Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Zaawansowany import produktów

Zaawansowany import produktów

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...

Post 1 wrz 2010, o 10:50

Posty: 14
Lokalizacja: Sosnowiec
Gadu-Gadu: 0

Zastanawia mnie dlaczego na forum nie ma masy postów na ten temat. Jak zarządzacie produktami, że unikacie problemów z ich importem? W panelu administracyjnym? Programem MagManager?

Dla nas zarządzanie produktami z admina jest niepraktyczne, bo mamy ich kilka tysięcy i admin jest zbyt wolny. Frustrująca może być zmiana już 5 produktów, a próba zmiany powiedzmy 200 to zadanie na dobrych kilka dni, po którym trzeba iść na terapię.
Dlatego listę produktów mamy w plikach XLS, które modyfikujemy i importujemy. To jest jedyny znośny sposób masowej administracji produktami.

No i tu pojawia się problem - standardowy import ma poważne braki, niech choćby wymienię najbardziej podstawowe:
* kategorie (potrzebne nazwy a nie jakieś cyferki i dodawanie tych co jeszcze nie ma)
* galeria obrazków
* upsell, crossell, powiązane
* produkty grupowe
* produkty konfigurowalne
* bundle
* custom options
* cechy do produktów konfigurowalnych (trzeba je najpierw zdefiniować w adminie!!!?!?)
itp

Do każdego punktu można odnaleźć jakieś chybotliwe rozwiązanie gdzieś na forach magento, które po kilku poprawkach i przeróbkach działa.
Jedyna próba stworzenia praktycznego rozwiązania o ktorej wiem, to dodatek:
Custom Bulk Product Import
Ale i w tym przypadku struktura pliku wejściowego jest zbyt zagmatwana, żeby nią zarządzać ręcznie z excela, na dodatek dokumentacja jest raczej mierna (teraz ta ocena nazywa się chyba dopuszczająca :) ).

No właśnie - jak Wy to robicie, że nie macie tych problemów? Czy jest jakiś dodatek, o którym nie wiem?
Sklep akwarystyczny - Malawishop

Zaawansowany import produktów

PostTeraz jest 16 kwi 2024, o 15:35
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 1 wrz 2010, o 17:36

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

rzeczywiscie malo jest informacji na ten temat. Ja osobiscie jestem na etapie wprowadzania produktow i wszystko robie recznie. Caly asortyment obejmowal bedzie ok. 1000 produktów i bardzo prosilbym o informacje, jak zrobic kopie zapasowa wprowadzonych juz produktow?? Dodalem juz ok. 400 i nie chcialbym tego wszystkiego stracic przy ewentualnej awarii... sama kopia z PA raczej nie wystarczy??

Pozdrawiam

Post 1 wrz 2010, o 18:33

Posty: 14
Lokalizacja: Sosnowiec
Gadu-Gadu: 0

No właśnie... Ale zdecydowałeś się robić to ręcznie dlaczego? Czy nie znalazłeś informacji jak importować, czy też standardowa funkcjonalność importu nie była z jakiegoś powodu wystarczająca (bo na przykład nie mogłeś zaimportować jakiejś kolumny).

My już pierwszego dnia trafiliśmy na zaporę, bo nie dało się importować kategorii po nazwie, tylko trzeba było znać jakieś numeryczne ID (bez sęsu), ktorego nie było, bo tych kategorii jeszcze nie było (a nawet gdyby były to nie ma opcji, żebyśmy mieli w przyszłości zgadywać jakieś cyfry.
Ponadto można było zaimportować tylko 1 zdjęcie dla produktu, a my dla niektórych mieliśmy kilka.

Czy natrafiłeś na podobne problemy?
Probowałeś może tego programu pod windowsa do zarządzania produktami (MagManager)?

P.S. W razie awarii możesz poprosić swój hosting o przywrócenie ostatniej kopii bazy.
A jeśli chcesz własną kopię sprawdź "MySql GUI Tools".
Sklep akwarystyczny - Malawishop

Post 1 wrz 2010, o 22:00

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Ja jestem swiezym uzytkownikiem magento i niedawno dopiero otworzylem sklep i nie mialem czego importowac. Wszystkie produkty musialem recznie wprowadzac (opisy, zdjecia itd.) Chcialbym tylko wiedziec co zrobic aby kopie tych wszystkich produktow móc przywrocic w razie ewentualnej awarii. Ogolna kopia bazy danych zawiera te wszystkie produkty w sobie?? przez phpmyadmina co jakis czas tworze sobie kopie, ale chcialem sie upewnic czy tam na pewno zawarte sa wszystkie produkty ktore do tej pory wprowadzilem:)

Podpialem sie troche pod Twoj temat, ale mysle ze to tez jest z tym powiazane;)

Pozdrawiam

Post 2 wrz 2010, o 08:38

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

matis-87 - kopia bazy danych i plików z serwera to powinno wystarczyć na wypadek awarii
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 2 wrz 2010, o 09:34

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

lefi napisał(a):
matis-87 - kopia bazy danych i plików z serwera to powinno wystarczyć na wypadek awarii

ok, dzieki... juz jestem madrzejszy;)

Post 3 wrz 2010, o 00:06

Posty: 14
Lokalizacja: Sosnowiec
Gadu-Gadu: 0

matis-87, lefi: próbowaliście kiedyś odtworzyć tę kopię stworzoną w PHPMyAdmin? My próbowaliśmy gdy kopiowaliśmy serwer testowy na produkcyjny i się nie udawało (wyrzucało jakieś błędy relacji).
Dlatego używamy "MySql GUI Tools" - działa nie tylko export ale też ponowny import.
Sklep akwarystyczny - Malawishop

Post 3 wrz 2010, o 08:28

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

kopia bazy przez phpmyadmin działa poprawnie
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 4 wrz 2010, o 20:40

Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

A jak kogoś interesuje super-moduł do importu/eksportu, robiący wszystko i jeszcze więcej, to tu coś jest:
http://www.unirgy.com/products/urapidflow/
Ma tylko jedną wadę: kosztuje kupę kasy.

Ja póki co zarządzam produktami w panelu Magento (z paroma usprawnieniami co prawda).


Powrót do Moduły i dodatki



cron