Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Magento dla początkującego

Magento dla początkującego

Na temat Magento - ogólnie...

Post 3 wrz 2009, o 10:34

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Witam!
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Magento i wlasnie wdrazam wlasny sklep.
Chcialbym aby Ci wszyscy uzytkownicy co tak pieknie sie znaja na tej platformie zrobili malutki slowniczek skrotow oraz nazw waznych dla uzytkowania Magento.
Oprocz tego bylbym ogromnie wdzieczny za opisanie krok po kroku co trzeba zrobic, aby zalozyc wlasny sklep:) Od zakupu serwera i domeny do dopieszczania strony, ktora juz mamy w internecie:) Szczegolnie teraz interesuje mnie szablon, poniewaz grafike mam juz prawie zrobiona. Widzialem Modern Theme i chcialbym go wykorzystac tylko zastanawiam sie jak to dziala...czy np. mozna pasek poziomy menu przesunac sobie lekko w lewo jak i inne wazne elementy gdzie sie chce...

Osobiscie przyznam, ze baaaaaardzo by mi sie to przydalo, bo magento jeszcze na oczy nie widzialem oprocz testera w internecie:/ Szybko sie ucze i mysle, ze z Wasza pomoca nie tylko ja przebrne przez najgorszy etap poznawania Magento szybko;)
Bardzo zaluje, ze nie ma zadnej ksiazki o tej platformie, bo na pewno bym przeczytal....a tak musze liczyc na Wasza pomoc:))

Z gory dzieki za jakakolwiek chec pomocy;)

Magento dla początkującego

PostTeraz jest 26 kwi 2024, o 13:35
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 3 wrz 2009, o 15:07

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Jak zwykle na mnie nie można liczyć w tych sprawach... :)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 3 wrz 2009, o 15:22

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

wiem kkkonrad, ze Ty zajmujesz sie tym i zarabiasz zarazem jak sie trafi fucha:D ale chodzi mi ogolnie chociaz o slowniczek tych wszystkich skrotow w jednym temacie, zebym mial chociaz pojecie o czym toczy sie rozmowa w poszczegolnych tematach;P

Tak poza tematem, to ile bierzesz za wdrozenie sklepu z modyfikacjami skorki modern theme i wlasna grafika?? Ja juz praktycznie wszystko mam gotowe tylko wystarczy kupic serwer (w moim przypadku sklep bedzie posiadal nie wiecej niz 200 produktow) i do tego domene i zaczac dzialac:)
Do tego czytalem, ze dobrze miec Subiekt i Sello poniewaz bede dzialal rowniez na allegro.

Kazda informacja dla poczatkujacego jest bardzo istotna, wiec bylbym naprawde ogromnie wdzieczny za umieszczenie czegokolwiek w tym temacie co laczy sie z poczatkiem dzialalnosci internetowej;)

Post 3 wrz 2009, o 15:30

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

ostatnio po urlopie złapałem takiego lenia że nie wdrażam już całych sklepów, ostatnio tylko moduły, mniej roboty = większa kasa :)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 3 wrz 2009, o 15:35

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

a mniej wiecej koszt takiego zlecenia dla osoby z forum w jakich cenach sie ksztaltuje??:D i czy zwykly gosc nie majacy wczesniej stycznosci z magento po przeczytaniu paru stronek i intrukcji moze stworzyc swoj sklep oparty na tej platformie?? Biorac pod uwage to, ze w kompach jest oblatany, ale mniej w tematach ecommerce:)

Post 3 wrz 2009, o 15:37

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

500-5000 :) jeśli o stawianie sklepu to powinieneś dać rade
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 3 wrz 2009, o 16:05

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

A powiedz mi czy magento jest dobrym wyborem w moim przypadku?? Chce otworzyc sklep specjalistyczny. Bede oferowal dodtakowe uslugi na terenie mojego miasta i okolic do 50 km+wysylki na caly kraj. Oferowane produkty beda sie ksztaltowaly w ilosci 200-300 sztuk tak jak wczesniej wspomnialem, ale mozliwe ze w przyszlosci dojdzie do powiekszenia asortymentu. Slyszalem, ze magento na zwyklych serwerach typu dhosting nie chodzi zadowalajaco:/
I tak na marginesie chcialem jeszcze sie upewnic czy w moim przypadku lepiej sprawic sobie dedyka, a jesli nie to jakie konto bedzie mi potrzebne? Business wystarczy? W ogole moge miec personal lub personal+??

