Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Samoistna zmiana adresu produktu?

Samoistna zmiana adresu produktu?

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 24 cze 2012, o 16:45

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Witam,

jakiś czas temu wyłączyłem pewne produkty z oferty i po kilku miesiącach przywróciłem je z powrotem, ale okazało się, że zmieniły one swój dotychczasowy adres. np. z :

http://www.sklep.pl/produktA.html

na:

http://www.sklep.pl/produktA-1.html

Dodam, ze liczby są róże w zależności od produktu. Np. "-7", "-4"...

Czy takie samoistne dodawanie do linków myślnika i liczby, to normalne? nie ma to negatywnego wpływu na pozycjonowanie? dodam, ze w adminie w URL key produktu mam wprowadzony link bez tych myślinków i liczb, wiec nie wiem jak mam to rozumiec..

Magento wer. 1.3.2.4


edit:

własnie zauważyłem, że praktycznie wszystkie produkty mam z dodanymi koncówkami. Czy ktoś wie o co loto?:/
Pozdrawiam

Samoistna zmiana adresu produktu?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 10:56
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 25 cze 2012, o 18:07
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Zapewne posiadasz w bazie produkty o tych samych nazwach więc Magento samo stworzyło przekierowania url'i.

Post 26 cze 2012, o 14:48

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

dzięki, na to wyglada... tylko produkty konfigurowalne mają dodaną tą końcówkę. Simple producty do niego przypisane posiadają te same url'e. Zobacze co będzie jak je pozmieniam, ale dziwne bo teraz dopiero te końcówki się dodały. Wcześniej było ok...

najgorsze jest to, że teraz wszystkie simple będę musiał zmieniać, żeby konfigurowalny miał link bez końcówki?:/

Post 26 cze 2012, o 16:01
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Simple producty do niego przypisane posiadają te same url'e

To chyba nie możliwe, ale nie widzisz tego bo zapewne masz simple nie widoczne na froncie. Gdybyś je odblokował Magento też dodałoby inkrementowany sufix, ale mniejsza o to.
Żeby konfigurowalny miał link bez końcówki

Zdaje się, że w tym wypadku (jeżeli nie pokazujesz simpli na froncie) najlepiej będzie pozmieniać wszystkie nazwy simpli. Potem już zwykły reindex powinen pomóc.

Post 26 cze 2012, o 22:32

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

przypisane simple producty do konfigurowalnego oczywiście są niewidoczne i pełnią rolę wyboru kolorystyki. Problem w tym, że już mam dużo takich konfigurowalnych powprowadzanych i zeby kazde simple zmieniać zajęłoby mi to kilka dni...

Ostatnio korzystałem z usług jednego z forumowiczów i może jest to powiązane z jedną z realizacji, które mu zleciłem. Wprowadziłem m.in. na stronę główną dodatkową kategorię pod środkowym menu gdzie wyświetlane są produkty "najczęściej kupowane", ale sam wprowadzam je z poziomu admina do odpowiedniej kategorii.

Czy taka zmiana url'i może ewentualnie wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie?

Pzdr

Post 27 cze 2012, o 08:05
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

zeby kazde simple zmieniać zajęłoby mi to kilka dni

Możesz przecież wyeksportować wszystkie nazwy produktów, masowo pozmieniać w csv (polecam Calc z Open Office'a). Potem należałoby wszystko zaimportować ponownie (tak żeby tylko nazwy uaktualniło), potem już tylko reindex i wszystko powinno być ok. Nie polecałbym jednak działania na żywym sklepie - zrób sobie jego kopie i przetestuj tą operację na jakimś serwerze testowym lub postaw sobie serwer lokalnie.

-----
Edycja: W sumie chyba jednak powyższa operacja nie wystarczy bo należałoby także usunąć z bazy url key'e dla produktów tak, aby reindex utworzył nowe rewrite'y i adresy.

Co do pozycjonowania to jeżeli nazwy produktów chcesz zmieniać tylko dlatego to raczej bym to olał. Tymbardziej jeżeli produkty te zostały już zaindeksowane przez google (w takim wypadku należałoby też pomyśleć o utworzeniu odpowiednich przekierować tych zaindeksowanych adresów na te które masz zamiar wprowadzić).


Powrót do Problemy z działaniem



cron