Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Magento dla początkującego

Magento dla początkującego

Na temat Magento - ogólnie...

Post 5 wrz 2009, o 23:00

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

z tymi dwustoma moze troszke przesadzilem, ale minumum 500 bedzie:)
Opisy bede bral od konkurencji i dodawal cos od siebie, a co do fotek to jeszcze nie wiem jak to bedzie wygladac. Raczej kazdy producent powinien mi je podeslac, ale nie chcialbym aby jedna firma miala fotki swoich produktow np. na bialym tle, a inna na zoltym. Jak to wyglada u Was?? robia Wam fotki na prosbe??

Bardzo chcialbym miec sklep na magento, ale czy podolam temu wyzwaniu trudno powiedziec...najwyzej sprobuje najpierw zrobic podejscie pod magento, a pozniej wezme OS jak mi nie wyjdzie;)

MAGENTO dla początkujacych

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 17:27
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 7 wrz 2009, o 10:36

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Co do brania opisów od konkurentów, uważaj, bo jeśli są to tworzone opisy przez nich, podlegaja jak wszystko prawu autorskiemu i wtedy gdy to podbierasz naruszasz prawo.
Co do fotek, to albo je dostajemy, albo znajdujemy, albo robimy sami, albo przerabiamy sami :)
Zarządzamy drugim sklepem zaprzyjaźnionej firmy i robimy to również na ich potrzeby.

Co do producentów i ich chęci robienia zdjęc bywa róznie są tacy co mają fajne i są tacy co kłada na to .... i nie mają wcale.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 7 wrz 2009, o 11:53

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

co do opisow, to spokojna glowa:) Nie mam zamiaru kopiowac wszystkiego od poczatku do konca. Pozmieniam wiekszosc i dodam cos od siebie.
Z tymi fotkami troche mnie zmartwiles, chociaz akurat w branzy, w ktorej zaczne dzialac producenci powinni miec swoje zdjecia, bo sa to produkty ktore klienci po prostu musza zobaczyc;)

A powiedz mi jakie mozliwosci ma magento czyste bez zadnych dodatkowych modulow swiezo zainstalowane na serwerze?? Mam nadzieje, ze w takim stopniu jest wyposazone, ze sklep moze juz od razu dzialac:)

Post 7 wrz 2009, o 14:42

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Bez żadnych modułów to możesz mieć problem, bo nawet moduły płatności i przesyłki należy wprowadzić.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 7 wrz 2009, o 16:25

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

:/ to nieciekawie...ale duzo modulow jest dostepnych za darmo na forum z tego co widzialem??:)
Moglibyscie mi powiedziec jakie sa te najpotrzebniejsze, zeby sklep mogl w pelni funkcjonowac i jesli sa platne, to ile bym musial wydac, zeby sklep ruszyl z taka podstawowa wersja:)
Pozdrawiam

Post 7 wrz 2009, o 17:02

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Z podstawową wersją to można sobie dać radę przy użyciu darmowych modułów. Głównie chodzi tu o moduły przesyłki i płatności. Znajdziesz je na oficjalnej stronie magento.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 8 wrz 2009, o 11:18

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

To mnie pocieszyles:)
A powiedzcie mi czy szablon wykorzystany w tym sklepie: romantique.pl to Modern theme -> http://www.magentocommerce.com/extensio ... -interface
i jest on calkowicie darmowy?? Zastanawiam sie tez nad mozliwoscia modyfikacji takiego szablonu...jak to sie robi w ogole i gdzie?:)

Post 8 wrz 2009, o 11:28

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

To przerobiony modern theme. Jeśli chodzi o modyfikacje szablonów to jest z tym trochę więcej pracy niż się może na początku wydawać. Najpierw musisz się zaznajomić ze strukturą wszystkich plików, co zajmie Ci kilka chwil. No i zalecam wziąć się za to przy nienagannej znajomości HTML + CSS.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 8 wrz 2009, o 19:29

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Ale ten szablon jest calkowicie darmowy??
No to trzeba bedzie sie podszkolic w html-u w takim razie...
A powiedzcie mi co wpisac na dole strony sklepu internetowego stworzonego w magento?? trzeba dodac informacje, ze jest oparte o to oprogramowanie czy wystarczy tylko Copyright by "XYZ"?:) Jakie w ogole informacje musza byc zawarte w takim sklepie?? Widzialem, ze na transit.pl jest nawet notka o znakach towarowych i nazwach firm.
Sory, ze tak wypytuje, ale chcialbym ruszyc ze sklepem w pelni profesjonalnie pod kazdym wzgledem:)
Pozdrawiam

Post 12 wrz 2009, o 16:22

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

widze, ze na to mi nie odpowiecie:D hehe. Juz zaznajamiam sie z magento i teraz potrzebowalbym informacji ktora wersja magento jest najbardziej stabilna i czy spolszczenie jest jedno do kazdej wersji??
Najwyzszy czas postawic sklep, dlatego prosilbym o informacje;)
Uwazacie tak samo jak Lesiu, ze HostNine.com to najlepszy wybor na serwerek??

Pozdr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje



cron