Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja konfiguracja walut

konfiguracja walut

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 9 kwi 2009, o 11:34

Posty: 18
Gadu-Gadu: 0

Cześć,

Czy potraficie skonfigurować sklep tak aby produkty były wprowadzane w cenach euro, a wyświetlane w sklepie w złotówkach (przeliczane wg kursu).
Ważne żeby działało to na poziomie konkretnego 1 sklepu, a w panelu mam ich kilka (każdy sklep jako nowa strona "website" ).

Ustawienie waluty bazowej jest możliwe tylko na poziomie globalnym, a jak wybieram z listy po lewej jeden sklep to opcja "Waluta bazowa" znika. Obsługuję sklepy, w których jedne wymagają wprowadzania cen prod. w euro i wyświetlania od strony klienta w zł, a inne sklepy zł -> zł.
Operator24.pl - sklepy internetowe | projekt Creator24.pl

konfiguracja walut

PostTeraz jest 30 kwi 2024, o 16:09
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 9 kwi 2009, o 12:06

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Da się to zrobić na poziomie witryny, nie widoku sklepu.
Tutaj znajdziesz wszystko: http://www.magentocommerce.com/media/sc ... rency/view
Ja strasznie żałuję, że nie da się wybierać waluty na poziomie produktu. Chciałbym móc jeden produkt wpisać w EUR, a inny w PLN i żeby wszystkie były w sklepie przeliczane na PLN, ale niestety takiej opcji brak.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 9 kwi 2009, o 13:32

Posty: 18
Gadu-Gadu: 0

Tak jest, wyświetlenie tej opcji w widoku sklepu rozwiązane. Gdyby ktoś szukał to:
System > Konfiguracja > Katalog > Katalog > Cena > Zakres cen dla katalogu

W zasadzie chodzi mi o to samo co Tobie Lesiu - waluta na poziomie produktu.
Na forum oficjalnym widać, że sporo osób tego szuka.

Na razie zostaje chyba tylko działanie na samej bazie danych i jakieś zastępcze rozwiązania.
Operator24.pl - sklepy internetowe | projekt Creator24.pl

Post 11 lip 2010, o 16:28

Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

A mnie się wydawało, że w każdym osobnym sklepie na jednej platformie można ustawiać walutę osobno.
Potrzebuje sklep polski i włoski, polskie ceny znacznie się różnią od cen w euro za te same produkty, jest możliwość jakoś to przeskoczyć?

Może sprecyzuję.
Potrzebna mi możliwość wpisywania dla jednego produktu dwóch różnych cen, w polskim sklepie polskiej, dużo dużo niższej i we włoskim w euro.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Powrót do Konfiguracja