Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

[Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Nie ma za co Franek w końcu zrobiłem go dla was, odbijam sobie to modułami ceneo i zakupyonet, ale przecież nie każe każdemu z was tych modułów kupować.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Moduł porównywarek cen [do testowania]

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 14:46
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

kkkonrad napisał(a):
Nie ma za co Franek w końcu zrobiłem go dla was, odbijam sobie to modułami ceneo i zakupyonet, ale przecież nie każe każdemu z was tych modułów kupować.


ufff ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

Franek napisał(a):
Właściwie nie chciałem się wtrącać, ale coś mnie jednak skłania, żeby się podzielić swoim stanowiskiem.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ktoś ma pretensje, albo jest zdziwiony, że ktoś inny oczekuje zapłaty za swoją pracę. Mam wątpliwość, czy na pewno dobrze zrozumiałem, bo jeśli tak, to chyba mimo wszystko nie rozumiem ;)


Słabiutko u Ciebie ze zrozumieniem bo nikt nie chce aby ktoś robił za darmo moduły.
Wracając do tematu, skoro jeden moduł do ceneo kosztuje kilkaset zł, kolejny z nowym modułem ratalnym tani nie jest, dojdzie kilka drobnych modyfikacji których magento potrzebuje aby radzić sobie na naszym rynku, pojawia się cena zbliżona lub większa od płatnych rozwiązań, shoper kosztuje 900zł, KQS.Store 300zł itd tylko że tam otrzymuję gotowe skrypty razem ze wsparciem.
Więc jeśli nie dla niższej ceny to po co mam korzystać z Magento skoro oferuje mi gówniany kod, aby chodził dobrze potrzebuje stać na porządnej maszynce i praktycznie ma zerowe wsparcie?
Spójrz na to z tej strony zanim napiszesz komentarz nic nie wnoszący do dyskusji.
Fajnie że jest Polskie wsparcie dla magento tylko trzeba zaoferować coś aby to miało ekonomiczne uzasadnienie a na razie magento takiego nie ma.


Pozdrawiam


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

A to nie są systemy za które płaci się standardowo jaką opłatę co miesiąc ??
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

Masz rację Przemek, słabo rozumiem niektóre rzeczy. Np. nie rozumiem, po co się ekscytujesz tekstem, który Twoim zdaniem jest obok. Osmarkaj taki tekst i rób swoje. Nie rozumiem też kto Cię, kolego przymusza do korzystania z Magento. Jeśli są lepsze i tańsze rozwiązania i do tego mają wsparcie, to nic, jak się na nie przenieść.
A w sprawie wniesienia lub nie wniesienia czegokolwiek do dyskusji, to chodzi mi tylko o to, że na każdym kroku spotykamy się (być może Ty nie) z postawą roszczeniową. Wszystko się nam należy jeśli nie za darmo, to za kwotę symboliczną. Ale, jeśli nie za bardzo zrozumiałeś mój poprzedni wywód, to nie chciałbym Cię za nadto obciążać dodatkowymi banałami. A swoją drogą mam trochę mało czasu, bo próbuję przystosować moduł, który dostałem za darmo do wymagań takiej jednej porównywarki, do której nie ma bezpłatnego modułu. Może się uda, może nie, ale nie wyję, że mi nie wychodzi i że inne systemy są tańsze. Acha, i jeśli możesz, to nie bierz tak wszystkiego osobiście do siebie - może zostanie Ci wtedy trochę czasu, żeby spróbować zrobić coś gratis np. dla mnie ;)
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

kkkonrad napisał(a):
A to nie są systemy za które płaci się standardowo jaką opłatę co miesiąc ??



Opłata jest jednorazowa.

Franek i znowu nie wiele zrozumiałeś.
Ja nie chcę nic za darmo, podważam tylko ekonomiczny sens istnienia Polskiego Magento.
Nie oszukujmy się ale wszyscy chcą zarobić i wszyscy chcą wydać jak najmniej więc dla czego ja mam wydawać więcej na "darmowe" Magento skoro taniej otrzymam płatne rozwiązanie z wszystkimi "bajerami" potrzebnymi na Polskim rynku?
Sądzę tylko że ceny modułów czy modyfikacji Magento muszą być atrakcyjne w stosunku do komercyjnych rozwiązań, w ten sposób można zyskać większą rzesze użytkowników a tym samym klientów a grono Polskiego Magento będzie się rozwijać.