Post 3 wrz 2009, o 17:24

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

wydaje mi się że na początek personal+ Ci wystarczy i magento powinno dosyć ładnie chodzić na nim,
później, jak będzie trzeba, będziesz myślał od VPS-ie czy dedyku
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 3 wrz 2009, o 21:34

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

matis-87 napisał(a):
A powiedz mi czy magento jest dobrym wyborem w moim przypadku?? Chce otworzyc sklep specjalistyczny. Bede oferowal dodtakowe uslugi na terenie mojego miasta i okolic do 50 km+wysylki na caly kraj. Oferowane produkty beda sie ksztaltowaly w ilosci 200-300 sztuk tak jak wczesniej wspomnialem, ale mozliwe ze w przyszlosci dojdzie do powiekszenia asortymentu. Slyszalem, ze magento na zwyklych serwerach typu dhosting nie chodzi zadowalajaco:/
I tak na marginesie chcialem jeszcze sie upewnic czy w moim przypadku lepiej sprawic sobie dedyka, a jesli nie to jakie konto bedzie mi potrzebne? Business wystarczy? W ogole moge miec personal lub personal+??


Zajrzyj do Faq tam napisałem swoje opinie o magento po 10 juz latach pracy z róznymi programami.
Zwykłe konto teoretycznie to pociągnie, szczególnie przy flatach, gorzej jak pojawi sie duzo sesji klientów, wtedy już bywa róznie.
Ja zaczałem od konta Busines, potem był VPS, a teraz własnie szykuja mi pełnego dedyka, ale już nie dhosting bo w cenie 1/4(VPS) znalazłem firmę oferujacą pełnego dedyka, a po pracy z magento ( zarzadzanym przez mnie - 4.000 produktów) , sprawdziłem ze wsio jest z nimi oki, mimo niskiej ceny.
Dlaczego, bo od strony klienta, wyrabiało sie to na obu, ale od strony PA było coraz wolniej, corraz dłużej i wreszcie krew mnie zalała, szczególnie ze zarządzam drugim sklepem na pełnym dedyku i wiem o ile tam jest szybciej.
Co do grafiki, to z szablonami bywa różnie ostatnio znalazłem szablon który mi sie spodobał, napisany przesz kogoś kto to robi dla pieniędzy.
Po 4 dniach walki zeby go uruchomić jak trzeba , szlag mnie trafił i napiasłem go od nowa, bo zajeło to mniej czasu jak poprawki.

Czy warto wejść w Magento, na pewno jesli potrzebujesz mocno edytowalnego narzedzia, choć musisz sie przygotować na finasnowanie dodatkowych modułów ( i tu Konrad jest niezastapiony), bo bez nich ani rusz.
Jesli potrzebujesz sklepu który działa szybko i nie ma zbyt wielkich wymagań, to np. Shoper taki jest.

Jak będziesz miał pytania pisz na priv
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 3 wrz 2009, o 21:40

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

matis-87 napisał(a):
Szczegolnie teraz interesuje mnie szablon, poniewaz grafike mam juz prawie zrobiona. Widzialem Modern Theme i chcialbym go wykorzystac tylko zastanawiam sie jak to dziala...czy np. mozna pasek poziomy menu przesunac sobie lekko w lewo jak i inne wazne elementy gdzie sie chce...



Zrobić mozna szybko jesli albo masz kogos kto wie jak i mu zapłacisz, lub gdy umiesz poruszać się w css, html, php
Magento nie jest zbyt trudne w tym względzie i dość dobrze edytowalne.
Ale i wrazliwe na błedy w kodach, bo czesto pierdołka potrafi wysadzić cały sklep, czego nie raz doswiadczyłem, robiąc przeróbki.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Następna strona

Powrót do Dyskusje



cron