Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł płatności Dotpay dla Magento

[Dyskusja] Moduł płatności Dotpay dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 1574
Gadu-Gadu: 0

wejdź do /var/reports i skopiuj zawartość pliku o nazwie 882138870137 na forum
hosting-magento.pl
Hosting-Magento.pl = szybki hosting + bezpłatna pomoc z problemami Magento (także programistyczna)

Moduł płatności Dotpay dla Magento [do testowania]

PostTeraz jest 26 paź 2020, o 08:36
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

kkkonrad napisał(a):
wejdź do /var/reports i skopiuj zawartość pliku o nazwie 882138870137 na forum


Oto zawartość ww. pliku.

a:5:{i:0;s:170:"Warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, object given in /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php on line 135";i:1;s:2351:"#0 [internal function]: mageCoreErrorHandler(2, 'htmlspecialchar...', '/home/users/aro...', 135, Array)
#1 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php(135): htmlspecialchars(Object(Mage_Directory_Model_Currency), 2)
#2 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php(145): Varien_Data_Form_Element_Abstract->_escape(Object(Mage_Directory_Model_Currency))
#3 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php(162): Varien_Data_Form_Element_Abstract->getEscapedValue()
#4 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Hidden.php(47): Varien_Data_Form_Element_Abstract->getElementHtml()
#5 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php(202): Varien_Data_Form_Element_Hidden->getDefaultHtml()
#6 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form/Element/Abstract.php(209): Varien_Data_Form_Element_Abstract->getHtml()
#7 /home/users/aroma/public_html/magento/lib/Varien/Data/Form.php(241): Varien_Data_Form_Element_Abstract->toHtml()
#8 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/Block/Payment/Dotpay/Redirect.php(23): Varien_Data_Form->toHtml()
#9 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(674): Kkkonrad_Dotpay_Block_Payment_Dotpay_Redirect->_toHtml()
#10 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/controllers/DotpayController.php(10): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#11 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(418): Kkkonrad_Dotpay_DotpayController->redirectAction()
#12 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Standard.php(254): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('redirect')
#13 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(177): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#14 /home/users/aroma/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(304): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#15 /home/users/aroma/public_html/magento/app/Mage.php(596): Mage_Core_Model_App->run(Array)
#16 /home/users/aroma/public_html/magento/index.php(78): Mage::run('', 'store')
#17 {main}";s:3:"url";s:42:"/magento/index.php/dotpay/dotpay/redirect/";s:11:"script_name";s:18:"/magento/index.php";s:4:"skin";s:7:"default";}


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

@kkkonrad :

Wrzuciłam nowy moduł na serwer, odświerzyłam cache ale problem z walutami nadal występuje. Próbowałam checkout i z USD i GBP.


Posty: 1574
Gadu-Gadu: 0

Poprawiłem, teraz już musi chodzić. Download w pierwszym poscie.
hosting-magento.pl
Hosting-Magento.pl = szybki hosting + bezpłatna pomoc z problemami Magento (także programistyczna)


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

OK.

Mamy tak:

Przy checkout z kwotą bazową EUR 36,70:
- z USD na EUR każe sobie płacić EUR 36.56
- z GBP na EUR wywala magentowskie 404.

Raport błędu:
a:2:{i:0;s:29:"Undefined rate from "GBP-EUR"";i:1;s:1398:"#0 /home/hottrink/public_html/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/Model/Payment/Dotpay.php(101): Mage_Directory_Model_Currency->convert('32.0400', Object(Mage_Directory_Model_Currency))
#1 /home/hottrink/public_html/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/Model/Payment/Dotpay.php(73): Kkkonrad_Dotpay_Model_Payment_Dotpay->getTotalPrice()
#2 /home/hottrink/public_html/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/Block/Payment/Dotpay/Redirect.php(16): Kkkonrad_Dotpay_Model_Payment_Dotpay->getRedirectionFormData()
#3 /home/hottrink/public_html/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(643): Kkkonrad_Dotpay_Block_Payment_Dotpay_Redirect->_toHtml()
#4 /home/hottrink/public_html/app/code/local/Kkkonrad/Dotpay/controllers/DotpayController.php(10): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#5 /home/hottrink/public_html/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(376): Kkkonrad_Dotpay_DotpayController->redirectAction()
#6 /home/hottrink/public_html/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Standard.php(248): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('redirect')
#7 /home/hottrink/public_html/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(158): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#8 /home/hottrink/public_html/app/Mage.php(459): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#9 /home/hottrink/public_html/index.php(65): Mage::run()
#10 {main}";}


Sprawdziłam - wymiana walut jest ustawiona w Magento. (system -> manage currency rates): z EUR na USD jest na 1.4 coś a z EUR na GBP jest na 0.8.


