Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja kup 3 zapłać za 2 produkty jak to zrobić?

kup 3 zapłać za 2 produkty jak to zrobić?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Witam wszystkich.
Jak zrobić taką promocję jak w tytule żeby automatycznie cena w koszyku pomniejszała się o wartość jednego produktu. Dodam że promocja ma dotyczyć jednego producenta i każdy produkt jest w tej samej cenie. Kombinowałem w koszyku z ustaleniem zniżki o stałej wartości (jednego produktu) po spełnieniu warunków że są 3 produkty i ich wartość wynosi sumę 3 produktów ale jakoś to nie wychodzi. Dodam że fajnie by było żeby nie trzeba było używać kodu rabatowego.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam

kup 3 zapłać za 2 produkty jak to zrobić?

PostTeraz jest 2 maja 2024, o 09:36
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Popatrz jak ja to zrobiłem:
Obrazek
Przy założeniu, że premiujesz tylko zakupy ilości produktów podzielnej przez 3. Możesz tam dodać jeszcze filtr na produkty danego producenta.
Jeśli jednak chcesz żeby ktoś też dostał rabat jeśli kupi 4 produkty albo 5,7,8,10 itd. to dla każdej z tych wartości musisz robić osobną regułę bo zmienia się procent rabatu (dla 4 produktów to 25%, dla 5 20%, 7 - 29%, 10 - 30%).
http://magento.kamilborkowski.pl/


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Właśnie o to chodzi że promocja dotyczy tylko jednego producenta a u mnie nie ma wyboru producenta. Cz jest u was taka opcja? Nawet jeśli chcę ustawić żeby były spełnione dwa warunki czyli:
- kwota w koszyku jest równa sumie 3 produktów,
- ilość produktów 3
to mi reguła nie wiem czemu ale nie działa. A nawet jeśli by zadziałała to nie było by dobrze ponieważ jeśli ktoś chciałby jeszcze coś kupić to by było po regule. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?


Posty: 98
Lokalizacja: Opole
Gadu-Gadu: 0

Aby cecha była dostępna do tworzenia promocji to musi mieć ustawioną opcję "Use for Promo Rule Conditions" na tak :)
Jak uda Ci się wyciągnąć tego producenta do promocji to zrezygnuj ze sprawdzania kwoty i bazuj tylko na ilości produktów z danego producenta w koszyku czyli już tak jak na screenie i powinno wszystko działać bez zarzutu.
http://magento.kamilborkowski.pl/


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

No i się udało. Wciągnęliśmy producenta do reguł koszyka ale dalej nie dało się ustawić 2 warunków do spełnienia (producent + ilość lub suma w koszyku) po prostu przy dwóch warunkach reguła nie działała. A problem rozwiązaliśmy całkiem przypadkiem ustalając regułę: producent + ilość w koszyku większa niż 4 ;-). A czemu ta reguła zadziałała przy tych warunkach? - ponieważ mamy rozmiary(prosty produkt) w swoich produktach i reguła koszyka widzi produkty podwójnie czyli produkt(produkt konfigurowalny) + jego rozmiar(prosty produkt). Reguła działa przy w/w warunkach ponieważ jeżeli wrzucimy 3 promocyjne produkty reguła koszyka widzi 6 czyli więcej niż 4 ;-).


Powrót do Konfiguracja