Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja e-maile sprzedażowe, o rejestracji klienta itp.

e-maile sprzedażowe, o rejestracji klienta itp.

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Jaka jest możliwość, by na główny adres e-mail sklepu były wysyłane wiadomości ze wszystkimi ważnymi zdarzeniami w sklepie? Tak jak ma to miejsce w wielu innych systemach, choćby PrestaShop, czy SaaS typu Shoper, IAI i inne.
Przeszukałem już cały panel i poza możliwością dodania ukrytych kopii do np. nowego zamówienia, nowej faktury itd. to nie mogę nigdzie znaleźć takiej funkcjonalności.

e-maile sprzedażowe, o rejestracji klienta itp.

PostTeraz jest 16 kwi 2024, o 17:03
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Hmmm... dlaczego poza tymi miejscami? Przecież do tego właśnie służy dodanie kopii maili - do powiadamiania admina o nowych zamówieniach.
http://magento.kamilborkowski.pl/


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Chociażby po to żeby administrator dostawał ważne wiadomości adresowane do niego, a nie kopie kierowane do klienta.
Jeżeli sprzedajesz coś na Allegro, to dostajesz mail od Allegro "hej, sprzedałeś coś na Allegro!", a nie "kupiłeś przedmiot..." DW.
Na Shoperze, czy z systemów typu Open Source jak Presta jest podobnie. "witaj, zarejestrował się w sklepie nowy klient" "nowe zamówienie w twoim sklepie" itd.

Oczywiście, można się bawić w ten sposób, że piszemy ukryte kopie itd.
Ale dziwi mnie, że na Magento nie ma takich funkcjonalności, które na innych systemach są od dawna.
Pytałem, bo sądziłem, że być może coś przeoczyłem, albo są jakieś moduły, których nie mogłem po prostu znaleźć.

No i np o nowym kliencie nie ma powiadomień i nie idzie ustawić nawet już tej kopii do administratora.
Jedyna opcja by zmieniać kod jednak.

Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Jeśli już jest ten temat, to chyba nie będę zakładał nowego.
Wiecie może dlaczego w tytułach maili wciąż przychodzi mi temat po angielsku?
Tłumaczyłem wszystkie maile sprzedażowe i nie tylko na polski.
Treść jest już OK. Ale temat wciąż jest po angielsku.
Dodałem do maili sprzedażowych z poziomu panelu admina i tam zmieniałem temat szablonu i nazwę szablonu. A maile dalej przechodzą po angielsku w tytule.
Wiecie, gdzie mogę to zmienić?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Temat masz w pierwszej linijce pliku danego maila w komentarzu
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Mam napisany po polsku ten temat. Załącznik.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

ale może jakoś nie jest brany z tego rekordu, ostatnio widziałem że klient miał podwójny rekord tego samego maila w adminie, sprawdz czy nie ma innych

a może masz inny problem, dla zamówień są 2 rodzaje maili, Nowe zamówienie (dla klienta zalogowanego) i Nowe zamówienie - dla niezalogowanego, musisz wiedzieć który edytujesz i w dany sposób to testować
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

witam, mam ten sam problem, mimo że mam maile po polsku to wyświetlają mi się tylko po angielsku... jak to rozwiązać?
Pozdrawiam

aaa...

i mam też pytanie gdzie przetłumaczę to:

Account confirmation is required. Please, check your email for the confirmation link. To resend the confirmation email please click here.

oraz informacje przy captacha - Attention: Captcha is case sensitive.


Powrót do Konfiguracja



cron