Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento dhosting i magento

dhosting i magento

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...

Post 20 maja 2009, o 08:38

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Witam.
Założyłem konto testowe na dhosting.pl. Chciałem zainstalować najnowszą wersję magento. No i pojawiły się problemy:

1. "Magento supports PHP 5.2.0 or newer. Find out how to install Magento using PHP-CGI as a work-around. dhosting"

Przekopiowałem do pliku htaccess dwie linie:
Action php5-cgi /cgi-bin/php-cgi
AddHandler php5-cgi .php

Pojawił się kolejny problem:

2. "Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, konto_dhosting@klient.dhosting.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

Czy ktoś wie co to może być za błąd ?

dhosting i magento

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 10:46
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 20 maja 2009, o 08:49

Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

bład w .htaccess
spróbuj dodać tylko
 AddHandler application/x-httpd-php5 .php 

Post 20 maja 2009, o 10:01

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

sprawdz czy dla konta na którym masz magento w panelu administracyjnym w dhosting masz ustawione php5 czy php4 - może to byc przyczyną? Choć raczej pisze na macajewa... ;)

Post 20 maja 2009, o 10:42

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

zakładając sobie folder w koncie ustaw dlań
PHP5: 5.2.0-8
MySQL: 5.0.32

i wszystko pójdzie migiem, mam tam kilka instalacji, i każda z nich poszła od strzału :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 20 maja 2009, o 16:03

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Zgadza się błąd polegał na braku zmiany PHP4/PHP5

Teraz mam coś takiego:

Trace:
#0 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//lib/Zend/Uri.php(132): Zend_Uri_Http->__construct('http', '//nazwa_konta_ftp...')
#1 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Install/Model/Installer/Config.php(107): Zend_Uri::factory('http://rapidmed...')
#2 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Install/Block/Config.php(61): Mage_Install_Model_Installer_Config->getFormData()
#3 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/design/install/default/default/template/install/config.phtml(47): Mage_Install_Block_Config->getFormData()
#4 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(144): include('/home/klient.dh...')
#5 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(176): Mage_Core_Block_Template->fetchView('install/default...')
#6 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(193): Mage_Core_Block_Template->renderView()
#7 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(643): Mage_Core_Block_Template->_toHtml()
#8 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Text/List.php(43): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#9 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(643): Mage_Core_Block_Text_List->_toHtml()
#10 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(503): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#11 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(454): Mage_Core_Block_Abstract->_getChildHtml('content', true)
#12 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/design/install/default/default/template/page.phtml(94): Mage_Core_Block_Abstract->getChildHtml('content')
#13 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(144): include('/home/klient.dh...')
#14 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(176): Mage_Core_Block_Template->fetchView('install/default...')
#15 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(193): Mage_Core_Block_Template->renderView()
#16 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(643): Mage_Core_Block_Template->_toHtml()
#17 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Model/Layout.php(526): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#18 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(339): Mage_Core_Model_Layout->getOutput()
#19 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Install/controllers/WizardController.php(296): Mage_Core_Controller_Varien_Action->renderLayout()
#20 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(367): Mage_Install_WizardController->configAction()
#21 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Standard.php(247): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('config')
#22 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(158): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#23 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//app/Mage.php(457): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#24 /home/klient.dhosting.pl/nazwa_konta/nazwa_konta_ftp.dkonto.pl//index.php(52): Mage::run()
#25 {main}

Post 20 maja 2009, o 22:12

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

I jak naprawdę nikt nie wie? Pomóżcie :)

Post 20 maja 2009, o 22:32

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Spróbuje na nowo wgrać pliki na serwer i ponowić instalację.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 21 maja 2009, o 14:41

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Jednak ponowna instalacja ... Dziękuję wszystkim za pomoc.

Post 21 maja 2009, o 16:16

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Mam problem z zapisem "zestawienie cech". Tuż po wyborze tej kategorii chcę zapisać zestaw (bez jakichkolwiek zmian) i pojawia się komunikat: "Nie udało się zrealizować zadnia. Ponów próbę."

Dziwne. Bo na innym hostingu niż dhosting działa.
Ma ktoś jakąś poradę ?

Post 21 maja 2009, o 18:03

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Powiem tak trochę za mało danych,
ale dziwi mnie to co się u Ciebie dzieje, bo pracuję od 3 miesięcy na dhostingu, na kilku sklepach i różnych platformach ichnich, i wszystko tam hula jak nie wiem co...
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Następna strona

Powrót do Hosting pod Magento



cron