Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

[Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

wwozn - pełna zgoda, masz 100% racji. I dzięki, że w zasadzie zamknąłeś temat.

przemek - piszę o gratisie, żeby przejaskrawić. Rozumiem, co masz na myśli. Przemyśl to dobrze, zanim zabrniesz tak daleko, że zmiana będzie zbyt uciążliwa, aby ją podjąć, a kontynuacja zbyt droga.
Jeśli o mnie chodzi, to uważam zagadnienie za zamknięte, co być może także pozwoli Ci zauważyć, że mnie nie podpadłeś.
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)

Moduł porównywarek cen [do testowania]

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 09:32
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

przemek - nie podpadasz, po prostu moze troche zle postawiles pytanie na drazliwy temat.
Ceneo widac jest, choc wpisane w wyszukiwarke shopera zwraca:
Wyniki wyszukiwania dla frazy "ceneo.pl": Brak wyników
Wiec sorry, za malo czasu poswiecilem na analize - ale tak jak mowie, nie zamierzam z shopera korzystac. Z pewnoscia jednak jest to ciekawe rozwiazanie - trzeba rozwazyc wiele za i przeciw, nie tylko cene zakupu. Akurat pewnie najlatwiej/najtaniej znalezc rozszerzenia lub ludzi znajacych kod osc. Pewnie tam jest niewiele rzeczy ktorych jeszcze ktos nie napisal :)

Magento nie jest trywialne, a wsparcie polskie jest calkowicie nieoficjalne, hobbistyczne, wiec darowanemu koniowi... Balbym sie troche brnac w modyfikacje (bo sam nie umiem, jakbym umial to czemu niesprobowac) kodu shopera, ktory mimo ze dostepny, pewnie nie jest powszechnie znany i trudniej bedzie znalezc jakiegos znawce.

Czy wsparcie zniknie? a to mozliwe. I historia pokazuje ze raz juz tak sie zdarzylo. I takie dyskusje jak ta nie pomagaja, nie motywuja do pracy na rzecz ogolu. Coz. Jestesmy tylko ludzmi, raz sie ma czas i checi, innym razem sprawy osobiste lub zniechecenie (np. roszczeniami, czy trudnosciami finansowymi, czy czymkowliek innym) moga spowodowac ze sie nie da.
Czy ktos zapytal gdzie stoi to forum, czy jemoon ma na oplacenie domeny?
Postawie teze, ze nie ma wsparcia do polskiego magento, sa tylko ludzie, my (no ja to akurat najmniej), ktorzy sobie (czasem) moga pomoc. Kazdy z nas pare zlotych na WOSP wrzuca, moze wrzucimy cos na to forum, aby ludziom sie nadal chcialo...
Ja jestem chetny - bo czerpię z tego miejsca rowniez freeinformacje za ktore w shoperze pewnie musialbym placic (btw - nie wspomniales jakie tam wsparcie daja).

Przepraszam za przydlugie posty, ale temat mnie poruszył i niechciałbym aby znow forum zniknęło (ostatnio przez chwile go nie bylo i to bylo przykre)..
No i dodam, ze jestem gotowy zrobic zrzutke - jesli sa pomysly/potrzeby. Moze tez znajdzie sie ktos, kto zaproponuje wykonanie jakiegos modulu dla spolecznosci, za jakas kase, na ktora zrzuca sie chetni "spoelcznosciowcy". Czyli nie kilka stowek za modul, a kilka/kilkanascie zlociszy, moze np. symbolicznie 20zl od ktorego nikt nie zbiednieje, co przy 15-20 osobach oslodzi czas poswiecony na spoleczna prace?
Tylko mnie niezlinczujcie za takie pomysly ;)

pozdrawiam wszystkich,
Wiktor

PS dzieki Franek i sorry ze znow otworzylem temat, ale jeszcze wyrzucilem z siebie cos o czym od dawna myslalem...
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

Podsumowując cały ten wątek bo trochę go rozwaliliśmy, ja nie jestem zwolennikiem shopera a dowodem może być fakt że sam używam magento tylko jeśli wszystko będzie sporo kosztować to zniknie sens zabawy z tym systemem a tak nie powinno się stać.
Co do opłat to jeśli będzie sensowna oferta to jestem jak najbardziej na tak.


Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

To ja jeszcze dorzucę 3 grosze.
1 grosz: Koszt modułu Ceneo to na dłuższą metę niewielka część opłat za promocję na tej porównywarce-wyrzynarce.
2 grosz: Jak ktoś chce zarabiać, to musi zainwestować. Ten wydatek się zwraca.
3 grosz: Wracając do tematu: używa ktoś modułu do Skąpca? Bo chyba coś z nim nie tak...

Pozdrowienia
Michał


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Do skąpca trzeba dodać atrybuty obrazek jak i url pewnie.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

nie wiem, czy temu, co chce cokolwiek sprzedać, opłaca się sprzedać jeden egzemplarz kilku klientom - to tak, jakbyś zaproponował, żebym kupił książkę np. za 10,-, zeskanował ją np. 9 razy i sprzedał 9 kolegom po 1 ,-. 10 ludzi miałoby tę książkę za 1,- zł, a autor zamiast 100,- miałby 10,-zł. Autor chyba nie byłby zadowolony, chyba, że coś źle zrozumiałem ;)

Co do zrzutki na twórców i najaktywniejszych pomagających, czy jakkolwiek, to szlachetny apel - myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłby przycisk umożliwiający wolne datki - masz potrzebę czy ochotę, płacisz, widzisz to zagadnienie inaczej to nie płacisz. Nie chcę tu za bardzo się mądrzyć, wydaje mi się, że każdy z nas zadał sobie choćby raz pytanie w sensie dlaczego ktoś pomaga mi za darmo? i jeśli tak, to każdy znalazł na nie odpowiedź. Więc w zależności, jaka ona jest, jeśli byłby taki wcześniej wspomniany przycisk "Donate" (lub jakoś tak), albo go klikniesz albo nie.
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

wg mnie donate to w ogolę nie wychodzi, ale jakby ktoś chciał to numer konta mogę zawsze podać ;)

co do zrzutki to zgadza się nie był bym zadowolony
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

No tak, wypracowanie modelu finansowania jest konieczne. Oto mi chodziło, żeby ruszyć temat.

