Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł płatności Dotpay dla Magento

[Dyskusja] Moduł płatności Dotpay dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

To prawda moduł jest prosty, i z założenia nie wraca do sklepu ze statusem transakcji.Jesli ktoś ma bardzo dużo transakcji moze byc to upierdliwe :)
Ja ich nie mam i od roku moduł działa i nie ma problemu.
Działa to tak ze po przekierowaniu jak nie ma schodów, pojawia sie u mnie status oczekuję, dotpay emilem informuje o wpłacie, jak ma w systemie(dotpay) status zakończona, wysyłam i zmieniam statusy jak przy normalnym zamówieniu.

Jesli tylko zrobią swój moduł z przyjemnością go przetestuję :) Na dziś popróbach kiedyś modułu Płatności 100 ( czyli 100 problemów ;) ) wole moduły proste a działające :)

Aha uzywam go tylko do płatnosci kartą, bo temtransfery i inne, sa o tyle bezsensu ze prowizję mają jak karta, co jest bezsensu, chyba ze ktoś ma duże marże.
Ja nauczyłem klientów normalnej drogi przelewowej, a jak ktoś chce szybko to mamy konta w 3 podstawowych bankach i tam opcja klient-klient działa w ciągu 1sek. i to bez pobierania marzy czesto>3%
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Moduł płatności Dotpay dla Magento [do testowania]

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 03:24
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 4
Gadu-Gadu: 5971115

Witam, czy ktośmoze jest wstanie udzielić jakichś wskazówek, pomocy, przy modyfikacji tego modułu dla portalu płatności PayMaker?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Nie ma jednakowej metody modyfikacji modułu żeby przerobić go pod inny portal płatniczy. Ja takie rzeczy robię płatnie już od dawna ale na początku trzeba trochę pomęczyć magento i dokumentację integracji danego portalu.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 4
Gadu-Gadu: 5971115

Zadzwoniłem do polskiego oddziału PayMakera, mają gołe biblioteki i opis formularza pod względem jakie zmienne mają zostać wysłane do bramki, - niestety nie jestem aż tak biegły w magento zeby to sprawnie rozgrzebać, a nie mam czasu na studiowanie działania modułów płatności. Moja wiedza programistyczna, także nie jest zbyt wzniosła : ) ... Po poproszeniu o pomoc, powiedzieli że mogę łatwo przerobić właśnie moduł dotpay, a ogólnie radź sobie sam jak nie umiesz to nie nasza sprawa : ) Zacząłem się bawić modułem kkkonrad'a (pozdrawiam), żeby nieco bardziej zrozumieć co jest grane, jak na razie idzie mi to niezbyt sprawnie, nie było by problemu gdyby nie ograniczony czas. Mam pytanie: czy jest może jakiś opis działania kodu z modułu dotpay, bardzo by mi to pomogło w stworzeniu czegoś w ramach swojej skromnej wiedzy. Na razie zrozumiałem nieco jak moduł tworzy formularz i go wysyła, ale jestem jeszcze daleko w lesie (szczególnie jeśli chodzi o prawidłowy opis wysyłanych zmiennych, zawiesza mi tylko koszyk)... Jak coś można do mnie pisać na gadu, ewentualnie mógłbym zapłacić za wykonanie takiego modułu według mojego widzimisię, ale moja ambicja do bycia kreatywnym na razie nie pozwala mi pójść na łatwiznę, i rzucić w cholerę wszystkiego co rozgrzebałem : )


Posty: 4
Gadu-Gadu: 5971115

Jeszcze jedna rzecz. Kkkonrad zajmujesz się modyfikacjami magento odpłatnie? Jeśli chciałbyś udzielić pomocy, lub jest możliwość zamówienia u ciebie czegoś pod konkretną koncepcję sklepu, daj mi na gadu jakiś kontakt do siebie. Będę niezwykle zobowiązany.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

OK, numer gg już posiadasz do mnie;)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

Witaj
Mam wrażenie, że coś czasem jest nie teges z płatnościami. Od czasu do czasu mam tak, że klient składa zamówienie, przechodzi do dotpay i tam wywala mu błąd (niezgodność danych [chyba adresu] - tak mi to kilku klientów opisało) - w sklepie zamówienie zostaje, towar z magazynu zostaje zdjęty. Płatność nie przechodzi a w PA zamówienie jest jako "oczekuje". Jak klient jest twardziel i mu sie chce ponawia zamówienie, ale jest problem, bo nie ma juz towaru (poprzednio wsadził w zamówienie ostatnią sztuke).

Powiadomien o zamówieniu które było z błędem nie dostaje ani ja, ani klient. Tak jakby właśnie zamówienie czekało na sygnał z dotpay.

Ciekawi mnie tylko dlaczego klient dostaje informacje o niezgodności danych adresowych w trakcie płatności? Gdzie usunąć błąd żeby się to nie powtarzało? Pewnie pytać w dotpay, co? Jak myślicie?


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Witam


Zainstalowałem moduł w sklepie ( najnowszą wersje).Przy płaceniu dochodzi do połączenia z dotpay ale bez przekazywania ceny towaru ( jest 0.0) .Sklep Magento 1.4.1.0 . W innym sklepie aktualizowanym z 1.3.2.4 do 1.4.0.0 działa bez problemów. Wszystkie pliki są na "swoich miejscach". Panel dotpay jest widoczny normalnie w adminie. rozmawiałem z Dotpay - sprawdzali moją transakcje online i twierdzą ze nie dociera prawidłowo wywołanie ze sklepu

pozdrawiam


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Sprowadzę to w wolnym czasie, ma ktoś inny takie problemy z 1.4.1.0 ??
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 24
Gadu-Gadu: 0

Możecie mi powiedzieć, czy ten moduł ma tak działać, że pomimo wybrania w sklepie sposobu płatności po złożonym zamówieniu przekierowuje klienta na stronę dotpay i tam drugi raz pojawia się lista z możłiwymi płatnościami?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki



cron