Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Wyświetlanie wszystkich opcji w produkcie konfigurowalnym

Wyświetlanie wszystkich opcji w produkcie konfigurowalnym

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 8
Gadu-Gadu: 1422188

Witam,

Mam mały problem z produktem konfigurowalnym i prosiłbym bardzo o jakąś poradę/wskazówkę.
Moja wersja Magento to 1.5.1.

Systuacja wygląda następująco. Jak wiadomo produkt konfigurowalny składa się z produktów prostych. Gdy mamy dostępne na magazynie wszystkie produkty proste to przy produkcie konfigurowalnym wyświetlają nam się wszystkie opcje w rozwiajnym menu (na karcie produktu).

Przykaldowo:

Rozmiar:
1m - 100 zł
2m - 200 zł
3m - 300 zł

Gdy przy jednym prostym produkcie ustawimy ilość w magazynie na 0 to automatycznie ten produkt znika z rozwijanej listy w produkcie konfigurowalnym.

Podsumowując... chciałbym uzyskać taki efekt, aby mimo tego, że jakiegoś rozmiaru nie mam chwilowo na stanie, to i tak Klient będzie widział w rozwijanym menu te opcje tylko będzie wyglądało to np. tak:

Rozmiar:
1m - 100 zł
2m - 200 zł (brak w magazynie)
3m - 300 zł (brak w magazynie)

Rozwiązanie takiego problemu znalazłem na zagranicznym forum. Jednak to rozwiązanie dotyczy starszych wersji Magento i niestety nie działa na mojej wersji (1.5.1).

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Wyświetlanie wszystkich opcji w produkcie konfigurowalnym

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 20:04
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

hmm może i rzucam odpowiedz nie znając do końca tematu ...

spróbuj znaleźć plik odpowiedzialny za wyświetlanie listy, napewno jest tam jakiś IF który nie dopuszcza do wyświetlania opcji w momencie braku produktu .. zamień go by dawał dopisek "brak w magazynie"

tyle tylko że w przypadku jednej opcji taki dopisek jest zrozumiały to w przypadku 2ch (np. rozmiar i kolor) już jest problematyczny .. w sytuacji kiedy brakuje sztuki jakiegoś koloru powiązanego z rozmiarem ..


..Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ..


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

A może ustaw, zmianę na brak w magazynie na wartość mniejszą od 0 np -99 - w konfiguracji
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 8
Gadu-Gadu: 1422188

rebelthorn napisał(a):
hmm może i rzucam odpowiedz nie znając do końca tematu ...

spróbuj znaleźć plik odpowiedzialny za wyświetlanie listy, napewno jest tam jakiś IF który nie dopuszcza do wyświetlania opcji w momencie braku produktu .. zamień go by dawał dopisek "brak w magazynie"

tyle tylko że w przypadku jednej opcji taki dopisek jest zrozumiały to w przypadku 2ch (np. rozmiar i kolor) już jest problematyczny .. w sytuacji kiedy brakuje sztuki jakiegoś koloru powiązanego z rozmiarem ..


..Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ..


Dzięki rebelthorn za zainteresowanie tematem. Próbowałem edytować pliki odpowiedzialne za produkt konfigurowalny na podstawie wpisów z oficjalnego forum magento. Wypróbowałem kilka metod, ale żadna nie podchodzi pod moją wersję 1.5.1. Rozwiązania były, ale maksymalnie do wersji 1.4. Niestety nie jestem biełgym programistą, dlatego ciężko mi ugryźć temat.

Będę próbował dalej :) jak tylko mi się uda, to podzielę się rozwiązaniem.


Posty: 8
Gadu-Gadu: 1422188

kkkonrad napisał(a):
A może ustaw, zmianę na brak w magazynie na wartość mniejszą od 0 np -99 - w konfiguracji


Hej kkkonrad, próbowałem przed chwilką Twojej porady. Uzuskałem jedynie taki efekt, że na karcie produktu konfigurowalnego wyświetla się lista, ale jest pusta.

Tylko nawet jakby mi się pojawiły to nie do końca spełniłoby to oczekiwania mojego Klienta.
Założenie jest takie, że musi on mieć pełną kontrolę stanu magazynowego. Jeżeli jakiś produkt prosty się wyzeruje to w sklepie w tej liście rozwijanej powinna się pojawić informacja "brak w magazynie" - domyślnie produkt znika z tej listy.

Rozchodzi się głównie o to, aby Klient miał informację, że występują inne opcje produktu.

Znalazłem komercyjnie rozwiązanie:
http://www.magentocommerce.com/magento- ... ock_status

Tylko ta wtyczka jest bardziej rozbudowana niż mi potrzeba. Szukam dalej rozwiązania. Jak mi się nie uda to ostatecznie sięgnę po w/w wtyczkę.

Pozdrawiam


Posty: 8
Gadu-Gadu: 1422188

Aby zobrazować, co próbowałem zmienić podaję link:
http://www.magentocommerce.com/boards/v ... 5/#t231187

Próbowałem edycji dwóch plików: Configurable.php oraz product.js tak jak opisał to kolega Nick Rigby w w/w poście. Niestety to rozwiązanie podobno działa na wersji 1.3 i ktoś pisał, że na 1.4 też zadziałało.


Powrót do Konfiguracja