Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Problem z wyszukiwaniem po cechach (z różnych zestawów cech)

Problem z wyszukiwaniem po cechach (z różnych zestawów cech)

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Witam

Mam sklep, w którym kolor odgrywa ważną rolę.

I mam dwa zestawy cech: Default (podstawowy zestaw Magento) i with_color (stworzony przeze mnie, dodałem tylko cechę kolor).
with_color - ten zestaw cech dodaje tylko do produktów które mogą mieć kolor
Default - a ten przy produktach, którym nadanie koloru jest bez sensu

Listę kolorów wyświetlam na stronie głównej w formie obrazkowej palety i po kliknięciu na wybrany kolor przenoszę klikającego na taką stronę:
http://adres-sklepu.pl/catalogsearch/advanced/result/?color[]=3

Co daje mi efekt że wyświetlają się wszystkie produkty z danego koloru (kolor o id 3 jest kolorem domyślnym - Magento wymaga wybrania domyślnego).

A mój problem polega na tym, że oprócz produktów with_color, gdy cecha color[] jest równa 3 wyświetlają mi się inne produkty, które mają zestaw cech Default.

Podejrzewam że Magento automagicznie przypisuje, do produktów bez cechy kolor (czyli z zestawem Default), id domyślne dla cechy kolor.

Jest jakieś ustawienie w Magento aby temu zapobiec? Albo jakiś sposób żeby temu zaradzić?
Myślałem o utworzeniu koloru "Brak koloru", aby przypisać go produktom, które nie mają koloru. Ale wtedy kolor pusty musiałbym wy filtrować z palety w kodzie za pomoc PHP, a chciałbym tego uniknąć jeżeli się da inaczej.

Pozdrawiam

Problem z wyszukiwaniem po cechach (z różnych zestawów cech)

PostTeraz jest 24 kwi 2024, o 19:14
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale jeśli masz zainstalowany szablon, który usuwa layered navigation z lewej kolumny to może być problemem. W takiej sytuacji właśnie zwracane są wszystkie produkty jako wynik wyszukiwania. Jak to rozwiązać to inna kwestia (jeśli to będzie ten problem to opiszę to na blogu), ale żeby to sprawdzić włącz z powrotem standardowy szablon i zobacz czy wyniki są ok.


Powrót do Problemy z działaniem



cron