Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Polskie znaki w nazwie produktu na stronie produktu.

Polskie znaki w nazwie produktu na stronie produktu.

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Witam.

Mam problem z wyświetlaniem polskich znaków w nazwie produktu. Wszędzie działa dobrze poza jednym miejscem: nazwa produktu na stronie produktu.

Dla nazwy ęóąśłżźćń w wygenerowanym html wygląda to tak:
<div class="product-name">
                <h1><cufon class="cufon cufon-canvas" alt="ęóąśłżźćń" style="width: 13px; height: 22px; "><canvas width="64" height="30" style="width: 64px; height: 30px; top: -3px; left: -15px; "></canvas><cufontext>ęóąśłżźćń</cufontext></cufon></h1>
            </div>


Natomist na stronie wyświetlane jest tylko "ó".

CSS dla cufontext:
product-shop .product-name h1 {
font: normal normal bold 22px/1.25 arial, helvetica, sans-serif;
}


Sprawdziłem też, że problem nie zależy od theme'a, więc wykluczam css (chyba, że jakiś default).
Z góry dzięki za pomoc


Edit:
Zauważyłem to samo np w formularzu kontaktowym. Tam też tytuł "Skontakuj się z nami" jest w cufontext.

Edit:
Kolejna wskazówka - zanikanie literek spowodowane jest skryptem js:
// Font Replacement
Cufon.replace('.category-title h1,.footer h4, .product-view .product-shop .product-name h1,.page-title h1, .page-title h2,.wired-home .subscribe strong', {
   hover: true
});

Polskie znaki w nazwie produktu na stronie produktu.

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 08:37
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

nie dodałeś do czcionki polskich znaków lub czcionka ich nie miała w ogóle w pliku
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

czcionak: arial, helvetica, sans-serif

Dokładnie tą samą czcionką wyświetlany jest normalny tekst i tam są polskie znaki. Jedynie po zastosowaniu hovera z js polskie znaki znikają. W sumie wywaliłem ten fragment js i po sprawie, ale z punktu typowo developerskiego interesuje mnie przyczyna problemu.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Osobiście korzystałem kiedyś parę razy z FLIR i tam problem był dokładnie taki sam (mimo, że czcionka posiadała ogonki trzeba było szukać podobnej).


Posty: 12
Gadu-Gadu: 4993211

Polecam zastąpić używanie skryptu cuffona na korzyść font-face (działa pod ie tez).


Powrót do Problemy z działaniem