Strona główna forum Wsparcie Instalacja Instalacja Magento na localhost XAMPP

Instalacja Magento na localhost XAMPP

Pytania i rozwiązania problemów dotyczących instalacji Magento oraz modułów współpracujących...


Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

Witam
Bardzo krótki poradnik odnośnie instalacji MAGENTO na localhost XAMPP opartej o windows XP

Sprawdzone połączenie to wersja XAMPP 1.6.8 i MAGENTO 1.21 instalację przeprowadzamy wg instrukcji zawartej tu http://www.magentocommerce.com/wiki/general/installing_on_windows_with_xampp_and_wamp

MAGENTO w połączeniu z wcześniejszymi wersjami XAMPP działa prawie dobrze jednak brak jest możliwości korzystania z usługi MagentoConnect
MAGENTO w połączeniu z aktualna wersją XAMPP 1.7.0 oraz 1.7.0 patch 02 nie działa prawidłowo (występuje błąd w trakcie instalacji brak połączenia z MSQL)

Przypominam jest to zestaw instalacyjny dla Windows XP
XAMPP 1.6.8 można można znaleźć tu http://www.freepedia.pl/files/show/698,xampp-for-windows-1-6-8

Instalacja Magento na localhost XAMPP

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 06:54
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Wszystko dobrze i po wielu bólach udało się zainstalować Ale:) Nie można wejść do panela admina Co zrobić żeby xampp chciał to poprawnie skonfigurować ? A może ktoś wie jak to zrobić w webserv? albo jakiś inny serwer bo krasnal też ma to w nosie:)

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
zajrzyj tu: Panel Admina na localhoscie.


Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

A dlaczego nie możesz wejść do panelu admina (wywala podczas logowania-wpisujesz poprawne dane) czy o jakieś inne przyczyny chodzi ? Generalnie link który podał jemmon powinien sprawę załatwić w przypadku przeglądarek,tak jak pisałem wcześniej ważna jest też wersja xammp , no ewent sprawdź ustawienie zabezpieczeń w xammp hasła i loginy (często tu zdarza się blokada).


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

dziękuje przebrnąłem to:)


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Witam!

Niech mi ktoś powie, dlaczego nie mogę zainstalować na XAMPPie magento. Nie mogę zainstalować, a właściwie dokończyć instalacji bo brakuje mi nazwy usera i hasła i tego nie potrafię przeskoczyć, co mam wpisać w tabelki:
Database Name
User Name
User Password
Host


Będę wdzięczna za odpowiedź :)
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Database Name - nazwę bazy danych
User Name - użytkownika bazy danych
User Password - hasło
Host - host serwera u ciebie to localhost
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

baza danych na xxampie nie ma takich wartości, cokolwiek wpisuję, nie mogę nic zrobić, wpisuję nazwę bazy danych i jest ok, localhost, jest ok, ale nie ma czegoś takiego jak password, skąd mam je wziąć, jak je utworzyć, w procesie instalacji mam pola do wypełnienia, ale co mam wpisać, jeśli baza nie ma hasła?

Czy może podczas tworzenia bazy np magento powinnam jeszcze coś zrobić?
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Nie mam już problemu, rozwiązałam go dzięki serwerowi lokalnemu dla joomli, otóż nie wiem jak w XXampie otworzyć PA, a w MOVampie otwiera się prawie domyślnie.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Powrót do Instalacja



cron