Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Jeden produkt, kilka wyświetleń?

Jeden produkt, kilka wyświetleń?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 3
Gadu-Gadu: 3246040

Witajcie,

Mam taki problem. mam produkt, który jest w rozmiarach 0,5 kg, 1kg oraz 2kg, oczywiscie każdy z inną ceną. Jednak właściwości produktów, opis itp byłby identyczny. Czy jest możliwość zatem konfiguracja tak, aby produkt był wyświetlany 2-3 razy na liście produktów (mniejsze opakowanie, większe i największe) a aby jednak była 1 karta produktu? Np. ktoś sortuje cenowo i nie zobaczy najtańszej/najdroższej opcji bo pokazywać się będzie tylko jedna (nie ma wiec porównania np do produktu co występuje tylko w małym opakowaniu). Z drugiej strony nie widzę sensu (również ze względu na dublowanie treści- pozycjonowanie) ab tworzyć 3 razy ten sam produkt tylko zmieniać jego gramature.

Czy jest jakieś w miarę proste i sensowne jego rozwiązanie? Przy wyszukiwaniu nic nie znalazłem, jeżeli jednak jest to linczujcie i bijcie po gołej d...

Jeden produkt, kilka wyświetleń?

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 15:50
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Zrób wybór w panelu Niestandardowe opcje w edycji produktu, lub zrób produkt konfigurowalny, lub grupowy i 3 proste
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 3
Gadu-Gadu: 3246040

Będę niestety potrzebował więcej pomocy :/

Najlepiej wytłumaczę to na przykładzie:

Mam produkt A który ma cechy w postaci smaku (truskawka, banan, wanilia, czekolada itp) oraz w postaci wielkości. O ilę smak nie zmienia ceny produktu (jest to wybór użytkownika na stronie produktu -nie zależy mi aby była możliwość filtracji wg tej cechy), o tyle wielkość ma znaczenie na cenę (sztywne ceny - nie obliczane procentowo). Niestety nie wszystkie gabaryty mają wszystkie smaki (największe gabaryty mają tylko 2 smaki).

Rozumiem, że muszę utworzyć produkt konfigurowalny oraz 3 proste. Dodatkowo utworzyć 2x kryterium cech (wielkość oraz smak).

Prosiłbym tutaj o informacje (bardziej łopatologicznie jak mam to utworzyć, na co zwrócić szczególną uwagę. Przeglądałem instrukcje i w jednej pisze, że najpierw utworzyć 3x produkt prosty i powiązać produktem konfigurowalnym a w innym, że ma być to najpierw cecha, później konfigurowalny i na końcu proste.
Druga sprawa, jak mam konkretnie ustawić cechy?
Cecha smak nie dotyczy wszystkich produktów a jedynie tego produktu A (produkt B ma już inne wariacje smaków), tak samo cecha wielkość (produkt B ma inne wielkości).

Przypomnę tylko, że zależy mi najbardziej na filtracji, przy oglądaniu produktów od np. najniższej ceny aby były wyświetlane wszystkie 3 warianty, a aby była jedna strona produktów (aby się nie dublowały). Przy czym: strona produktu powinna mieć wybór wielkości (najlepiej domyślny ten przez który weszliśmy) oraz smaku. Czy w takim wypadku tytuł będzie dynamiczny (np. produkt a 1kg, prdukt a 2kg, produkt a 5kg)?

Wybaczcie tak zagmatwane pytania, ale trochę się pogubiłem z tym systemem, używam go po raz pierwszy :)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

dodaj konfigurowalny a po jego zapisaniu w jego edycji w ostatniej zakładce (produkty powiązane czy coś) dodaj opcje które potrzebujesz
nie rób ręcznie produktów prostych bo to więcej zabawy i nie zawsze wychodzi
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 3
Gadu-Gadu: 3246040

Ok, chyba się udało. CO prawda na karcie produktu nie wyświetla mi się wybór wielkości ale cechy i produkty utworzone.

Proszę teraz o informacje, co mi to dało w porównaniu do utworzenia kilku produktów prostych? Czy jest mniejsza ilość produktów w bazie, czy co? Ocena (opinia) dodana do jednego produktu będzie automatycznie dodana do wszystkich? Jaka jest zaleta utworzenia tego? Linki widzę 2 różne, a więc dla google zdulowana treść...


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

musisz ustawić proste żeby były niewidoczne w sklepie a dostęp będzie tylko poprzez produkt konfigurowalny
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Witajcie,

Jestem niezbyt doświadczonym magentowiczem, więc może pytanie poniżej jest trywialne...

Potrzebuję mechanizmu typu "indywidualne opcje" w produkcie, ale chciałbym to dodać jako cechę wszystkich produktów (kilkanaście tysięcy). Chodzi o mechanizm zmiany ceny w zależności od wartości opcji.

Zwykłe wspólne cechy nie mają mechanizmu rabatowania.

Problem w tym, że import stanów magazynowych ma być dokonywany codziennie, wymagałoby to każdorazowego tworzenia, zmieniania lub ukrywana czy kasowania/ukrywana tych indywidualnych opcji.

Dokładniej:
Wdrażam właśnie sklep. Niektóre (ok. 500 produktów) są dostępne również w wersji lekko uszkodzonej (2 stopnie uszkodzenia). Najchętniej gdyby to były dodatkowe cechy produktu: dostepny_1_rodzaj_uszkodzenia (TAK/NIE), dostepny_2_rodzaj_uszkodzenia (TAK/NIE). Cena jest zawsze tym samym dla wszystkich produktów rabatem procentowym. Na tej podstawie, w razie dostępności klientowi wyświetlałoby się combo z wyborem wariantu (i automatycznie zmianą ceny).

Ma ktoś pomysł, jak to zrobić?


Powrót do Konfiguracja



cron