kopiująca do katalogu produktu nie była wykonywana. Po lekkiej modyfikacji pliku dodałem po prostu do nazw rozszerzenie ".jpg" (tego typu były pliki w moim przypadku) i z automatu 8000 zdjęć się ładuje do mojego sklepu (NARESZCIE).
Skrypt muszę jeszcze dopracować, bo teraz zależało mi na czasie, żeby w ogóle zdjęcia się pojawiły. Przede wszystkim aby była to forma modułu nie naruszająca core Magento, przy każdej aktualizacji są później problemy.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się przyda to info, przynajmniej naprowadziłem na dobry trop.


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Kiedy trzeba zrobić coś na szybko, najlepiej skopiować modyfikowany plik (zachowując strukturę katalogów) z folderu /app/code/core/ do /app/code/local/
Pliki z folderu local przysłaniają pliki z folderu core.
Do tego zaznaczyć sobie w komentarzach co było zmienione i w napływie większej ilości czasu stworzyć moduł, który rozszerza funkcjonalność core :)


Powrót do Problemy z działaniem



cron