Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki J2T Points & Rewards

J2T Points & Rewards

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...

Post 9 maja 2009, o 15:42

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Czy ktoś rozkminił i potrafi objaśnić jak dodać kartę promocyjna i atrybut tak by to zadziałału, na razie zbieranie punktów działa, tylko nie działa potem ich wykorzystanie w koszyku :(
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

J2T Points & Rewards

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 14:19
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 31 maja 2010, o 09:07

Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

czy korzystacie z J2T Points & Rewards i jakie macie ustawienia?
Nie działa mi poprawnie wykorzystywanie punktów. Wersja magento 1.4

Post 18 lip 2010, o 23:13

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Zacząłem właśnie testować ten moduł. Po wgraniu plików należy dodać nową cechę (o nazwie "reward_points" i wartości admin "reward_points") oraz nową regułę promocji dla koszyka (nazwa reguły "points", kod kuponu "points", w Operacjach ustawiasz jeszcze: Zastosuj: "Stała wartość zniżki dla całego koszyka").

Natomiast problem na jaki się natknąłem to wiszące punkty (validation), które wg dokumentacji powinny być przyznane w momencie przejścia zamówienie w stan "przetwarzania" lub "skończony". Odszukałem błąd na oficjlanym forum i pomogła mi następująca poprawka w pliku:
app/code/community/Rewardpoints/Model/Account.php
Należy zastąpić kod:
WHERE orders.entity_id IN (
SELECT order_state.entity_id
FROM ".Mage::getSingleton('core/resource')->getTableName('sales_order_varchar')." AS order_state
WHERE order_state.value <> 'canceled'
AND order_state.value in ('processing','complete'))
) ) ")

następującym kodem:
WHERE orders.entity_id IN (
SELECT order_state.entity_id
FROM ".Mage::getSingleton('core/resource')->getTableName('sales_order')." AS order_state
WHERE order_state.state <> 'canceled'
AND order_state.state in ('processing','complete'))
) ) ")

Po tej operacji punkty są przydzielane i można je wykorzystać.

Mam za to inny problem. Nie działa mi ustawienie wartości:
Money to obtain 1 point
Amount of money required to obtain 1 credit point.

Ilość pieniędzy wymagana aby otrzymać 1 punkt.
Jak ustawię 1, to ok, przydzielany jest 1 punkt za każdą wydaną 1 zł.
Jak ustawię 10 (chciałbym, żeby za każde 10zł dać 1 punkt) to przydzielane jest 10 punktów za każdą wydaną 1 zł.
Próbuję ustawić to na 0,1 - jednak wówczas przydzielane jest 0 punktów :(
Najwyraźniej ten moduł nie jest do końca dopracowany.
pozdrawiam
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Post 19 lip 2010, o 00:06
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
a próbowałeś zamiast 0,1 ustawić wartość 0.1? Jaką masz wersję Magento i jaką wersję modułu?

Post 19 lip 2010, o 00:14

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Próbowałem i 0.1 a nawet 1/10 (wtedy liczy jak by bylo wpisane 1).
Wersja magento 1.4.0.1, a modulu niestety nie wiem - sciagnalem wersje Reward points v0.5 jako darmową ze strony producenta: http://www.j2t-design.net/index.php/mag ... wards.html
Więc na pewno nie jest to ostatnia dostępna 0.5.1.3, ale nie mam pewnosci czy to 0.5.1.2?
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Post 19 lip 2010, o 08:43

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

info ze strony producenta:

Note that only VA edition v0.5.1.2 is fully compatible with magento 1.4 (and since 0.5.1.3 with magento 1.4.1). Prior this version, you will certainly experience issues regarding points calculations (not with magento 1.3.x).
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 19 lip 2010, o 09:06

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

No tak, to czytalem, ale na tej samej stronie, troszke wyzej jest napisane:
On J2T-Design.net, you can download this module one version ahead compare to the version you will freely find on magento-connect.
For the last version available, you will have to pay a little €5 fee, to help us in the development.


Dlatego spodziewalem sie ze ta jedna wersja wczesniejsza to wlasnie 0.5.1.2 (kompatybilna z 1.4.0.1), a platna to 0.5.1.3. Wiesz moze jak to sprawdzic?

Ok, prawdopodobnie znalazlem informacje o wersji w pliku: RewardsPoint2-0.5\app\code\community\Rewardpoints\etc\config.xml
Mimo iż pobiera się ze strony producenta niedokreśloną wersję 0.5 (ale nie 0.5.1.3) to w tym pliku widnieje:
- <modules>
- <Rewardpoints>
  <version>0.4.8</version>
- <depends>
  <Mage_Customer />
  <Mage_Checkout />
  </depends>
  </Rewardpoints>
  </modules>
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Post 19 lip 2010, o 15:22

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

5$ to nie majątek więc po co kombinować
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 19 lip 2010, o 15:37

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

:)
Nie chodzi o te 5 Euro :) Pewnie przelew zagraniczny bedize wiecej kosztowal niz ta kwota :)
Po pierwsze ja ten modul dopiero testuje, nie wiem czy chce go uzywac (czy jakiegos innego lub zamowic napisanie wlasnego pod klucz), wiec nie ma powodu zeby placic za mozliwosc testowania.
Po drugie jak ktos pisze ze pobiera oplate za ostatnia wersje, a mi ona niepotrzebna, bo uzywam nizszej wersji magento, to po co bawic sie w przelewy.
Poza tym, watek zalozyl kulfon, ktory uzywa 1.3 i jemu tez cos nie dziala, wiec warto - przed wydaniem jakichkowlwiek pieniedzy - zobaczyc co i jak dziala w tym module, a co nie. Za co mam placic, jesli nawet modul darmowy nie dziala?
Wreszcie po to jest forum, zeby popytac jak to jest u innych, gdy cos co dzialac powinno, a nie chce dzialac ;)
Czy nie wydaje Ci sie to dziwne, ze ktos daje do sciagniecia modul w wersji 0.5, mowi ze jest za darmo, niby dziala z Twoja wersja magento, a jednak nie dziala i w koncu trzeba placic (pominmy sama kwote) zeby sie przekonac czy i jak dziala wersja platna?
;)
pozdrawiam
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Powrót do Moduły i dodatki



cron