Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Problem z przekierowaniem

Problem z przekierowaniem

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 26 kwi 2012, o 12:38

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Dzień Dobry
Mam pytanie odnośnie przekierowań. W PA zaznaczyłem "użyj przekierowań serwera" na tak, zmieniłem "Base URL" na właściwy i od strony klienta wszytko działa jak należy("mojadomena.pl/kategoria"). Niestety od strony admina jest problem. Cały czas dopisuje mi w adresie strony index.php (mojadomena.pl/index.php/admin") i nie wyświetla strony. Jeśli usunę index.php (mojadomena.pl/admin") to wszystko działa jak należy aż do wybrania innej opcji w PA. Czy jest jakiś sposób by to zmienić ??
jedyne słuszne zamienniki do drukarek phobos24.pl

Problem z przekierowaniem

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 18:32
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 26 kwi 2012, o 16:01

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Masz sklep na jakimś dziwnym serwerze www zainstalowanym, do tego nie do końca poprawnie skonfigurowanym. To może być np. nginx i żeby takie linki z index.php działały trzeba wpisać dodatkowe reguły.

Jeśli miałbyś apache2 to linki index.php/admin powinny działać z marszu. A te bez index.php działały by tylko wtedy gdy w katalogu znajdował by się plik .htaccess
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 26 kwi 2012, o 20:25

Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

W adminie to zupełnie normalne, że pojawia się index.php w url, a ustawienia w konfiguracji dotyczą tylko frontendu. Jeśli bardzo Ci zależy żeby nie mieć go w adminie to gdzieś kiedyś miałem moduł, który usuwał index.php z admina.

Jak dla mnie kompletnie zbędny gadżet, ale już też miałem klienta, któremu to przeszkadzało.

@kkkonrad: to raczej nie dziwny serwer www, normalny :)
Można oczywiście to jakoś htaccessem ogarnąć, ale standardowo Magento pozostawia index.php w adminie.
http://magento.kamilborkowski.pl/

Post 26 kwi 2012, o 20:34

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Mnie ten index nie przeszkadza od strony admina. Problem polega na tym że jak mam włączone przekierowania to nie mogę się dostać do PA bo magento dopisuje nieszczęsny index.php do adresu i mam komunikat że nie ma strony. Jak usunę index.php z adresu to wszystko działa.
jedyne słuszne zamienniki do drukarek phobos24.pl

Post 26 kwi 2012, o 22:16

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

@kamilborkowski: z tego co wiem standardowo jest z index.php i działa wszystkim, czasami nie działało ludziom bez index.php (włączone użyj przekierowań serwera) bo nie mieli w katalogu pliku .htaccess

to jest pierwszy raz że się spotykam z odwrotnym problemem, dlatego uważam że to nie jest serwer apache który nie czyta konfiguracji z pliku .htaccess - bo jakby czytał to by działało ;)

na moich serwerach (tych bardziej obciążonych) mam też nginxa, pisałem tam reguły rewrite bo .htaccessa on nie obsługuje i wiem że bardzo prosto można osiągnąć taki rezultat jak ma kolega

dlatego uważam że to wina konfiguracji serwera www i bez problemu admin powinien to naprawić

a jeśli chodzi o instalowane do tego jakiś specjalnych modułów to bez przesady, jak wszędzie to działa to dlaczego u Ciebie nie ma

podaj domenę sklepu to Ci powiem z czym problem :)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 26 kwi 2012, o 23:24

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Cały dzień szukałem w czym jest problem i nie znalazłem konkretnego rozwiązania. Dla jasności dodam, że sklep jest umieszczony na serwerach home.pl (wiem że to mało szczęśliwe rozwiązanie) ale sklep jest "tak przy okazji" innej działalności.
Dla "ułatwienia" dodam, że wpisując w przeglądarkę www.mojadomena.pl/admin to zgłasza mi się okno logowania do PA. Wpisuję użytkownika i hasło i upsssssss nie ma strony. Usuwam z adresu wpis index.php/ i naciskam enter i wszystko działa jestem zalogowany. Chcę przejść do konfiguracji i znów muszę nieszczęsny index.php usunąć. AAAA i byłbym zapomniał Magento jest w wersji 1.7.0.0
jedyne słuszne zamienniki do drukarek phobos24.pl

Post 27 kwi 2012, o 12:43

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

No to jak home.pl to pewnie jest tam ten IdeaWebServer, ale z tego co wiem inne sklepy nie miały z tym problemu.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Powrót do Problemy z działaniem