Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Indywidualna cena

Indywidualna cena

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 26 cze 2010, o 23:26

Posty: 38
Lokalizacja: Dzierżoniów
Gadu-Gadu: 1537638

W "Konfiguracja->Podatek->Ustawienia przeliczania->Zastosuj podatek na" są do wybrania 2 opcje. "Tylko oryginalna cena" oraz "Indywidualna cena, jeśli dostępna". Do czego one służą ? Gdzie się ustawia tą indywidualna cenę ?

Indywidualna cena

PostTeraz jest 30 kwi 2024, o 17:19
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 27 cze 2010, o 08:58
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Oryginalna cena to cena nie uwzględniająca dodatkowych kosztów związanych np z wyborem innego koloru lub rozmiaru przy produktach złożonych.

Post 29 cze 2010, o 21:08

Posty: 38
Lokalizacja: Dzierżoniów
Gadu-Gadu: 1537638

Postanowiłem to sprawdzić. W tym celu założyłem produkt konfigurowalny i jednej z cech nadałem cenę. Sprawdziłem czy przy jakichś ustawieniach sposobu naliczania podatku jest różnica w wartości koszyka z tym towarem przy różnym ustawieniu opisywanej opcji. Odpowiedź - nie ma żadnej różnicy. Tak więc albo nie masz racji albo kolejny błąd w obliczaniu podatków w Magento. Wersja 1.4.1.0.

Post 2 lip 2010, o 16:40
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Sorry - faktycznie moja pomyłka. Teraz już poprawna odpowiedź:
Oryginalna cena - podatek zostanie doliczony do ceny którą wprowadziłeś przy edycji produktu.
Indywidualna cena - podatek zostanie naliczony według kwoty, którą wpiszesz podczas tworzenia zamówienia w PA.

Tak więc ustawienie to ma zastosowanie jeżeli przyjmujesz np zamówienia telefoniczne i dla stałych klientów sam, na bieżąco ustalasz cenę.

Post 2 lip 2010, o 17:33

Posty: 38
Lokalizacja: Dzierżoniów
Gadu-Gadu: 1537638

Sprawdziłem. Teraz faktycznie tak to działa.


Powrót do Konfiguracja