Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Nawigacja warstwowa

Nawigacja warstwowa

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 18 lut 2011, o 16:07

Posty: 61
Gadu-Gadu: 0

Mam problem odnośnie nawigacji warstwowej. Kiedy tworze dwa produkty proste o różnych rozmiarach a później tworzę produkt konfiguralny to w panelu SZOP BY w nawigacji wyświetla mi tylko produkt o rozmiarze domyślnym. jak zrobić aby widoczny był również ten drugi?

I jeszcze jedno. Kiedy na karcie produktu z listy wybiore drugi rozmiar zmieniają się ceny główna promocyjna o podaną wartość natomiast niezmienia się cena Tier Price. Tzn. niezmienia się w widoku bo kiedy dodam do koszyka dwa produkty to liczy prawidłowo.
Proszę o pomoc :)

Nawigacja warstwowa

PostTeraz jest 4 maja 2024, o 06:33
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 20 lut 2011, o 15:26

Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

Jeśli pokazuje tylko domyślny rozmiar, to prawdopodobnie w produktach prostych nie ustawiłeś pola "produkt dostępny w magazynie" i nie podałeś ilości w magazynie.

Tier price niestety nie zmieniają się dynamicznie. Może da się to jakoś w miarę łatwo ustawić kombinując w szablonach, ale raczej wątpię. Potrzebne pewnie jakieś większe modyfikacje.

Post 20 lut 2011, o 16:32

Posty: 61
Gadu-Gadu: 0

Z pirwszym już sobie poradziłem dzięki Konradowi.
Natomiast co do drugiego to jest taki problem że zmieniała się ta cena do kiedy nie ustawiłem polskiego podatku i ustawień związanych z cenami. Dodam że korzystam z Magento 1.5. Bo ta cena się zmienia tylko nie w widoku a wcześniej się też w widoku produktu zmieniała.
pozdrawiam

Post 20 lut 2011, o 17:45

Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem. U mnie w wersji 1.4.1.1 po wyborze opcji z listy produktu konfigurowalnego (np. po wyborze rozmiaru który kosztuje więcej) nigdy się nie zmieniały ceny podane w bloku "tier price".

Albo w wersji 1.4.1.1 nie ma takiej możliwości, albo mam zbugowaną wersję :) wiec daj znać jak coś wymyślisz, bo ciekaw jestem.

Post 20 lut 2011, o 23:06

Posty: 61
Gadu-Gadu: 0

Jeszcze nic nie wymyśliłem. Ale wgraj wersje 1.5 i zobaczysz, że jest taka opcja. Tzn. konfiguralny produkt sam zmienia wszystkie trzy ceny. Tylko, że ja coś namieszałem i w okienku produktu już tego nie pokazuje ale jeśli ktoś kupi 2 produkty to np. widzi, że kupuje 2 produkty po np. 136 zł a w koszyku one już pojawiają się po tyle ile powinny być czyli po 166 zł.
Przy założeniu cen: 186, 176-promocyjna, 166-tiere price a drugi mniejszy rozmiar 156, 146, 136.


Powrót do Konfiguracja