Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Ciezar sklepu - jaki serwer?

Ciezar sklepu - jaki serwer?

Na temat Magento - ogólnie...

Post 22 mar 2010, o 14:31

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Witam,
Chcialbym sie Was poradzic co byloby odpowiednie dla mojego sklepu. Obecnie mam "Biuro extra" od kei.pl i w sumie jestem zadowolony, ale wydaje mi sie, ze bede potrzebowal czegos mocniejszego. W sklepie planuje miec ok. 200 produktow+ ok. 400 produktów ustawionych na widocznosc-"Nigdzie" (nie mam pojecia czy ma to wplyw na szybkosc dzialania stronki). Odwiedziny na stronie moga wynosic ok 1000 wyswietlen/miesiac na poczatku, a w pozniejszym czasie dwa lub nawet trzy razy wiecej. Jaki serwer byscie mi doradzili?? Jestem skazany na dedyka? chcialbym cos dobrego i jednoczesnie niedrogiego:)
Istnieja jakies moduly dodajace szybkosci dzialania stronie??
Bede wdzieczny za odp.
Pozdrawiam

Ciezar sklepu - jaki serwer?

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 19:28
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 17 maja 2010, o 21:35

Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Gadu-Gadu: 13877291

Hej,

zdecydowanie polecam dhosting.pl -> działa bez zarzutu.
Szukasz swojej przesyłki? Zobacz Tropka! http://www.tropek.net

Post 18 maja 2010, o 08:36

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Wg mnie hostnine lepszy ( http://www.hostnine.com/affiliates/idev ... hp?id=1342 ), na dhostingu prowadzili jakiś czas temu ograniczenia odnośnie ilości pamięci na PHP i czasu wykonywania skryptów. Może się zdarzyć jak że na dhostingu będzie się przez to wywalała nawigacja warstwowa. Pinigi podobne (serwery UK) , za podobną cenę na dhostingu masz 2GB miejsca a w hostnine masz nieograniczone.

I oczywiście ostatni plus hostnine, możesz tam postawić nieograniczona ilość sklepów magento ;)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 18 maja 2010, o 14:25

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Tak jaj kkkonrad napisał dhosting to już nie ta sama wydajność co kiedyś...
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 18 maja 2010, o 15:50

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

dzieki, zaznajomie sie z hostnine w takim razie:)

Pozdrawiam

Post 18 maja 2010, o 18:19

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Dla takiej ilości produktów jak masz nie potrzebujesz super wydajnej maszyny. Bardzo dużo zależy od konfiguracji serwera i magento:
- włączenie cache'u (głównie dla bloków HTML)
- katalog /var/cache w pamięci RAM !! (to możliwe do konfiguracji jedynie na serwerach z dostępem roota, poprzez dowiązanie symboliczne)
- magento 1.4 - kompilacja kodu !!
- płaski katalog (produkty i kategorie)
- dorobienie cache'owania dla niektórych bloków (listy produktów, strony produktów, lista kategorii) - bardzo dobre rozwiązanie jeżeli ceny i stany magazynowe nie zmieniają się bardzo często. Strona jest renderowana z bazy danych jedynie jeżeli nie ma dla niej stworzonego cache'u (przy pierwszym załadowaniu po wygaśnięciu/odświeżeniu). Przy kolejnych wywołaniach strony jest używany kod html z pliku, aplikacja nie musi wykonywać całej logiki, aby wygenerować stronę.W konsekwencji - zmiejszenie użyciazasobów serwera. Sposób opisany tutaj: http://www.magentocommerce.com/wiki/development/block_cache_and_html_ouput

Post 15 cze 2010, o 20:40

Posty: 1
Lokalizacja: Szczecin
Gadu-Gadu: 1

Witam,

jaki możecie doradzić serwer na ok 40 tys. produktów w sklepie (książki) i rzecz jasna do każdego produktu ok. 10 cech. Odwiedzin na stronie relatywnie mało - hurtowna, a nie sklep detaliczny.
Swoją drogą poszukuję osoby/firmy która podjęłaby się postawienia takiego sklepu - hurtowni książek ;)

Pozdrawiam
WZ

Post 10 sie 2010, o 12:15

Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

na taki sklep to VPS...
_______________
systemy erp

Post 15 lis 2010, o 18:55
Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

kasky napisał(a):
- katalog /var/cache w pamięci RAM !! (to możliwe do konfiguracji jedynie na serwerach z dostępem roota, poprzez dowiązanie symboliczne)

- dorobienie cache'owania dla niektórych bloków (listy produktów, strony produktów, lista kategorii) - bardzo dobre rozwiązanie jeżeli ceny i stany magazynowe nie zmieniają się bardzo często. Strona jest renderowana z bazy danych jedynie jeżeli nie ma dla niej stworzonego cache'u (przy pierwszym załadowaniu po wygaśnięciu/odświeżeniu). Przy kolejnych wywołaniach strony jest używany kod html z pliku, aplikacja nie musi wykonywać całej logiki, aby wygenerować stronę.W konsekwencji - zmiejszenie użyciazasobów serwera. Sposób opisany tutaj: http://www.magentocommerce.com/wiki/development/block_cache_and_html_ouput



kasky podejmiesz się tego u mnie ?

Post 15 lis 2010, o 19:05
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@Mac sam możesz sporo przyspieszyć swój sklep włączając np łączenie plików js i css w jeden i np dodając nagłówki Expire dla niektórych elementów (przede wszystkim grafika). Już same te operacje zmniejszą ilość pobieranych danych z 1,6 MB obecnie do pewnie jakichś 0,9 MB. Poza tym nie wiem czy używasz ale warto korzystać też z kompilacji.

Następna strona

Powrót do Dyskusje



cron