Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Modyfikacja/rozbudowa formularza rejestracji klienta

Modyfikacja/rozbudowa formularza rejestracji klienta

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Witam

Posiadam system Magento 1.4.2. Chciałem aby klienci którzy na razie nie kupują w sklepie mieli możliwość założenia konta w sklepie ale z podawaniem większej ilości informacji. Obecnie mam tylko imię, nazwisko, e-mail oraz hasło a potrzebuję aby była już tutaj możliwość podania adresu, dodatkowych uwag klienta (pole memo), nadania unikatowego numeru klienta oraz pokazania i zatwierdzenia regulaminu. Czy jest coś takiego możliwego w systemie Magento lub czy są do tego odpowiednie rozszerzenia/pluginy typu CRM? Obecnie jeżeli klient już na szybko założy konto (imię, nazwisko, e-mail i hasło) to w panelu klienta w "Książce adresowej" jest możliwość podania adresu. Kwestia tylko przerzucenia tego na stronę rejestracji. Jeżeli nie ma szans tego przerzucić to czy tutaj po zalogowaniu się w formularzu "Książki adresowej" jest możliwość edycji tego formularza i dodanie paru opcji jak np. pola memo na uwagi, akceptacji regulaminu, itp. tworząc odpowiednie zmienne w systemie Magento?

Jeżeli nie ma takiej możliwości to czy rozwiązaniem może być zainstalowanie jakiegoś CRM (SugarCRM, vTiger) i zintegrowanie z Magento ?

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
M.K.

Modyfikacja/rozbudowa formularza rejestracji klienta

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 08:40
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Na początek możesz zapoznać się tym tutorialem http://www.magentocommerce.com/wiki/5_- ... ion_fields jest on co prawda trochę stary i nie aktualny, ale jeżeli Cie nie przeraża to spróbuj to zrobić samemu, ewentualnie pytaj potem... :)

Ewentualnie, możesz skorzystać np z:
http://www.magentocommerce.com/magento- ... ields.html


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Witam i dziękuję za odpowiedź.

Dodatkowo zapytam czy jest możliwość aby od razu przy tworzeniu nowego konta sklepu gdzie są tylko pola: imię, nazwisko, e-mail, hasło możliwe było wrzucenie pół adresowych? W pliku app/design/frontend/base/default/template/customer/form/register.phtml jest wpis:

<?php if($this->getShowAddressFields()): ?>

co oznaczałoby, że gdzieś można ustawić parametr aby w formularzu rejestracji pojawiały się automatycznie dodatkowe dane.

Modyfikacja formularza rejestracji jest mi potrzebna z uwagi na to, że chciałbym aby klient przy rejestracji mógł określić swój rozmiar (X, XL, M, itp.) Rozmiary mam już zdefiniowane jako cechy i chciałbym je podpiąć jako lista do wyboru właśnie w tym formularzu rejestracyjnym. Pozwoliło by to potem wysyłać oferty produktów w danym rozmiarze.

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
M.K.


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Witam

Dodałem dodatkowe pole o nazwie: customerheight (wzrost) z pomocą tutoriala:
http://www.fontis.com.au/blog/magento/c ... attributes
w Magento 1.4.2.
Problem jest z tym, że chcę sprawdzić czy wartości wpisywane przy rejestracji są zapisywane do bazy danych. W tym celu chcę wykorzystać edycję konta (plik: edit.phtml) jednak parsowanie zatrzymuje się na :

<div class="input-box">
 <label for="customerheight"><?php echo $this->__('Wzrost') ?><span class="required">*</span></label><br />
 <input type="text" name="customerheight" id="customerheight" value="<?php echo $this->htmlEscape($this->getFormData()->getCustomerheight()) ?>" title="<?php echo $this->__('Wzrost') ?>" class="required-entry input-text" />
</div>


Konkretnie chodzi o kod pobierający dane "->getCustomerHeight()".
Nigdzie w tutorialu nie ma definiowania tej metody.
Czy ktoś z grupowiczów wie może gdzie coś takiego się definiuje aby pobrać wartość atrybutu dla danego konta klienta ?

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
M.K.

P.S. Wykonałem także modyfikację kodu mojego sklepu Magento ver. 1.4.2 zgodnie z:
http://www.magentocommerce.com/wiki/5_-_modules_and_development/customers_and_accounts/registration_fields
Odpowiednia pozycja w tabeli: eav_attribute została dodana. Po wypełnieniu jednak formularza rejestracji z dodatkowym polem i zatwierdzeniu nie pojawia się wpis w tabeli customer_entity_varchar. Imię, nazwisko, hasło zapisuje się natomiast moje pole nie. Czym to może być spowodowane ? Czy w wersji Magento 1.4.2 obowiązują inne zasadny dodawania pól np. do bazy klientów ?

P.S.2. Kluczem do uruchomienia w Magento 1.4.2 jest wpis:
$oAttribute = Mage::getSingleton('eav/config')->getAttribute('customer', 'customerheight');
$oAttribute->setData('used_in_forms', array('adminhtml_customer', 'customer_account_create', 'customer_account_edit'));
$oAttribute->save();

który pozwala na widoczność dodanych pól w formatkach rejestracji/edycji konta oraz w panelu administracyjnym.
Niestety ja robiłem to bezpośrednio na kodzie Magento co nie jest wskazane. Problemem jest więc przepisanie teraz tych modyfikacji w katalogu app/code/local/... jako dodatkowy moduł.
Czy ktoś z grupowiczów zna dobry tutorial na ten temat ?

M.K.


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

nie mogę dodać adresu do nowego klienta utworzonego w panelu


Powrót do Konfiguracja



cron