Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Ta kategoria wraz ze wszystkimi jej elementami - nie działa

Ta kategoria wraz ze wszystkimi jej elementami - nie działa

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Ok, postanowiłem całkowicie zmienić temat wątku bo był trochę mylący. W zarządzaniu kategoriami chcę dodać ten nieszczęsny newsletter i z listy rozwijanej wybieram "Ta kategoria wraz ze wszystkimi jej elementami", niestety nie działa. Jakąkolwiek opcję wybieram to zawsze newsletter jest widoczny na stronie tej kategorii na której dodałem kod a nie na podkategoriach itd. Wie ktoś co może być przyczyną? Widzialem tylko jeden taki problem na magento commerce i nikt nie odpowiedział.
Gdyby ktoś wiedzial to dajcie znać, pozdrawiam:)

Ta kategoria wraz ze wszystkimi jej elementami - nie działa

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 11:05
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

ok, sam sobie odpowiem, może to komuś pomoże. Na forum magento commerce znalazłem temat o tym błędzie, wynika z niego, że błąd pojawia się przy starszych wersjach magento i jeden z uzytkowników podał rozwiazanie, należy dokleić poniższą funkcję do klasy Mage_Catalog_Model_Category w pliku app\code\core\Mage\Catalog\Model\Category.php

// ASB Magento bug fix
    // 20/08/09
    // Allows child categories to inherit the parent category page layout if required.
    // Add to Mage_Catalog_Model_Category class - app\code\core\Mage\Catalog\Model\Category.php
    public function getPageLayout() {
        $pageLayout = $this->getData('page_layout');
        if ($pageLayout == "") {
            $parent = $this->getParentCategory();
            // Only inherit the parents page layout, if parent "Apply To" setting is
            // "this category and its child categories only" or "this category and all its child elements"
            // CONST values calles this way, to work pre PHP 5.3.0
            if (in_array($parent->getCustomDesignApply(), array(Mage_Catalog_Model_Design::CATEGORY_APPLY_CATEGORY_AND_PRODUCT_RECURSIVE,
Mage_Catalog_Model_Design::CATEGORY_APPLY_CATEGORY_RECURSIVE))) {
                $pageLayout = $parent->getPageLayout();
            }
        }
        return $pageLayout;
    }


Aha, zapomniałem dodać że u mnie na Magento 1.4.1.1 oraz 1.4.0.1 powyższe rozwiązanie nie działa a więc nadal nie dziala mi to dziedziczenie, gdyby ktoś miał pomysł to piszcie.
Pozdrawiam


Powrót do Konfiguracja



cron