Spójrzcie na to oczami osób szukających rozwiązań ecommerce a uwierzcie mi, takich w naszym kraju jest bardzo wielu i niestety żadne nawet komercyjne rozwiązanie ecommerce nie spełnia ich oczekiwań.
Przychodzi taki jeden skorzystać z magento i okazuje się że za to trzeba dopłacić, to trzeba modyfikować, ten moduł kosztuje majątek, w końcu dochodzi do wniosku że lepiej zapłacić za gotowe i tańsze rozwiązanie niż mieć ciągłe kłopoty.
I tu jest problem Polskiego Magento które nigdy się nie rozwinie jeśli ten stan się nie zmieni.


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Kolega przemek podniósł faktycznie ciekawy temat. Pomijam dyskusje o placeniu za prace itd - bo chyba wszyscy rozumieja ze to normalne :)
Sam sie zastanawialem nad modelem sprzedazy. Takie shop'ery wynajmowane za miesieczna oplate sa kuszace. Maja gotowe moduly do platnosci, do aukcji, do przesylek czy porownywarek. Do tego sa aktualizowane i maja "wsparcie". Zapewniaja tez przyzwoita wydajnosc.
Dlaczego zdecydowalem sie jednak na magento i walke z wieloma problemami ktorych tam bym nie mial?

Mysle ze wszystko kryje sie pod jednym slowem: niezaleznosc.

Sprobuje to troche rozwinac, ale zaznaczam - to moj prywatny punkt widzenia.
1) skazanie na jednego "dostawce" to mnostwo ogranicznen. W standardzie daje duzo, czesto tez graficzny projekt pod klucz, ale nigdy nie bedize to takie jakbym chcial i nigdy nie poprawia mi kazdej ikonki i czcionki jak bym chcial. Mi zalezalo zeby moj sklep nie wygadal jak kolejny oscommerce, czy inny szablonowy sklep. Stad zamowilem cala grafike pod klucz. To samo dotyczy funckjonalnosci innej niz standard przewiduje. W magento mozna zamowic (oczywiscie to musi kosztowac) taki modul jaki sie zamarzy. W modelu "wynajmowania" sklepu juz elastycznosc bedzie mocno ograniczona, bo musi to pasowac linii rozwojowej i wielu klientom. Tego sie balem. Dodam, ze ta elastycznosc pozwala tez wybrac "tworce" nowej funkcjonalnosci, kkkonrad jest tu jednym z dobrych przykladow - przepraszam Konrad ze Ciebie uzywam jako przyklad :) - ze jest wolny rynek, wiec wiazanie sie z jednym dostawca dla mnie to kaplica. Jak taki wlasciciel stwierdzi ze ma dosc, albo ze sprzeda biznes wiekszemu - to nigdy nie wiesz co bedize z Twoim sklepem. Oczywiscie wiekszosci ludzi to wystarcza, ale dla mnie takie ryzyka sa realne (moze za stary jestem) i musze je brac pod uwage.
2) wglad w moj biznes - nie chce zeby mial ktos staly dostep do mojej bazy kontrahentow i sprzedazy. Ten aspekt niezaleznosci wiaze sie tez z ochrona danych osobowych moich kleintow, z potencjalnym ryzykiem sprzedania moich danych lub wykorzystania do innych celow bez totalnej kontroli. Oczywiscie te same zarzuty mozna miec do firmy hostingowej, ale to troche inny poziom zainteresowania moim biznesem, niz staly wglad w moja sprzedaz i klientow.
3) wolnosc zmiany rozwiazania - gdy przyjdzie mi do glowy przejsc na presto, geko, czy cos innego, slowem wypowiedziec umowe i zabrac zabawki - nikt mi nie powie co moge zabrac a co jest jego, jakie dane klientow, produktow i historii sprzedazy mi da, a jakich nie. "Moj" programista bedzie mial pelna swobode i od mojego budzetu bedzie zalezalo co przeniose do nowego rozwiazania, a z czego zrezygnuje. Duzo latwiej bedzie mi to zrobic majac dostep do konta hostingowego i pelnej bazy danych, niz tylko do panelu amdinistracyjnego.

ufff....
To tyle.

