Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja VAT 23% - zmiana

VAT 23% - zmiana

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 30 gru 2010, o 15:21

Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Cześć,
temat na czasie więc może kogoś zainteresuje lub bedzie coś na ten temat wiedział. Mój sklep oparty jest na cenach brutto a więc dodajemy produkty z ceną brutto (nie pytajcie dlaczego bo nie wiem dlaczego ktoś tak to postawił) i na tej podstawie (tak mniemam) magento oblicza cenę netto. Problem pojawił się jak wiadomo z 23% VATem, nie będę zmieniał tylu produktów ręcznie tylko mam zamiar zrobić to za pomocą SQL'a ale nie wiem w jakiej tabeli magento trzyma ceny, które powinienem zmienić. Czy ktoś z Was rozwiązał ten problem? Wiecie gdzie mogą być przechowywane te ceny w bazie danych?

VAT 23% - zmiana

PostTeraz jest 16 kwi 2024, o 20:09
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 30 gru 2010, o 15:30
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
PA -> Sprzedaż -> Zarządzaj stawkami podatków -> tam klikasz stawke odpowiedzialną za VAT, który chcesz edytować i w pole 'Stawka procentowa *' wpisujesz '23.0000'

Post 30 gru 2010, o 16:08

Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

no tak zmiana wygląda w ten sposób, to wiem ale nie rozwiązuje to problemu jeżeli ceny są wprowadzane brutto, muszę w moim przypadku podnieść ceny brutto, wie ktoś gdzie je znajdę?
Dzięki za odpowiedź:)

Post 30 gru 2010, o 21:58
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Wyeksportuj więc wszystkie produkty, zmień ceny w arkuszu kalkulacyjnym o ten 1% i zaimportuj zmieniony arkusz - to chyba najprostszy sposób na 'hurtową' zmianę cen. Nie eksportuj tylko wszystkich pól lecz te które są wymagane + pole ceny - to znacznie przyspieszy proces.

Post 30 gru 2010, o 22:34

Posty: 17
Gadu-Gadu: 0
Tak dla ścisłości - obecne ceny brutto trzeba pomnożyć przez (1,23/1,22).

Post 30 gru 2010, o 23:56

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599


Post 31 gru 2010, o 12:07

Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

okej już mam i wydaje się że działa prawidłowo ale jeszcze muszę potestować, nie chcę się wtrącać w interes kulfona250 więc nie podaję mojego nie sprawdzonego rozwiązania, jego rozwiązanie zresztą na pewno działa dużo sprawniej i jest przetestowane.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)

Post 3 sty 2011, o 21:07

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Spoko, każdy robi jak lubi :)
Moduł o którym mowa, przydatny jest nie tylko do VAT :)
Super robi się nim np. przeceny produktów o konkretną wartość %.
Osobiście nie lubię opcji promocyjno/koszykowo/regułowych :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Powrót do Konfiguracja



cron