Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja rózny vat i rózne jezyki w sklep

rózny vat i rózne jezyki w sklep

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 2 maja 2011, o 17:37

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Jestem na etapie konfiguracji sklepu w magento, ktory bedzie prowadził sprzedaż na terenie całej Europy. Póki co wszystko idzie po mojej mysli, dodałam pierwsze produkty itd, ale stanełam przed ścianą bo nie wiem jak:
dodać opisy produktów w innym języku - angielskim
jak wyswietlić na stronie sklepu możliwość wyboru języka, mam wybor waluty, ale gdzie jest jezyk?

i najwiekszy problem:

VAT - zgodnie z prawem polskim, jesli produkt bylby sprzedawany dla Polaka, to stawka wynosilaby np 23%. ale jesli kupowalby czlowiek np z Niemiec to stawka vat wynosilaby juz 0 % za ten sam produkt

czy da się skonfigurowac sklep, aby w zaleznosci czy adresem klienta bylaby polska czy inny kraj to odpowiednio zmienialaby sie cena z 23 na 0 procent za dany produkt?

bede wdzieczna za pomoc i sugestie

pozdrawiam

rózny vat i rózne jezyki w sklep

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 16:45
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 3 maja 2011, o 12:16

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

języki: dodajesz nowe widoki sklepów w system -> zarządzanie sklepami, i ustawiasz w konfiguracji dla nich inne języki niż standardowy

vat: dodaj stawkę 23% dla polski w sprzedaż -> podatek -> zarządzanie strefami i stawkami podatków
i 0% dla wszystkich krajów w których chcesz mieć taki podatek oddzielnie

później dodaj to do w zarządzaj regułami podatków
pamiętaj aby ustawiać produktom prawidłową stawkę podatku
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 3 maja 2011, o 16:12

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Super.
Dziękuję za odpowiedź. Wszystko działa tak jak chciałam.

Mam jedynie jeden problem: opcja wyboru pomiedzy widokiem sklepu polskim a angielskim pojawia sie u mnie na samym dole. Chce przeniesc to na górę strony. Może wiesz gdzie powinnam tego szukać?

Pozdrawiam

Post 5 maja 2011, o 16:25

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

pewnie utworzyłeś stores zamiast store view, jeśli zrobisz jezyki za pomocą store views to pokaże się wybór na górze tak jak w sklepie demo dla magento: http://demo.magentocommerce.com/
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 12 maja 2011, o 09:04

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

wszystko działa - zmana walut, języki ale poza jedna rzeczą:

mam ustawione 3 języki: polski , angielski, hiszpański
po wybraniu innego języka niż polski pojawia się zupełnie inny template sklepu (ten taki domyślny, ktory pojawia sie zaraz po zainstalowaniu magento)
i chociaż w konfiguracji jest ustawione dla każdego widoku sklepu, że ma brać ustawienia designu z ustawien domysnych to i tak dla jezyka innego niż polski design

gdzie to ustawić?

Post 14 maja 2011, o 02:07
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
System -> Konfiguracja -> Wygląd -> zakładki 'Pakiet' i 'Motyw'.

Post 30 cze 2011, o 01:57

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

tylko z VAT-em chyba coś nie tak jest :)
ZTCW stawka 0% obowiązuje TYLKO jeśli obie strony transakcji są zarejestrowanymi podatnikami europejskimi VAT i na fakturze sprzedaży są podane NIP-y europejskie nabywcy i sprzedawcy. Status nabywcy można sprawdzić w VIES jeśli mamy jego numer NIP (o sobie wiemy czy jesteśmy UE podatnikiem). W każdym innym przypadku stosujemy odpowiednią (23%, 8% czy 5%) stawkę VAT jak dla sprzedaży w kraju.

Pozdrawiam


Powrót do Konfiguracja