Strona główna forum Wsparcie Szablony Magento... Edycja stylu default.

Edycja stylu default.

Forum poświęcone projektowaniu layout'ów dla Magento...

Post 15 lip 2010, o 15:40

Posty: 9
Gadu-Gadu: 0

Na wstepie chcialbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników, jako nowy uzytkownik forum.

Przejdźmy do rzeczy. Pierwszy raz do czyeniania mam z magento i jest pare problemów, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki w tym temacie.

Mianowicie, w defaultowym motywie widzimy w sekcji headera logo, menu i szukajkę. I chcialbym to nieco zmienic, jednak nigdzie nie moge znależć pliku w którym jest to umiejscowione. w app/design/frontend/default/default nie ma żadnego katalogu template czy layout, tak więc zwracam się do was o pomoc.

kolejna sprawa to dodawanie, edycja różnych elementów do np. sidebara etc. Gdzie mogę zarządzać tym co jest tam wyświetlane, jak dodać nowy element etc. Przydatnym rozwiązaniem byłby jakiś spis wszystkich tagów potrzebnych do korzystania z Magento. jak mogę np. wyświetlić produkty na stronie głównej itp. Jako szary użytkownik, ciężko mi cokolwiek powiedzieć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edycja stylu default.

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 16:38
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 15 lip 2010, o 16:39
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Jeżeli chcesz edytować wersję > 1.4.0.0 to musisz odpowiednich plików szukać w app/design/frontend/base, chyba, że w Panelu Administracyjnym ustawiłeś wcześniej korzystanie z templatki opartej na default.

Sidebar'y, układy kolumn i ich ilość możesz edytować w plikach *.xml danej templatki. Jeśli chodzi natomiast o produkty na stronie głównej to jest kilka gotowych (a nawet jedno standardowe) rozwiązań o których wspominano wcześniej na forum więc wystarczy poszukać.

Post 15 lip 2010, o 17:02

Posty: 9
Gadu-Gadu: 0

Wielkie dzieki za odpowiedź. A gdzie mogę znależć jakąś rozpiskę tagów czy coś. Skąd mam wiedzieć jak np. wyświetlic ilość itemów w koszyku etc?

mamy też fuckje <?php echo $this->getChildHtml('right') ?> odpowiedzialna za sidebar, ale nigdzie nie moge znależć pliku right.phtml by to edytować.

Z góry dzięki.

Post 15 lip 2010, o 22:50

Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Pliku right.phtml raczej nie znajdziesz. :) Przyjrzyj się, tak jak mówił jemoon, plikom xml.
Jeszcze taka uwaga: jak będziesz tworzył coś swojego, to zrób osobny szablon, nie modyfikuj "base".
Sorry za tak ogólne rady, ale nie sposób umieścić wszystkich informacji; najlepiej zacznij od http://www.magentocommerce.com/design_guide (choć ciut nieaktualny)

Post 16 lip 2010, o 14:56

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Radził bym nie edytować plików bezpośrednio w app/design/frontend/base tylko stworzyć swój szablon co pozwoli na bezproblemową aktualizację w przyszłości.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Powrót do Szablony Magento...



cron