A teraz czy jestem zadowolony?
Tak jak kulfon pisal, TAK.

Wydalem okreslona kwote na przygotowanie grafiki i kilka zmian funckjonalnych. Wykorzystalem kilka modulow "spolecznosciowych" i to za rowno autorstwa Konrada - dziękuje w tym miejscu Konrad za wklad w moduly i Twoje zdrowe podejscie (czesc za free, czesc za kase). Teraz przygotowuje liste nowych zmian, bede za czas jakis szukal wykonawcy uwzgledniajac mojego dotychczasowego, jak i przykladowo Konrada :) Obecnie pracuje nad wydajnoscia. Ale to ze jestem niezalezny jest dla mnie bardzo cenne. CZuje sie z tym dobrze, mimo ze pewnie ksoztuje to ciut wiecej i wymaga wiekszego zaangazowania. Choc jak policze koszty w podziale na miesiace to wydana kwota topnieje z kazdym miesiacem i nie trzeba czekac wiecej niz kilkanascie miesiecy, aby osiagnela kwoty "najmowanego" softu - bez swobody i niezaleznosci.

Tym glownie sie kierowalem, biznes dziala, mam sklep inny niz wszystkie, do tego satysfakcje i poczucie niezaleznosci.
Aha - zeby uciac dyskusje, nie oczekuje ze ktos mnie bedzie przekonywal, ze zle mysle :) po prostu przedstawilem moje prywtane podjescie uzasadniajace moj wybor niedoskonalego magento.
A na marginesie - jak sie nie ma zadnego budzetu na soft, to faktycznie lepiej zaczac od wynajmu. W oplate jednorazowa i wieczny support raczej nie wierze - ale moze i tak jest :) Jesli sie nie jest pewnym czy biznes wypali, chyba nie warto sie pakowac w rozwiazanie otwarte. Problem moze byc za rok czy dwa, jak potrzeby wzrosna, a bariery pozostana.

pozdrawiam

Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

wwozn, podany przeze mnie przykładowy shoper ma jednorazowa opłatę i w kodzie możesz sobie grzebać ile chcesz.
Takich skryptów na naszym rynku jest więcej.


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Wiec spoko, co prawda nie znam warunkow dozywotniej licencji, ani nie moge sie doczytac jakie wsparcie jest w tej cenie, ale masz racje. W kodzie mozna grzebac: "można go dowolnie modyfikować. Modyfikacji kodu mogą Państwo wykonać we własnym zakresie, oczywiście wtedy nie możemy udzielić gwarancji na poprawność działania skryptu."
Wiec jak tylko czegos tkniesz, to radz sobie sam. Czyli tak jak w magento od poczatku, tyle ze tu jest jakas spolecznosc ktora w czesci pomoze rozwiazac problemy.

Twoje pytanie jest wiec takie, czy lepiej zaplacic ok 1000 zl za skrypt, czy skrypt wziac spolecznosciowy (trzebaby porownac te dozywotnia licencje z licencja magento zeby wylapac roznice), zaintalowac kilka modulow za free i doplacic za kilka modulow, byc moze wieksza kwote niz 1000zl (nie wiem tego, ale ja z pewnoscia tyle nie zplacilem) za moduly dodatkowe. Do wariantu "spolecznosciowego" (pamietajmy jeszcze o innych skryptach) trzeba doliczyc wiecej pracy (wlasnej lub najetej) np. konfiguracyjno-testowej.
Nie wiem - sam sobie odpowiedz. Moja rada, przeczytaj licencje i sprawdz wsparcie. Jesli chcesz "kupic" i uzywac tylko tego standardu co oferuja - to nie zawracaj sobie glowy magento. Pewnie bedziesz podobnie niezalezny jak ja, bo jesli dobrze zrozumialem - stawiasz sobie ten skrypt gdzie chcesz. Nie moge sie doczytac tylko, czy przykladowo ceneo jest za free w shoperze czy nie :) Ale to juz nie moj problem :)
Powodzenia!
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

To oferuje shoper w cenie http://www.shoper.pl/porownanie_wersji.html

Ja jestem zwolennikiem Magento dla tego tu na forum podpadam kilku użytkownikom ośmielając się kwestionować ceny modułów dla Magento tylko jeśli nic się nie zmieni to Polskie Magento zniknie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki



cron