Posty: 1574
Gadu-Gadu: 0

Ok, sprawdzę i poprawię
hosting-magento.pl
Hosting-Magento.pl = szybki hosting + bezpłatna pomoc z problemami Magento (także programistyczna)


Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

kkkonrad napisał(a):
Poprawiłem, teraz już musi chodzić. Download w pierwszym poscie.


Teraz ładnie przenosi na stronę dotpay.pl.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.


Posty: 1574
Gadu-Gadu: 0

Przy checkout z kwotą bazową EUR 36,70:
- z USD na EUR każe sobie płacić EUR 36.56
- z GBP na EUR wywala magentowskie 404.


Poprawione, sprawdź czy teraz działa.
hosting-magento.pl
Hosting-Magento.pl = szybki hosting + bezpłatna pomoc z problemami Magento (także programistyczna)


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

DZIAŁA! :))

Pięknie dziękuję :)))

(edit)
Jeszcze tak wracając do innych form płatności w DotPay. Generalnie używam i uczę się Magento od 2 miesięcy i nie wiem jak moduł dotpay działa przy sklepie z bazową walutą PLN, jeśli chodzi o wybór płatności.

Przy np. tej walucie EUR przekierowuje mnie na stronę dotpay z "wybraną" formą płatności "karty płatnicze" i na stronie dotpay nie ma możliwości zmiany formy płatności np. na uKash (przy założeniu że mam aktywny ten kanał płatności).

Totalnie nie znam się na kodowaniu i definitywnie wtykam nos w nie swoje sprawy :) ale czy ta część kodu nie odpowiada właśnie za "wybór" formy płatności?

app/code/local/kkkonrad/Dotpay/Model/Payment/Dotpay.php (od linii 71):

$redirectionFormData = array(
         "id" => $this->getShopNumber(),
         "kwota" => $this->getTotalPrice(),
         "url" => Mage::getUrl('dotpay/dotpay/return'),
         "kanal" => $payment['cc_type'],
         "opis" => "Order nr: ".$order_id,
         "type" => 0,
         "jezyk" => 'en',
         "waluta" => Mage::app()->getStore()->getBaseCurrencyCode(),
         "control"   => $order_id,
         "imie"   => $billing->getFirstname(),
         "nazwisko" => $billing->getLastname(),
         "email"   => $billing->getEmail(),
         "telefon" => $billing->getTelephone(),
         "ulica"   =>   join(',',$billing->getStreet()),
         "miasto" => $billing->getCity(),
         "kod" => $billing->getPostcode()
      );


Wywołany predefiniowany kanał karty płatnicze
"kanal" => $payment['cc_type'],


Posty: 28
Gadu-Gadu: 0

Witajcie,

jestem chwilę po rozmowie z działem technicznym dotpay i mam w związku z tym kilka pytań zarówno do twórcy, jak i użytkowników modułu.

Podobno, moduł w obecnej formie nie korzysta z URLC i czegoś co oni nazywają pinem w celu prawdziwej weryfikacji statusu zakonczenia transakcji.
Z tego co powiedział mi konsultant, w tej chwili moduł nie przekazuje informacji z dotpay do Magento o autoryzacji banku lub jej braku, a jedynie informacji czy na stronie dotpay wystąpił błąd lub nie.
Jeśli rozumiem, nie wysyła on pełnego raportu w rodzaju adresów zwrotnych znanych z platnosci.pl (sto), a jedynie status ok lub 0.

W związku z tym, może okazać się, że zamówienie zostanie potraktowane przez Magento jako opłacone, mimo, że transakcja nie dojdzie do skutku.
Czy to prawda? Czy ktoś mógłby to wyjaśnić?

Dodatkowo dowiedziałem się, że dotpay jest w trakcie przygotowywania swojego modułu do Magento. Planują udostępnienie go do końca kwietnia 2010. Czy im się uda, nie wiem, ale ciekaw jestem ich produkcji.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki