Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Zmiana ceny produktu w koszyku

Zmiana ceny produktu w koszyku

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 13 wrz 2011, o 15:46

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Przygotowuję pewien dodatkowy moduł do Magento.
Zależy mi na tym, aby po dodaniu produktu do koszyka, zmienić jego cenę.
Na zasadzie, że cena samego produktu zostaje bez zmiany, natomiast tego co jest w koszyku, jest zmieniona. Próbowałem różnych rzeczy, ale już nie mam pomysłu co zrobić.
Można liczyć na pomoc?

Zmiana ceny produktu w koszyku

PostTeraz jest 1 maja 2024, o 15:18
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 13 wrz 2011, o 19:51

Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

O ile masz na myśli zmniejszenie ceny w koszyku (z tego co wiem zwiększenie jest nielegalne - konsument ma prawo żądać sprzedaży produktu w cenie jaka została mu zaprezentowana) to możesz popróbować z automatycznym zatwierdzaniem kuponu rabatowego.
http://magento.kamilborkowski.pl/

Post 14 wrz 2011, o 15:45

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Działać to będzie na tej zasadzie, że klient ustawia pewne parametry, a potem dodaje 'produkt' do koszyka. Parametry są takie, że nie da się wykorzystać do nich atrybutów czy cech produktu.

Nawet jak wyciągnę sobie produkt, np. używając takiego kodu
$item = Mage::getModel('catalog/product')->load(51);

ustawię w nim cenę (we wszystkich miejscach) na taką jaką chcę, a potem dodam ten produkt/obiekt do koszyka, to i tak dodaje ze standardową ceną.
Znalazłem niby w bazie miejsce, gdzie Magento przechowuje informacje o produktach w koszyku, jednak po zmianie ich a potem przeładowaniu koszyka, dane się restartują.

Nie chcę też za bardzo grzebać w kodzie, aby nie naruszyć innych rzeczy.

Post 14 wrz 2011, o 20:32

Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Przypuszczam, że próbowałeś wykonać coś w stylu
$item = Mage::getModel('catalog/product')->load(51);
$item->setPrice(250);

Do tego niestety trzeba dodać
$item->save();

ale to będzie skutkowało trwałym zapisaniem produktu z tą ceną.
Tak jak mówiłem, spróbuj z kuponami rabatowymi.
http://magento.kamilborkowski.pl/

Post 15 wrz 2011, o 09:07

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Kupony rabatowe odpadają ponieważ:
1. Klient nie może widzieć, że cena była zmieniana. Dla niego ma to być po prostu produkt, który wybiera dzięki ustawieniu pewnych parametrów. Zmienianie całej budowy kuponów mija się z celem.
2. Parametrów, możliwych wariantów, jest ponad 60, a bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas dojdzie jeszcze trochę danych, które muszą być łatwo i szybko dodawane/obrabiane. Zabawa w kupony rabatowe, czy tworzenie kolejnych produktów i ich odpowiednie podpinanie jest zbyt skomplikowana i czasochłonna.

Najlepszym rozwiązaniem, najwygodniejszym i najefektywniejszym była by właśnie zamiana ceny produktu po dodaniu do koszyka (zanim jeszcze klient zobaczy koszyk (i tak, klient doskonale wie jaka będzie cena i za co dokładnie)), albo też jakiegoś atrybutu "pomocniczego", który można by łatwo i szybko edytować w produkcie.

Post 15 wrz 2011, o 11:01

Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Z założenia nie da się zmienić inaczej ceny produktu w koszyku ponieważ sprzedaż jest nieodłącznie związana z aktualną ceną produktu. Natomiast do dostosowania ceny produktu służy typ produktu konfigurowalny (choć są jeszcze np. Tier Price'y).
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której nie da się pewnych założeń rozwiązać przez produkt konfigurowalny. Chyba, że się da, ale uważasz, że to zbyt czasochłonne, wówczas można pomyśleć bardziej w stronę programowego tworzenia produktów konfigurowalnych :)
http://magento.kamilborkowski.pl/


Powrót do Problemy z działaniem