Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja zmiana adresu panelu admina

zmiana adresu panelu admina

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 28 lis 2009, o 16:38

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Witam,
Ktory plik musze wyedytowac, zeby zmienic adres url na panel admina??
W konfiguracji zmienilem na swoj po czym automatycznie panel mi sie wylaczyl i nowo podany jak i stary adres nie wywoluje strony....

zmiana adresu panelu admina

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 14:41
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 28 lis 2009, o 23:56
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Usuń całą zawartość katalogu var/cache na serwerze i spróbuj wejść ponownie.

Post 29 lis 2009, o 00:11

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

jemoon napisał(a):
witam,
Usuń całą zawartość katalogu var/cache na serwerze i spróbuj wejść ponownie.


jestes pewien, ze cala zawartosc mam usunac?? mam tam ogromna ilosc plikow posegregowanych w katalogach: mage-1,mage-2,mage-3... az do mage-9 i pozniej od mage-a do mage-f
W ogole dziwna sprawa z ta zmiana adresu do PA...zawsze przeciez lepiej zmienic, a dlaczego to u mnie nie dziala, to chyba zostanie zagadka...:/

Post 29 lis 2009, o 00:15
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Nie działa bo pewnie masz to zapisane w cache'u właśnie. Jestem pewien, że wszystko możesz usunąć.

Post 29 lis 2009, o 00:23

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

wszystko usunalem i dalej to samo...wyswietla sie sklepowa strona 404 not found za kazdym razem jak wpisze adres/admin czy adres/nowa nazwa :( Czasami jak wpisze/admin to wyskoczy na bialym tle login i haslo, ale po wpisaniu znow pojawia sie not found...kurde, nie sadzilem, ze zmiana adresu przysporzy mi tyle problemow:/

Post 29 lis 2009, o 00:28
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Sorry zapomniałem jeszcze o tym, że musisz otworzyć app/etc/local.xml gdzie w sekcji:
                <args>
                    <frontName><![CDATA[admin]]></frontName>
                </args>

musisz zamienić 'admin' na swoją nową ścieżkę, np:
                <args>
                    <frontName><![CDATA[tajnasciezka]]></frontName>
                </args>

Post 29 lis 2009, o 00:38

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

niestety caly czas to samo....
czasami jak wpisze sciezke na ktora zamienilem w PA, to dodaje mi w wyszukiwarce:
http://nazwa_sklepu.pl/nowa_nazwa_PA/index.php/nowa nazwa admina/dashboard/index/key/70c06aeba633eec2ee38f99193c3fd3f/


dodam jeszcze, ze na sserwerze w folderze app/etc mam trzy pliki local.xml (jeden zwykly, drugi additional i trzeci template)
Jak nie da rady, to w razie czego mam kopie zapasowa...ona na pewno rozwiaze problem?:)

Post 29 lis 2009, o 01:20
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Faktycznie coś jest nie tak, kiedyś w starszej wersji wystarczyło zmienić wartości w pliku app/etc/local.xml, teraz po dodaniu tej opcji ze zmianą przez panel coś się psuje. Postaram się pomóc jak znajdę chwilę czasu.

Post 29 lis 2009, o 10:53

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

jemoon dzieki...mam nadzieje, ze jakos uda sie to rozwiazac, bo sklep mialem na wykonczeniu:/ Dziwna sprawa...
W najgorszym wypadku bede musial na nowo zainstalowac magento i dopiero wtedy wrzucic kopie zapasowa:/ Chcialbym tego uniknac szczerze mowiac, ale jak nie bedzie innego wyjscia...

Post 29 lis 2009, o 12:53

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Z tego co ja pamiętam to musisz jeszcze w bazie zmienić.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Następna strona

Powrót do Konfiguracja