Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Drugi sklep na Magento - co z domeną?

Drugi sklep na Magento - co z domeną?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 9
Gadu-Gadu: 0

Witam. Jestem początkujący w Magento. Chcę na tej samej instalacji założyć drugi sklep(website) - czyli jeden panel i dwa różne widoki(i produkty też, oddzielne). Znalazłem w sieci informacje i manuale i myślę że tu bym sobie dał radę. Ale nurtuje mnie coś innego - nic na ten temat nie znalazłem jeszcze, a jestem jeszcze dość zielony...

Magento mam zainstalowane w katalogu ab pl (dla uproszczenia). Jeśli założę tam wewnątrz oddzielny katalog dla nowego sklepu(website) to w jaki sposób ta strona wogóle będzie widoczna w sieci? Załóżmy że drugi sklep będzie miał adres xyz pl. W jaki sposób sieć będzie widziała tam mój katalog z tym sklepem? Przecież nawet jeśli nazwę ten drugi katalog xyz pl to będzie on nadal wewnątrz katalogu głównego ab.pl ...czyli na moim serwerze nie będzie widoczny w katalogu głównym.

Czy też może będzie widoczny? Czy podanie dla domeny xyz pl DNSów mojego serwera wystarczy aby po wpisaniu xyz.pl goście byli kierowani do tego subkatalogu o nazwie xyz pl?(jest on przecież wewnątrz ab pl)

Z góry dzięki za pomoc

Drugi sklep na Magento - co z domeną?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 16:53
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Powrót do Konfiguracja