Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Wielokrotne pole Ilość do wyboru

Wielokrotne pole Ilość do wyboru

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 27 paź 2012, o 16:21

Posty: 13
Gadu-Gadu: 189335

Może ktoś ma pomysł jak zrobić hurtowe dodawanie do koszyka ilości produktu konfigurowanego? na zasadzie dodawania nie jednego produktu do koszyka, tylko zaznaczenia wg cech, np rozmiarów, podanie ilości każdego rozmiaru i dodania wszystkiego na kupę do koszyka. Coś takiego jak na załączonym zrzucie ekranowym z innego sklepu.

Obrazek

Wielokrotne pole Ilość do wyboru

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 14:48
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 27 paź 2012, o 16:31

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Do tego służy produkt grupowy, wykorzystaj go
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 27 paź 2012, o 16:58

Posty: 13
Gadu-Gadu: 189335

Testowałem, ale to służy raczej do kompletacji a nie "rozmiarówki". Od biedy się da zaadoptować, ale załóżmy, że są setki/tysiące produktów i każdy jest w dwudziestu rozmiarach i dziesięciu kolorach. Problem w tym, że trzeba tworzyć osobno każdy z dziesięciu produktów prostych w odpowiednim rozmiarze (masa dublowanych pozycji i nawet opcja klonowania niewiele pomaga) i konieczność modyfikacji kodu w celu wyświetlania pozycji, bo w tabelce grupowanych produktów, domyślnie wyświetla się nazwa a potrzebna będzie wybrana cecha np rozmiar lub kolor.

Domyślam się, że skoro istnieją sklepy z rozwiązaniem jak pokazałem i od strony administracyjnej nie ma stu pozycji jednego produktu, to istnieje bardziej ergonomiczny sposób wykonania tegoż.

Post 27 paź 2012, o 17:39

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

od biedy chyba da się to zaimplementować w konfigurowalnych, kiedyś to chyba testowałem i się dało, ale trzeba dość poważnie podłubać w kodzie a gotowego rozwiązania nie mam przygotowanego
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 27 paź 2012, o 18:43
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Wg mnie idealnie właśnie nada się do tego produkt grupowy - jest wtedy więcej klikania i tworzenia simpli (możesz jednak przecież to zautomatyzować np poprzez import z csv). W nazwach simpli umieszczasz info dotyczące rozmiaru i nic innego nie musisz wtedy robić.


Powrót do Konfiguracja



cron