Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Niby prosta rzecz - dodanie cechy (dropbox)

Niby prosta rzecz - dodanie cechy (dropbox)

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Witam.

Dopiero zacząłem zabawe z Magento, przeszukałem kilka forów i takich banalnych problemów tam nie poruszają ;)

Chcę dodać cechę np. kolor do moich produktów. Kolor ma wartości: niebieski, zielony, czerwony, itd. czyli lista rozwijana.

Jak to zrobić? W oscommerce to były "dwa" klikniecia, tutaj tego nie potrafię uruchomić.
Nie będę ręcznie przy każdym produkcie klepał kolorów.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Niby prosta rzecz - dodanie cechy (dropbox)

PostTeraz jest 24 kwi 2024, o 01:43
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Zrobisz to w zarządzaniu cechami w PA.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za pomoc...sądziłem, że to się robi w module wysyłki...

Dla potomnych, ja to wykombinowałem tak.

Tworzymy cechę kolor która posiada wartości: niebieski, czerwony itd.
Tworzymy zestaw cech o określonej nazwie.
Tworzymy X produktów prostych z zestawu cech który stworzyliśmy w poprzednim kroku. x- jest to ilość wartości jaką przyjmuje nasza cecha, np.
Produkt niebieski, produkt czerwony. Dajemy ze te produkty są niewidoczne w katalogu.
Następnie tworzymy produkt konfigurowalny (z zestawy cech który stworzyliśmy) i w powiązanych produktach zaznaczamy te produkty proste i pojawia się nam dropbox.

Ufff...jak dla mnie od dupy strony to wszystko działa, ale może się przyzwyczaję ;)


Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Możesz też stworzyć te kolory za pomocą Custom options (opcje dodatkowe, czy jak to się tam zwie - jest na końcu listy po lewej przy tworzeniu produktu), a potem już tylko duplikować produkt.


Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Michał napisał(a):
Możesz też stworzyć te kolory za pomocą Custom options (opcje dodatkowe, czy jak to się tam zwie - jest na końcu listy po lewej przy tworzeniu produktu), a potem już tylko duplikować produkt.

fakt, zapomniałem o czarodziejskim przycisku klonuj. Też jakieś wyjście.


Powrót do Konfiguracja



cron