Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Blok statyczny z linkami w nagłówku.

Blok statyczny z linkami w nagłówku.

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

Witajcie!

Czy ktoś orientuje się jak stworzyć blok statyczny z linkami (tak jak jest to z footer_links) i umięścić go gdzieś w nagłówku sklepu?

Z góry dzięki za pomoc.

Blok statyczny z linkami w nagłówku.

PostTeraz jest 8 maja 2024, o 17:47
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0


jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
może to Ci pomoże: Referencje i bloki statyczne.

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

Dzięki jemoon za linka, przeczytałem, ale niestety programistą nie jestem i dalej niewiele wiem.

Może inaczej:

Chcąc dodać linki do bloku footer_links, udaje się do CMSu i tam jako id bloku statycznego wklepuje footer_links, a w treści daje linki, które ładnie kolejno się wyświetlają.

Chciałbym mieć taką samą możliwość w stosunku do linków w nagłowku (top.links?). Jakie kroki musiałbym poczynić by móc tym blokiem operować z poziomu cmsa?

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
jeśli chcesz dodać jakieś linki do tego bloku z linkami w nagłówku (np link do zaawansowanego wyszukiwania) musisz otworzyć app/design/frontend/twoj_uklad/twoj_styl/layout/catalog.xml i w sekcji <default>....</default> dodać coś takiego:
<reference name="top.links">
<action method="addLink" translate="label title"><label>Wyszukiwarka</label><url>catalogsearch/advanced/</url><title>Wyszukiwarka</title>
<prepare>true</prepare><urlParams/><position>1</position></action>
</reference>

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

ok działa! :) Dzięki serdeczne!

Podmieniłem nazwę w url na nazwe swojej strony i działa, więc mogę wyświtlić już jakąś stronę w top.links. Super.
Pozostaje jeszcze kwestia jak stworzyć własne "top.links" , które umieściłbym sobie np w lewej kolumnie i tam wstawiał strony z cms?

W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki!

Aha i jeszcze jedno. Czy w Twoim kodzie "position" oznacza , który z kolei ma się wyświetlać ten link w top.links? Bo jak zmieniam na inny to nic się nie dzieje.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
własne top.links możesz stworzyć np na podstawie tutorial'a z forum - tego, który mówi o tworzeniu własnego, pustego boksu na różne informację. Musisz po prostu stworzyć odpowiedni plik *.phtml, a potem edytować pliki *.xml odpowiadające za aktualizację wyglądu stronki.

Można też stworzyć odpowiedni blok statyczny (to taki *.phtml trzymany w bazie sklepu) i używać go w aktualizacjach wyglądu stron CMS.

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

Dzieki jemoon z Twoją pomocą i designer guida doszedłem mniej co i jak :)


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

Witam,

potrzebuje to troszkę inaczej zrobić
kombinuje i nic ...
Chce zrobić blok statyczny przez zakładkę CMS, problem w tym, że ma on być widoczny w bloku jaki sobie stworzyłem w kodzie pod nagłówkiem.
Jak to połączyć?

Udało się ;)
Pomocny post http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/5936/ wypowiedz alistek

pozdrawiam


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

Jak mogę zrobić, żeby blok statyczny który wywołuje w catalog.xml był widoczny tylko na stronie głównej?
Blok wywoływany jest przez:
<block type="cms/block" name="cms_nazwa">
<action method="setBlockId"><block_id>nazwa</block_id></action>
</block>

Próbowałem przez <remove name="">, ale u mnie to nie działa.

pozdrawiam

Następna strona

Powrót do Konfiguracja



cron