Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento Zasadność wyboru

Zasadność wyboru

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...

Post 22 lis 2012, o 14:32

Posty: 88
Gadu-Gadu: 0

Pytani proste.

Mamy sklep na jakiejs innej platformie.
Zmieniamy go na magento 1.7

1.
Sklep ma 10 000 unikalnych userow na miesiąc
1 500 produktów

Czy musi mieć VPS czy Cloud servery??
Normalny hosting nie wystarczy??

2.
Sklep ma 20 000 unikalnych userow na miesiąc
3 000 produktów

Czy musi mieć VPS czy Cloud servery??
Normalny hosting nie wystarczy??



Zatem gdzie jest "granica" gdzie trzeba/oplaca się już przejść na dedyki a nie korzystać z zwykłego hostingu?


P.S.
Specjalnie nie piszę np. o transferach, ilościach baz, systemie, ilości kont pocztowych - to są "dodatki" do podstaw różniących dedyki, CS od hostingów "zwykłych".
Pozdrawiam
;)

Zasadność wyboru

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 00:13
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 6 mar 2013, o 00:10

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Myślę że oba sklepy to nie jakieś giganty, a wymagania co do hostingu będą podobne. Co do VPS czy Cloud server wg mnie to samo, podobna technologia, nie ma co się rozpisywać.
Jeśli chodzi o wybór czy hosting współdzielony czy vps czy dedyk to myślę że jeśli nie przetestujesz danego rozwiązania nigdy nie będziesz pewny na 100%. Zdarzają się dobre współdzielone, jak i kiepskie dedyki. Jedno wiem na pewno im szybciej generuje się strona tym jest większa szansa że obsłuży więcej użytkowników.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 6 mar 2013, o 09:19

Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

true...
Jedyne co mogę dodać to to, że zwracaj uwagę na to jakich technologii używa serwer. Jest różnica między Apache, Nginx i wszelkiego rodzaju przyspieszaczami - począwszy od tego, że nginx inaczej rozkłada obciążenie serwera (możesz nie poczuć różnicy przy testowaniu strony samemu, ale inaczej będzie się zachowywać przy dużym obciążeniu) aż po sytuację gdy przyspieszacze zaczynają Ci cache'ować niepotrzebne elementy jak np. koszyk.
http://magento.kamilborkowski.pl/

Post 6 mar 2013, o 10:42

Posty: 88
Gadu-Gadu: 0

Tak, sklepy to nie giganty ;)
Bardzij mi chodziło o podstawowe pytanie, które sporo razy widzialem przy ocenie i wyborze Magento - powtarzane jak mantra.

Magento musi miec super serwery bo inaczej nic z tego.

Dla przedstawionych b. malych sklepow to chyba nie jest konieczne.

Im wieksze, tym wieksze wymagania nie tylko serwerow ale i obsl. ich "dodatkow".
Pozdrawiam
;)

Post 6 mar 2013, o 11:20

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Na pewno nie musi mieć super serwerów, ale z przeciętnych raczej nie będziesz zadowolony. Słowo dobre chyba jest najbardziej odpowiednie.

I z tymi b.małymi sklepami też nie przesadzajmy. Ja bym określił to słowem średnie jesli chodzi o produkty i unikalnych userów.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 7 mar 2013, o 16:35

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Magento jest wymagające ale sam mam sklep na hostingu współdzielonym i nie ma problemów z szybkością generowanych stron.

Wszystko zależy od tego kto administruje serwerem...
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Powrót do Hosting pod Magento