Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Ustawienia form wysylki w formularzu

Ustawienia form wysylki w formularzu

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Witam,
Mam problem z ustawieniem form wysylki w formularzu zamowienia.

Chcialbym miec trzy opcje do wyboru. Jedna opcja pokazywalaby sie zawsze, a pozostale dwie w zaleznosci od ceny zamawianego produktu: jedna przy zakupie w kwocie do 499zł, a druga od 499zł.
Probowalem ustawic to za pomoca pliku multipletablerates, ale za chiny nie moze mi to wyjsc...

Wydaje mi sie, ze w tym temacie powinno byc wiele mozliwosci, wiec nie trace nadziei na rozwiazanie mojego problemu:)
Prosze o pomoc;)

Pozdrawiam

Ustawienia form wysylki w formularzu

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 19:55
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Ja uzywam do tego mutlitablerates i ktorejs z gotowych metod w magento (skonifgurowalem ją jako "odbiór osobisty" ktora pojawia sie zawsze). Działa, tyle że kwote w pliku csv trzeba podac netto - przynajmniej u mnie. Powoduje to pewne problemy, bo np. ksiazki maja cene netto = cenie brutto, ale co zrobic :(
pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

wwozn napisał(a):
Ja uzywam do tego mutlitablerates i ktorejs z gotowych metod w magento (skonifgurowalem ją jako "odbiór osobisty" ktora pojawia sie zawsze). Działa, tyle że kwote w pliku csv trzeba podac netto - przynajmniej u mnie. Powoduje to pewne problemy, bo np. ksiazki maja cene netto = cenie brutto, ale co zrobic :(
pozdrawiam
Wiktor


hmm...no wyglada na to, ze dokladnie tak jak Ty staralem sie to zrobic.
Co do kwot netto to osobiscie oferuje produkty tylko w cenie brutto.
Da rade zrobic tak jak bym chcial w mutlitablerates?? ja juz sie ostro z tym zakrecilem i juz sam nie wiem jak to dziala....chyba na podstawie wagi pobiera informacje nt. wysylki??
pozdrawiam


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

W multitablerates jest takie pole "Warunek" - ja mam tam ustawione "Cena w zaleznosci od lokalizacji". Wtedy bierze mi pod uwage cene netto. Czyli przykladowy plik wyglada tak:
"Kraj","Region/województwo","Kod pocztowy","Wartość zamówienia (i powyżej)","Cena dostawy","Method Code","Method Name","Method Description","Condition Type"
POL,*,*,100.0000,5.0000,poczta,list pocztowy priorytetowy,List pocztowy priorytetowy,value
POL,*,*,300.0000,30.0000,kurier2,przesyłka kurierska ekspresowa,Przysyłka kurierska ekspres,value
POL,*,*,300.0000,20.0000,kurier,przesyłka kurierska zwykła,Przysyłka kurierska standardowa,value


Działa to tak, że jesli kwota zamowienia jest do 100 zł netto, to pojawiaja sie wszystkie 3 sposoby do wyboru. Jesli do 300 zł netto, to tylko 2 ostanie sposoby sie pojawią. Jesli wartosc koszyka jest powyzej 300zl netto to zadna z tych metod sie nie pojawi.
Dlatego mam jeszcze skonfigurowane dwie inne, standardowe z magento: Płaska stawka jako odbiór osobisty i Darmowa dostawa np. od 600 zł netto.
pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

dzieki, poprobuje w takim razie. Mam nadzieje, ze znajde rozwiazanie:)


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

wwozn napisał(a):
W multitablerates jest takie pole "Warunek" - ja mam tam ustawione "Cena w zaleznosci od lokalizacji". Wtedy bierze mi pod uwage cene netto. [...]


UWAGA: Po migracji do 1.4 okazało się, że sklep zaczął brać pod uwagę kwotę brutto przy udostępnianiu metod wysyłki. Dzięki temu jeden z klientów załapał się na darmową dostawę poniżej ustalonej kwoty :)
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

witam,

Potrzebuje informacji gdzie modul multitablerates laduje plik csv z danymi do wysylki. Mam na dysku jeden plik, ale chyba jakis starszy i nie chcialbym wprowadzac niesprawdzonego tymbardziej, ze pamietam jak sie z tym meczylem:)) Ten plik edytowalo sie jakims programem?

Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam


edit:

Juz zrobione. Modul ma w sobie opcje export. Plik edytujemy np. w programiku csved;)


Powrót do Konfiguracja