Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Ciezar sklepu - jaki serwer?

Ciezar sklepu - jaki serwer?

Na temat Magento - ogólnie...

Post 15 lis 2010, o 20:51
Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

dzięki jemoon, udało mi się zrobić symlinki do katalogu cache na ramdisku programowym tylko pytanie teraz jak zareaguje magento gdybym ten ramdisk przykladowo wyłaczył? I idac dalej tym tropem, czy można by przerzucić cały katalog z magento + zend serwer przerzucić na ramdysk. Czy to w ogóle miało by sens? Czy cos nie rozsypie się w razie wyłaczenia ramdysku?

jak sklep na tą chwile chodzi przy ponizszej konfiguracji mozna sprawdzić pod: www.atomicsnowboarding.pl

-serwer domowy 4 rdzenie, 4 GB ramu, windows +zend serwer+magento 1.4.2 RC1 +milion innych programów i baz danych, które obsluguje serwer
-łącze 30/2 Mb/s
-wszystko jeszcze przechodzi przez dyndns.com niestety
-cache -właczony (ale uwaga, jak widać sklep w trakcie budowy także cache prawie ciagle wyłaczony! )
-cache przeniesiony na ramdisk
-łączenie plików js-właczone
-flat catalog dla produktów i kategorii-włączony

-łączenie plików css-wyłaczone
-kompilacja-wyłaczona

jemoon a czy mógłbys cos więcej powiedzieć na temat dodawania tych nagłówków Expire? Chętnie bym sprawdził i to, ale nie wiem jak :oops:

jemoon i jeszcze 2 pytanka:
-czy właczenie łaczenia plików css w panelu jest bezpieczne? (pisze, że to wersja beta i moga wystąpić jakieś problemy)
-czy zrezygnowanie z posrednictwa dyndns.com, zmniejszy opóznienia i czy gra jest warta świeczki?

Ciezar sklepu - jaki serwer?

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 11:43
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 15 lis 2010, o 21:57
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Nie mam pojęcia jak sprawa będzie wyglądała po wrzuceniu wszystkiego do ramdysku - nigdy nie próbowałem i myślę, że to słaby pomysł :/

Jeżeli nie masz u siebie na serwerze APC lub eAcceleratora to włącz kompilację (po skończeniu sklepu bo tak to przy zmianie jakichś modułów albo ich instalacji mogą być problemy).

Łączenie js i css działa bezproblemowo (przynajmniej na każdej wersji 1.4.1.1 jaką obsługuje).

Dodaj nagłówki Expire tak, żeby nie pobierać niektórych elementów za każdym wejściem na stronkę. Poniżej masz przykładowy wpis, który musisz umieścić w .htaccess:
############################################
## Nagłówki expire
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 2 days"
ExpiresByType image/gif "access plus 60 days"
ExpiresByType image/jpg "access plus 60 days"
ExpiresByType image/png "access plus 60 days"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 60 days"
ExpiresByType text/css "access plus 60 days"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 360 days"
</IfModule>


Z tego co jeszcze widziałem nie korzystasz w ogóle z kompresji gzip lub deflate - to też na pewno pomoże.

Post 15 lis 2010, o 23:45
Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

u mnie niestety wlaczenie laczenia CSSow powoduje rozsypanie szablonu.

meczy mnie jeszcze sprawa tych symlinków czy w dobra strone to zrobilem, jakby mogl ktos zweryfikowac to polecenie to bede wdzieczny:

Dysk 'i' to ramdysk czyli miejsce docelowe gdzie powinny byc umieszczone pliki, wklepalem nastepujace polecenie:


C:\Users\Administrator>mklink /J i:\cache e:\SERWER\domains\atomicsnowboarding.p
l\public_html\var\cache
Połączenie utworzone dla i:\cache <<===>> e:\SERWER\domains\atomicsnowboarding.p
l\public_html\var\cache

C:\Users\Administrator>


dobrze czy na odwrot ? :)

jemoon , a gdzie moge wlaczyc wspomnianą kompresje?

Post 16 lis 2010, o 00:10
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
W .htaccess odkomentuj tą linijkę:
############################################
## enable resulting html compression

    #php_flag zlib.output_compression on

tak, żeby było
############################################
## enable resulting html compression

    php_flag zlib.output_compression on


Ewentualnie, skoro to Twój serwer załatw to w php.ini

Post 16 lis 2010, o 14:07
Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

zobilem wpis w htacces i dodatkowo php.ini
zlib.output_compression = On
mam nadzieje , że dobrze, a istnieje jakis sposób sprawdzenia czy kompresja działa?
I czy istnieje jakis benchmark do mierzenia predkosci naszych sklepow?

Post 17 lis 2010, o 13:37
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Kwestie szybkości ładowania itd możesz ocenić korzystając z plugina YSlow dla Firefoxa (tam też sprawdzisz czy działa Ci kompresja).

Post 19 lis 2010, o 13:09
Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

jemoon a ty nie spojrzałbyś co dałoby się zrobić u mnie w kwestii wydajności i potłumaczyć mi pare rzeczy? Oczywiście odpłatnie ;)
YSlow wyświetla mnóstwo podpowiedzi co do wydajności, miedzy innymi "This page has 4 external Javascript scripts. Try combining them into one". Dziwne bo łaczenie javascripts mam właczone.

Post 19 lis 2010, o 13:15
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Mac napisał(a):
"This page has 4 external Javascript scripts"

Ta podpowiedź mówi, że korzystasz z zewnętrznych *.js (przykładem jest na pewno Google Analytics). Możesz te skrypty pobrać i serwować od siebie wtedy będą łączone razem z innymi Twoimi lokalnymi *.js'ami.

Post 20 lis 2010, o 16:42

Posty: 14
Gadu-Gadu: 0

czy ktoś stawiał/ma postawiony sklep na kontach wirtualnych w Hostersi?
http://magento.org.pl - nie ma tam jeszcze Twojego sklepu? pls pm to me ;]

Post 3 maja 2011, o 22:40

Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

jemoon napisał(a):
witam,
Jeżeli nie masz u siebie na serwerze APC lub eAcceleratora to włącz kompilację (po skończeniu sklepu bo tak to przy zmianie jakichś modułów albo ich instalacji mogą być problemy).

Jakiego rodzaju problemy mogą być z nowymi modułami po włączeniu kompilacji ?
Jeśli już ją włączę to nie ma możliwości dekompilacji jest tylko ZABLOKUJ/ODBLOKUJ - co to daje ? Czy kompilacja jest nieodwracalna ?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje



cron