Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Osobna cena dla hurtowników

Osobna cena dla hurtowników

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 12 lip 2010, o 12:54

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Witam
Czy mogę ustawić w magento grupy użytkowników (tj. hurtownicy) i dla nich przypisać inną cenę produktu niewidoczną dla normalnych klientów?

Pozdrawiam
Dawid Kulik

Osobna cena dla hurtowników

PostTeraz jest 17 kwi 2024, o 01:10
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 12 lip 2010, o 12:56

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Możesz do tego wykorzystać "Grupy klientów"
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 12 lip 2010, o 12:58

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Nie chodzi mi o procentową zniżkę dla całej grupy, ale całkowicie różne ceny dla poszczególnych produktów.

Post 12 lip 2010, o 17:27

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Jeśli masz jedną cenę dla wszystkich hurtowników, to łatwo zrobisz to właśnie poprzez przypisanie klienta, który jest hurtownikiem do grupy "hurtownik" i w każdym produkcie ustalasz dla tej grupy cenowej nową cenę w sekcji "Tier Price".
Jeśli jednak masz ceny hurtowe i dodatkowo hurtowników też dzielisz na grupy (np. hurtownik posiadający 5% rabatu od cen hurtowych, 7% rabatu itd), a do tego nei wszystkie produkty chcesz oferowac w hurcie, to chyba lepiej zrobic osobna witryne/sklep, tam wprowadzic ceny hurtowe i poziomy rabatów poprzez Promocje/Reguły katalogu.
Ja mam taką wizję, ale na razie nie zebrałem sił do jej wdrożenia :(
Może ktoś inny ma pomysły?
pozdrawiam
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Post 12 lip 2010, o 19:40

Posty: 38
Lokalizacja: Dzierżoniów
Gadu-Gadu: 1537638

Można zrobić inaczej. Dla każdego produktu dodać nową regułę w "Promocje->reguły katalogu" i tam jeśli nie chcesz nadawać rabatów procentowych ale nadać ceny poszczególnym produktom zastosować rabat "o stałą ilość" czyli rabat wyrażony w złotówkach a nie procentach albo "do stałej ilości" czyli podajesz nową cenę hurtową dla danego towaru.

Post 12 lip 2010, o 19:48

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Jest inny bardzo łatwy sposób z wykorzystaniem modułu Wildcardbi_RulePriceAttribute

1. instalujemy poprzez Magento Connect (downloader) moduł o kluczu rozszerzenia Wildcardbi_RulePriceAttribute
2. dodajemy cechę, w której będziemy zapisywali cenę hurtową (po jednej dla każdej grupy klientów hurtowych)
3. ustalamy sobie wartości tej cechy w każdym produkcie
4. dodajemy regułę w Promocje -> Reguły katalogu, przykład na załączonym obrazku
5. śmiga aż miło :)

UWAGA!! w oryginalny module jest błąd, który powoduje, że moduł nie działa prawidłowo, po instalacji należy wykonać zapytanie w bazie danych:

ALTER TABLE  `catalogrule_product` CHANGE  `action_operator`  `action_operator` ENUM(  'to_fixed',  'to_percent',  'by_fixed',  'by_percent',  'by_attribute_percent',  'to_attribute_percent',  'to_attribute' ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL DEFAULT  'to_fixed'


Powodzenia
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Post 13 lip 2010, o 09:20

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Metoda, fajna, ma tylko jeden feler nie da się stosować, w przypadku, gdy cena hurtowa musi być podawana dla każdego wyrobu indywidualnie, bo nie da się za pomocą stałego upustu, czy procentowego tego zrobić. Czy ktoś zna na to metodę?
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 13 lip 2010, o 10:27

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

kulfon250 napisał(a):
Metoda, fajna, ma tylko jeden feler nie da się stosować, w przypadku, gdy cena hurtowa musi być podawana dla każdego wyrobu indywidualnie, bo nie da się za pomocą stałego upustu, czy procentowego tego zrobić. Czy ktoś zna na to metodę?


Sposobem, który opisałem powyżej właśnie się da.
Można stosować upust indywidualnie dla produktu.
Można stosować indywidualną cenę hurtową dla produktu.

Post 13 lip 2010, o 12:12

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

A to z przyjemnością potestuję :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 20 sie 2010, o 14:28

Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

A może wystarczy dla każdego, albo dla wybranych produktów ustawić cenę progową, dla dowolnej grupy klientów (np. hurt_1, hurt_2 itd./itp), przypisać odpowiednią grupę dla konkretnego klienta i ... już? Nie zaloguje się, to widzi cenę katalogową, zaloguje się, to widzi katalogową i jemu dedykowaną.
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)

Następna strona

Powrót do Konfiguracja



cron