Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Dodawanie zdjęć produktów, nie ładuje zdjęć.

Dodawanie zdjęć produktów, nie ładuje zdjęć.

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Po przeniesieniu sklepu magento w ver. 1.6.2 postawionego na home.pl na serwer az.pl nie mogę załadować zdjęć produktów.
Tzn. Katalog > zarządzaj produktami > produkt > obrazki > wybieram BROWSE FILES > wybieram zdjęcie > UPLOAD FILES - leci pasek ładujący zdjęcie i po 100 % pokazuje czerwony krzyżyk.

O to co napisano mi na AZ.pl

"Uprzejmie informuje, że sytuacja mogła być związana z zabezpieczeniami modułu mod_security, który w chwili obecnej wyłączyłem, dlatego proszę o weryfikacje sytuacji."

Niestety to nie naprawiło sytuacji.
Następny mail:

"Uprzejmie informuje, że przeanalizowałem sytuacje. Sprawa może być związana ze zmianą ścieżek w aplikacji, gdyż na home.pl jest inna struktura niż standardowa ze względu na indywidualny system IdeaWebHosting na serwerze. Aplikacja jest rzadko spotykana i ze względu na brak znajomości jej struktury nie jestem w stanie ustalić konkretnej przyczyny."

Ktoś miał podobny problem i się z nim uporał?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Dodawanie zdjęć produktów, nie ładuje zdjęć.

PostTeraz jest 2 maja 2024, o 12:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Może to jakiś problem z katalogiem tymczasowym tmp dla PHP, w ogóle jakikolwiek upload PHP działa?
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Wygląda, że żaden.

Edit: na nowej czystej instalacji (1.7) również sytuacja jest identyczna.
Czyli chyba coś z serwerem..

Edit2:
Trzeba było pogrzebać w htaccess, ale co dokładnie było przyczyną nie wiem.


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Problem jest ewidentnie z uprawnieniami.
Przede wszystkim - strona nie może być 'na hasło'. Wtedy trzeba dopisać w htaccess odpowiednią linijkę, niestety nie mam jej pod ręką i nie pamiętam.

Sprawdź uprawnienia katalogów, w których trzymane są zdjęcia.


Powrót do Problemy z działaniem