Co do zrzutki i przykladu Franka. Sa dwie rzeczy.
1) Albo ktos chce robic moduly i je sprzedawac celem zarobkowym (i tak widze to slynne ceneo), wtedy jasne ze kasa powinna byc wieksza, rynkowa, tyle ile ludzie chca zaplacic (tak jak piszesz Franek nie moze byc to cena wytworzenia podzielona przez liczbe klientow, ale nie powinno to byc tez tak, ze jest to ena wytworzenia ale kazdy klient musi ja zaplacic). Mysle ze tu niewidzialna reka rynku to predzej czy pozniej wyreguluje. Pomaga w tym konkurencja :)
2) Albo ktos chce zobic cos/zrobil cos i chce sie tym podzielic dla spolecznosci (np. podstawowy modul porownywarek), np. w celu dosprzedawania innych porownywarek lub z dobrego serca ;) i za tą podstawę nie oczekuje pieniedzy. Mi oto chodzilo, zeby tu Twórca okreslal symboliczna kwote i moze nie wymagal jej obowiazkowo, ale np. dawac wsparcie w postaci naprawy bledow, czy nowych wersji dla tych co zaplacili. Moze wtedy wiecej osob podzieli sie tym co juz zrobili dla siebie.

Wracajac do modelu - mozna wtedy puscic na magentoconnect modulik w dwoch wersjach, jeden za free, drugi za np. 5EUR ze wsparciem. Przy czym rozwoj i dostosowywanie do nowych wersji magento dotyczyloby tylko wersji platnej. Taki model "osładza" prace społecznościową, a nie służy zarobkowaniu. To miałem na myśli :) Oczywiscie pozostaje jeszcze sprawa dofinansowania samego forum...

Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

przemek napisał(a):
wwozn, podany przeze mnie przykładowy shoper ma jednorazowa opłatę i w kodzie możesz sobie grzebać ile chcesz.
Takich skryptów na naszym rynku jest więcej.


Powiem tak prowadzę sklep netowy od 1999 roku wiec już trochę przeszedłem od OS-ca do Magento.
Kupiłem tez shopera, (tanio oddam licencję :) ), oki działa szybko, ma teoretycznie wszystkie moduły, nawet mozna rzec działające, ale sorki możliwości tych dwóch programów to jak porównanie sierpa i kosiarki.
I oki nie masz kasy, ruszasz to trudno rzniesz kosą swe poletka bo inaczej sie nie da, zarabiasz farma rośnie kupujesz kosiarkę i nie płaczesz ze benzynę zużywa :), a sierp nie :)

W kodzie grzebać mozesz tylko spróbuj i zobacz co będzie jak zrobisz update sklepu :) do nowszej wersji

przemek napisał(a):
po co mam korzystać z Magento skoro oferuje mi gówniany kod, aby chodził dobrze potrzebuje stać na porządnej maszynce i praktycznie ma zerowe wsparcie?

Ależ czy ktoś zmusza Cię do babrania się w tym gówienku? nie, my się babrzemy bo lubimy, jest demokracja, jak pójdziesz do szambiarza i będziesz narzekał ze ma smierdzącą pracę i po co to robi jak mógłby być prezesem, to chroń twarz ;P

A co do Magento w PL, powiem tak wystarczy popatrzeć ile nowych sklepów na nich powstaje, i owszem ma jeden plus, to soft nie dla firm typu "jestem jurek i mam sznurek, tanio opchne, kupisz pan?"
I ja sie ciesze ze tak jest bo to nas odróżnia od sztampowych "firmowych" sklepów często prowadzonych przez chłopczyków, co im mama czasem modem z gniazdka wyłącza i do lekcji siadać kaze
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

przemek napisał(a):
Podsumowując cały ten wątek bo trochę go rozwaliliśmy, ja nie jestem zwolennikiem shopera a dowodem może być fakt że sam używam magento tylko jeśli wszystko będzie sporo kosztować to zniknie sens zabawy z tym systemem a tak nie powinno się stać.
Co do opłat to jeśli będzie sensowna oferta to jestem jak najbardziej na tak.



Podobno na dniach ma pójść w górę paliwo do samochodów, czy przestaniesz jeździć samochodem?, zaczniesz rowerem(tańszy - ma podobne opcje bo na miejsce dowozi, co wiecej zdrowia dodaje , pupa nie rośnie)
a moze trzeba szejkom nagadać, bo tak drogo ropę sprzedają nie mogliby gratis?
bo jak nie dadzą gratis to upadnie wsparcie dla nich ;)

Powiem tak, masz firme co zarabia, stać Cię na rozwiązania, nie masz kasy musisz zadowalać sie tym co dają taniej, lub za free.
Dlatego działa i Os-commerce i wiele płatnych gniotów w tym Shoper.
Tak jak są na drogach i rowery i auta co palą 18 litrów/100 i ich kierowcy z reguły nie płacza :)
a i firmy mimo ze drogo te auta sprzedają działają i mają sie dobrze :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki



cron