Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Kwoty Netto i Brutto na fakturze

Kwoty Netto i Brutto na fakturze

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 25 lis 2011, o 01:54

Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witam wszystkich. Jest to mój niestety pierwszy post i od razu problem :/

Mam następujący problem.
Chodzi o wygenerowane przez magento kwoty netto i brutto, w sytuacji gdy zastosowano rabat (discount ). Bez rabatu wszystko jest OK.
Przykładowa sytuacja. W systemie klient wprowadza ceny brutto podczas dodawania produktów. Klasy VAT są odpowiednio poustawiane.Produkt kosztuje 249zł brutto, więc kwota netto to 202,43 zł ( VAT wynosi 46,57z zł , czyli prawidłowo 23 % ). Rabat dla ułatwienia wynosi 100zł brutto.
Problem występuje w wartościach Subtotal exl. TAX Subtotal inc. TAX . Jeśli w Magento ustawię Sprzedaż - > Podatek ->Apply Customer Tax na Before, to w tedy (wg mojego klienta ) faktura jest źle wygenerowana, ponieważ na fakturze pojawia się VAT w kwocie właśnie 46,57zł ( ale w tedy wartości Subtotal exl. TAX i Subtotal inc. TAX są prawidłowe )
Gdy ustawię na After w tedy kwota TAXi jest prawidłowo ( vat z 149zł -czyli po rabacie - wynosi 27,86zł ) tylko w tedy wartość Subtotal inc. TAX wynosi cena netto kwoty przed rabatem + VAT kwoty po rabacie :/, czyli 202,43+27,86złVAT, a powinna 149zł ....

Wersja Magento 1.5.1
Większość ustawień w Including Tax w Sprzedaż - > Podatek
Tax Calculation Method Based On -> Łącznie
Tax Calculation Based On -> Adres dostawy

Dodatkowo do generowania faktury korzystam z dodatku:
http://www.magentocommerce.com/magento- ... egion.html
który, jak błędnie myślałem, rozwiąże moje problemy ....

Dzieki z góry za jakiekolwiek sugestie

Kwoty Netto i Brutto na fakturze

PostTeraz jest 26 kwi 2024, o 08:15
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Powrót do Problemy z działaniem



cron