Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.1.7 Aktualizacja Magento do wersji 1.1.7

Aktualizacja Magento do wersji 1.1.7

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.1.7

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
W tym temacie proszę o wypisywanie błędów (oraz ewentualnie ich rozwiązań) jakie napotkaliście podczas aktualizacji Magento do wersji 1.1.7.

Aktualizacja Magento do wersji 1.1.7

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 15:07
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gadu-Gadu: 3970064

Po aktualizacji do 1.1.7 mam kilka uwag :
- wcześniej podmieniłem pliki graficzne na polskie (np Search zmieniłem na Szukaj ) - po aktualizacji są angielskie..
- najgorsze jest to że miałem pieknie działajacy lightbox a teraz obrazki wyswietlaja sie w nowym okienku.

Takie zmiany na moim sklepiku po aktualizacji.

WK
Projekty domów http://duomo.pl


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

czy to nie jest czasem przyczyna, ze szablon sklepu byl w katalogu default? prosze o potwierdzenie, bo tez bede upgradowac...

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,

wojt
czy sposób na dodanie lightobx'a z forum nie działa u Ciebie na 1.1.7 ??
zulusek
tu masz raczej 100% racji bo moje aktualizacje nie podmieniły tych plików (mam style zdefiniowane na nowo, nie w folderze default).

Osobiście mam jeden jak na razie problem. Próbując dokonać zakupu jako Gość po wpisaniu danych adresowych dostaję info, że mam się upewnić czy podałem identyczne hasła. Błąd jest bez sensu bo dla Gości nie ma haseł :/ Czy u Was też występuje ten błąd??


Posty: 49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gadu-Gadu: 3970064

jemoon napisał(a):
witam,

wojt
czy sposób na dodanie lightobx'a z forum nie działa u Ciebie na 1.1.7 ??

Osobiście mam jeden jak na razie problem. Próbując dokonać zakupu jako Gość po wpisaniu danych adresowych dostaję info, że mam się upewnić czy podałem identyczne hasła. Błąd jest bez sensu bo dla Gości nie ma haseł :/ Czy u Was też występuje ten błąd??



Dodam lightobx'a w 1.1.7 i napisze czy działa.
Zeczywiscie mam szablon default i pewnie dlatego mam problem z plikami po aktualizacji - przy nastepnej bede juz wiedział o co chodzi.
U mnie nie ma problemu ze złozeniem zamowienia jako gosc.
Projekty domów http://duomo.pl

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

U mnie po aktualizacji poprzez magento connect, przy próbie wejścia do System/Konfiguracja wyskakuje poniższy bląd.
Wie ktoś o co może chodzić?


Warning: include(Mage/Adminhtml/Model/System/Config/Source/Locale/Weekdays.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory  in xxx/main/app/code/core/Mage/Core/functions.php on line 73

#0 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/functions.php(73): mageCoreErrorHandler(2, 'include(Mage/Ad...', '/home/mac/domai...', 73, Array)
#1 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/functions.php(73): __autoload()
#2 [internal function]: __autoload('Mage_Adminhtml_...')
#3 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/Model/Config.php(720): class_exists('Mage_Adminhtml_...')
#4 xxx/main/app/Mage.php(314): Mage_Core_Model_Config->getModelInstance('adminhtml/syste...', Array)
#5 xxx/main/app/Mage.php(328): Mage::getModel('adminhtml/syste...', Array)
#6 xxx/main/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Form.php(267): Mage::getSingleton('adminhtml/syste...')
#7 xxx/main/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Form.php(180): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Form->initFields(Object(Varien_Data_Form_Element_Fieldset), Object(Mage_Core_Model_Config_Element), Object(Mage_Core_Model_Config_Element))
#8 xxx/main/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Edit.php(91): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Form->initForm()
#9 xxx/main/app/code/core/Mage/Adminhtml/controllers/System/ConfigController.php(88): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Edit->initForm()
#10 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(349): Mage_Adminhtml_System_ConfigController->editAction()
#11 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Admin.php(143): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('edit')
#12 xxx/main/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(174): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Admin->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#13 xxx/main/app/Mage.php(447): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#14 xxx/main/index.php(46): Mage::run()
#15 {main}

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Mac
Sprawdź czy w Mage/Adminhtml/Model/System/Config/Source/Locale/ masz plik Weekdays.php jeśli nie ściągnij całą paczkę z 1.1.7 i wyślij ten plik na serwer.

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

Zgadza sie! Brakowało tego pliku. Dzięki serdeczne!

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

No i mam kolejny problem.
Robię kilka sklepów na jednym panelu. jeden ze sklepów w wersji 116 miał domenę powiedzmy testową xxx.pl. Dziś upgradowałem sklep i postanowiłem przenieść ten sklep pod właściwą domenę yyy.pl. Stworzyłem plik .htaccess i index.php i wrzuciłem je do katalogu nowej domeny na ftp. W panelu w sekcji sieć wpisałem adres nowej domeny.

Wszystko wydawało się w porządku tzn po wpisaniu w przeglądarkę nowego adresu sklep się odpala, problem zaczyna się kiedy próbuję wejść w jakąs kategorię, wtedy pojawia zamiast nowego adresu yyy.pl/kategoria pojawia się stary xxx.pl/kategoria.

Coś sknociłem czy to jakiś błąd w 117?

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Otóż od wersji 116 mam taki problem. W momencie składania zamówienie z włączoną opcją one page checkout, nie da się złożyć zamówienia ponieważ nie da się przejść do kolejnej opcji czyli informacji o wysyłce. Coś tam się ładuje, ale efektu niestety nie ma, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Czy ma to związek z modyfikacją szablonów?
Myślałem , że samo się naprawi w nowej wersji , niestety tak się nie stało :(, a sklep bez możliwości skaładania zamówienia jest dośc... , że tak powiem..mało przydatny?


PS: jemoon dostajesz moje maile?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Problem 1: spróbuj odświeżyć pamięć cache jeśli tego nie zrobiłeś. Jeśli to nie to to wejdź sprawdź czy w tabeli MySQL core_config_data masz wartości pierwszej domeny xxx.pl. Np. za pomocą funkcji szukaj w phpmyadminie
Problem 2: sprawdź te szablony, zamień na chwile na podstawowy - może zadziała. Miałem tez taki problem ale było to związane z jakąś funkcją echo którą dodałem, a później zapomniałem skasować z pliku PHPa podczas bawienia się Core-m.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.1.7



cron