Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Import/Export produktów - ktoś potrafi?

Import/Export produktów - ktoś potrafi?

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Bo mnie już cholera bierze z tym - ciągle wywala jakieś błędy - Column names: ""short_description"" are invalid i tak po kolei z każdym ! Macie pomysły? Instrukcje jak to zrobić krok po kroku bo szukałem w sieci po english ale nie było rozwiązania problemy a widać że wszyscy tak mają...

Pomóżcie bo chce przejść na nowy sklep ze starymi przedmiotami.

Import/Export produktów - ktoś potrafi?

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 10:26
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

Trochę późno, pewnie już sobie poradziłeś, ale jeśli sprawa jeszcze w toku, to spróbuj zrezygnować z polskich znaków diakrytycznych.
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)


Posty: 14
Gadu-Gadu: 0

Chyba chodzi po znaczek, który zawiera tekst - cudzysłów


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

eXstra napisał(a):
Bo mnie już cholera bierze z tym - ciągle wywala jakieś błędy - Column names: ""short_description"" are invalid i tak po kolei z każdym ! Macie pomysły? Instrukcje jak to zrobić krok po kroku bo szukałem w sieci po english ale nie było rozwiązania problemy a widać że wszyscy tak mają...

Pomóżcie bo chce przejść na nowy sklep ze starymi przedmiotami.


Też z tym walczyłem dość długo i po wielu godzinach okazało się, że problemem jest kodowanie znaków. W tej chwili wszystko co mam w excelu (dostaję cenniki od dostawców) otwieram w open office i tam przy zapisie do csv zmieniam kodowanie na UTF-8 i zaczytuje jak złoto.
Jak będziesz miał jeszcze z tym problem to daj znać.
jedyne słuszne zamienniki do drukarek phobos24.pl


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod stary.
Zaciągamy stany od dostawców (produkty proste podpięte pod konfigurowalne), z tym , że co jakiś czas w czasie importu do sklepu, mimo, że qty > 0 to zmienia nam Dostępność towaru (Stock Availability) na brak w magazynie (out of stock). Zaciągamy tylko 3 cechy type sku qty, domyślam się, że problem może rozwiązać przez dołożenie do importu cechy odpowiedzialnej za właśnie Stock Availability, tylko nie widzę takowej, czy ktoś wie jak się ta cecha nazywa ? Do importu wykorzystuje Magento Dataflow


Powrót do Problemy z działaniem



cron