Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Własny atrubyt kategorii, a flat catalog

Własny atrubyt kategorii, a flat catalog

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Witam

Ostatnio borykam się z pewnym problemem w Magento.
Dodałem do kategorii nowy atrybut wg tego tutoriala: http://www.knowmagento.com/2009/06/19/c ... hpmyadmin/

Następnie w Mage/Catalog/Model/Resource/Eav/Mysql4/Category/Tree.php w metodzie _getDefaultCollection($sorted)

zamieniłem linijkę
     $collection->addAttributeToSelect('name')->addAttributeToSelect('url_key')->addAttributeToSelect('is_active');

na
$collection->addAttributeToSelect('name')->addAttributeToSelect('url_key')->addAttributeToSelect('is_active')->addAttributeToSelect('menu_static_banner');


by potem w Mage/Catalog/Block/Navigation.php wyłyskać ten atrybut za pomocą
$category->getData('menu_static_banner');


Niestety, nie wiem jakie pliki należy zmodyfikować, by to działało także przy włączonym "Flat catalog"
(próbowałem modyfikacji Mage/Catalog/Model/Resource/Eav/Mysql4/Category/Flat.php
, ale nie wyszło...)

Własny atrubyt kategorii, a flat catalog

PostTeraz jest 28 kwi 2024, o 15:10
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Nie wiem czy chodzi Ci o pomoc w samym dodaniu nowego atrybuty, czy też wykorzystaniu go potem podczas przetwarzania danych (w momencie kiedy pobierasz kolekcję kategorii)

Jeśli chodzi o dodanie go do pobieranych danych w kolekcji to trzeba zmodyfikować plik XML (lub zapomocą nowego modułu dodać w nim odpowiednie dopiski)

Jeśli zaś o dodanie to nie wiem jak w starszym Magento w 1.5 dodawałem zapomocą modułu opisanego w tym artykule (dodawanie atrybutu do kategorii) i było wszystko w porządku.


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Witam
Jeśli mogę przyłączyć się do dyskusji ..
@barpas - zrobiłem wg tutoriala i mam nowy atrybut w panelu .. tyle że nie wiem kompletnie jak go pobrać ;(
Bardzo proszę o jakąś podpowiedz. Jestem zielony w magento. Zrobiłem wszystko wg tutoriala .. print_r($this->getStoreCategories()) nie pokazuje mi jednak mojego dodatkowego atrybutu :(

help plis :(


Powrót do Konfiguracja