Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Wyświetlenie podkategorii w bloku statycznym

Wyświetlenie podkategorii w bloku statycznym

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Cześć, Jestem całkiem nowym użytkownikiem magento. Powoli zaczynam orientować się w systemie. Niestety ale w danym momencie nie mogę przeskoczyć jednej rzeczy. Może to zbyt banalne żeby tutaj pisać, ale mam nadzieję, że ktoś kto się zna mi pomoże.

W takim razie napisze o co mi chodzi.
Mam stworzone menu z kategoriami, które posiadają określone podkategorie. Niestety, ale znajoma nie chcę aby te podkategorie były widoczne w głównym menu, a jedynie główne kategorie. Stąd też przy każdej podkategorii mam ustawione: Include in Navigation Menu na "Nie".

Problem pojawia się wtedy gdy jeśli ktoś wejdzie powiedzmy w Piłkę ręczną to nie wyświetlają mi się pokategorię. Czy jest możliwość stworzenia bloku statycznego który pobierałby te podkategorie i wyświetlał w siatce po kliknięciu na główną kategorię?

Może słabo to opisałem, ale gdyby było to niezrozumiałe to dostarcze obszerniejszych informacji.
Dodam tylko, że w google znalazłem coś takiego:
http://www.magentocommerce.com/wiki/4_- ... ith_images

Ale w momencie kiedy te podkategorie mają ustawienie Include in Navigation Menu na "Nie" to się nie wyświetlają ;(

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz

Wyświetlenie podkategorii w bloku statycznym

PostTeraz jest 7 maja 2021, o 05:44
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Do tego celu możesz użyć layered navigation (czyli filtrów). One też pozwalają na filtrowanie po kategoriach. Żeby były widoczne w danej kategorii musi ona posiadać cechę Anchor ustawioną na tak. Chyba, że nie możesz tak zrobić to wtedy trzeba w layout/catalog.xml skopiować blok z layered navigation również do kategorii nie-Anchor.
http://magento.kamilborkowski.pl/


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Cześć. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że w magento są jakieś filtry które można zastosować do jakiejś kategorii lub podkategorii tak? Czy mógłbym prosić o bardziej szczegółową instrukcję? Niestety jeszcze tak dobry w tym temacie nie jestem. W tym czasie poszukam czegoś na temat filtrów w google.
Dzięki raz jeszcze :)


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

W konfiguracji w sekcji Catalog, dział Catalog masz pozycję 'Category Top Navigation' gdzie ustawiasz 'Maximal Depth', oznacza to ilość wyświetlanych poziomów w menu głównym /górnym/. Dla "0" jest brak ograniczen czyli wszystkie poziomy zagłębienia, dla wartości "1" tylko kategorie najwyższego poziomu, itede.


Posty: 1
Gadu-Gadu: 11989785

Witam,
po skopiowaniu skryptu z tej stronki http://www.magentocommerce.com/wiki/4_- ... ith_images i wykonaniu wszystkich kroków otrzymałem m. in. taki komunikat
Parse error: syntax error, unexpected T_ENDIF in C:\wamp\www\magento\app\design\frontend\base\default\template\catalog\navigation\category_listing.phtml on line 19
Nie mam pojęcia co jest nie tak, proszę o pomoc


Posty: 1574
Gadu-Gadu: 0

no błąd PHP masz w 18 lub 19 linijce, pewnie brak średnika, musisz poprawić ;)
hosting-magento.pl
Hosting-Magento.pl = szybki hosting + bezpłatna pomoc z problemami Magento (także programistyczna)


Powrót do Moduły i dodatkicron