Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja progowy rabat w magento?

progowy rabat w magento?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 28 lut 2009, o 23:58

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Czy jest mozliwość prostego ustawienia rabatu progowego w magento, a więc np. od sumy w koszku przekraczającej 1000PLN klient ma 2% rabatu, powyżej 2000PLN 4% rabatu itd.? Stosuje to z powodzeniem w sklepie opartym na oscommerce ale w magento mam z tym problem.
Wzorce stosowane w magento w regułach koszyka wydają mi się mało przystające do polskich warunków, np: "stała wartość zniżki dla całego koszyka" po co to komu?- wolałbym procentową wartość zniżki od wartości koszyka ale brakuje czegoś takiego.
Jeżeli poustawiam progi dla opcji "procent zniżki dla ceny produktu" to niestety magento nie przelicza tak jak bym chciał, liczy rabat od poszczególnych produktów a nie od sumy koszyka..
mam nadzieję, że jest jakis rozwiązanie tego problemu, z góry dziękuję za pomoc.

progowy rabat w magento?

PostTeraz jest 16 kwi 2024, o 11:59
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 1 mar 2009, o 00:51

Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Stała wartość zniżki dla całego koszyka to klasyczny kupon rabatowy. Wysyłasz komuś kod umożliwiający mu rabat powiedzmy 10pln.
Co do procentowej zniżki, to jaka jest różnica czy rabat będzie liczony od poszczególnych produktów i dopiero sumowany czy też liczony od sumy produktów? Matematyka mówi, że to to samo.

Pozdrawiam,

Post 1 mar 2009, o 12:59

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

kupon to chyba nie najlepszy pomysł, chcę by klient automatycznie widział, że dostał taki to a taki rabat od sumy koszyka, wydaje mi się że zabawa w kupony będzie raczej odstraszać klientów, którzy wybiorą sklep który udziela rabatów z automatu. Kupon to może dobry pomysł ale na klienta który negocjuje wyższy rabat, wtedy to tak.

"jaka jest różnica czy rabat będzie liczony od poszczególnych produktów i dopiero sumowany czy też liczony od sumy produktów? Matematyka mówi, że to to samo."
niestety nie jest to to samo, jeżeli ustawię rabat 2% na zakupy powyżej 1000PLN, i mam koszyku 2 produkty jeden wart powyzej 1000zł a drugi poniżej 1000, to magento liczy mi upust jedynie od produktu wartego więcej niż 1000, drugiego produktu nie bierze pod uwagę, i tu jest oczywiście ta matematyczna różnica.
Czy nie ma jakiegoś sposobu by liczył ten rabat od sumy koszyka? jakies pomysły?

Post 2 mar 2009, o 10:14

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

w PA masz zakładkę Promocję i następnie reguła koszyka tam dodasz (stworzysz sobie) regułę, która zrobi ci to co potrzebujesz.
Można tam ustawić że jeżeli wartość koszyka jest większa równa 1000 zł daj ten rabat 2% itp.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 2 mar 2009, o 23:06

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Dokładnie tak, dało się zrobić i działa tak jak chciałem;
tak więc nie należy się zniechęcać -wystarczy troszkę pomyśleć i popróbować, niestety zajęcia z logiki miałem już dawno temu.. a logika tu się przydaje

Post 2 maja 2010, o 22:37

Posty: 159
Gadu-Gadu: 2299276

a ja dalej nie wiem jak to zrobić.
Zaznaczam wszystkie grupy, wybieram ze od 1000 lub wyżej ma dawać 2% rabat, daje ze ma być aktywny, ale...dalej to nie działa...
Jest jakaś intrukcja jak to zrobić?

Post 4 maja 2010, o 02:28

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Warto pamiętać, że trzeba kliknąć przycisk "zastosuj" w regułach :)
Tutorial: google na pierwszej pozycji zwraca: http://www.magentocommerce.com/knowledg ... i-use-them po wpisaniu magicznych słów: "magento catalog rules"


Powrót do Konfiguracja



cron